Традиції та звичаї: День Святого Валентина у Великобританії. Особливості святкування дня святого валентина в Англії

  1. Прикмети і ворожіння в День святого Валентина
  2. Подарунки на День святого Валентина
  3. День Валентина в Графстві Норфолк
  4. День Валентина в Графстві Уельс
  5. День Валентина в Графстві Суссекс
  6. Ворожіння в день всіх закоханих
  7. Що дарують в Англії на День Святого Валентина
  8. Куди піти в День Святого Валентина

Великобританія - країна, де дбайливо ставляться до минулого. Там шанують традиції предків навіть зараз, в століття швидкостей і комп'ютерів. Свято всіх закоханих в Великобританії відзначається вже чотири століття, тому там склалися певні обряди. Мені дуже захотілося ознайомитися з тим, як в сучасній Англії відзначають День святого Валентина і що збереглося від давніх традицій свята всіх закоханих. Та й перші валентинки, якими донині закохані всього світу обмінюються 14 лютого, були створені в Англії. Давайте разом вирушимо в туманний Альбіон і подивимося, як відзначають День святого Валентина в різних графствах країни.

І відразу мені пощастило: я побачив, як в День святого Валентина вітали англійську принцесу Кейт Міддлтон в Ліверпулі.

Прикмети і ворожіння в День святого Валентина

Виявляється, юнаки і дівчата Великобританії настільки сентиментальні, що найбільш сильно вірять у ворожіння саме в День святого Валентина. Неодружені дівчата встають в цей день рано вранці, ще до сходу сонця. Вони влаштовуються біля віконця і вичікують першого чоловіка, який з'являється на вулиці. За існуючим повір'ям перший чоловік, побачений дівчиною під вікном повинен неодмінно стати її чоловіком.

Є і ще одне повір'я: якщо 14 лютого дівчина побачила вільшанку, чоловіком її стане моряк. Воробей принесе чоловіка-бідняка і велику любов на все життя. А вже якщо побачила дівчина щигля, бути їй одружена з мільйонером.

До сих пір англійці впевнені, що саме в цей день птиці підбирають собі пари, значить, людям необхідно зробити те ж саме. Дівчата вже багато століть поспіль пишуть свої імена на листках паперу, кладуть їх в ящик, а юнаки витягують листок з ім'ям судженої.

З часів середньовіччя в Англії був поширений звичай, згідно з яким чоловікові слід вибирати свою «Валентину». Юнаки і зараз збираються разом, на шматочках пергаменту пишуть імена знайомих дівчат, потім складають списки в капелюх і тягнуть жереб - листок з жіночим ім'ям . Хлопець, який витягнув листок з ім'ям судженої, стає лицарем прекрасної дами на весь рік.

В Уельсі в старовину було прийнято вирізати дерев'яні «ложки любові», які дарувалися обраницям. Ще там наряджали діточок в дорослі одягу. Діти ходили по сусідніх будинках і виспівували пісні про святого Валентина, отримуючи натомість солодощі.

У Дербширі (графство в центральній частині Англії) незаміжні дівчата опівночі дванадцять разів обходять церкву, повторюючи певні вірші. Після цієї нехитрої процедури до них обов'язково приходить справжня любов . Ще там було прийнято кидати в річку згорнуті клаптики паперу на глиняних кульках. На папірцях були написані чоловічі імена. Перша спливла папірець з ім'ям вказувала дівчині, як зватимуть її судженого.

До одного з найдавніших англійських повір'їв на день святого Валентина відноситься наступне. Незаміжня дівчина повинна перед сном з'їсти круто підсолене яйце, а в кутах подушки прикріпити чотири листи лавра. Тоді уві сні обов'язково повинен з'явитися майбутній наречений.

кращої   англійською традицією   стала така - треба обов'язково розбудити кохану палким поцілунком ... кращої англійською традицією стала така - треба обов'язково розбудити кохану палким поцілунком. Це означає, що весь рік пройде в любові та злагоді.

Це означає, що весь рік пройде в любові та злагоді

Подарунки на День святого Валентина

Англійці особливе місце в це свято відводять квітам. Така традиція була підхоплена ними у французів ще у вісімнадцятому столітті. Найпопулярнішим квіткою в цей день стає червона троянда. За існуючою легендою, богиня любові Афродіта гуляла по саду і випадково наступила на кущ білих троянд. Афродіта поранила ногу, її кров забарвила білі квіти в червоний колір, який став кольором любові. Після того, як Людовик XVI подарував Марії-Антуанетти величезний букет червоних троянд, усі закохані французи перейняли цей звичай. Англійці не залишилися осторонь від настільки прекрасною французькою традицією. Вони до цього дня дарують коханим червоні троянди.

Цікаво, що в День святого Валентина англійці вітають не тільки своїх коханих. Там прийнято дарувати подарунки і улюбленим домашнім вихованцям.

Кожна англійська панночка зобов'язана спекти в цей день коханому солодкий пиріг, який зображає серце.

Найбільш ходовими подарунками 14 лютого в Великобританії стали солодощі у формі сердечок, шоколад, валентинки (з обов'язковою написом «з любов'ю від Валентайна») і м'які іграшки.

Особливою популярністю у Великобританії користується ведмежа Teddy.

Традиції святкування Дня святого Валентина в Англії

День Валентина в Графстві Норфолк

В англійському графстві Норфолк існують давні традиції святкування дня всіх закоханих, що дійшли ще з вікторіанських часів. Переддень Дня святого Валентина відзначають там з не меншим розмахом, ніж напередодні Різдва.

Був в Англії цікавий міфічний персонаж, ім'я якого - Джек Валентин. Його появи закохані мешканці графства чекали з величезним нетерпінням. Прихід Джека Валентина асоціювався у них з подарунками, якими таємно обмінювалися закохані. Джек Валентин тихо підходив до задніх дверей будинку, залишав на ганку подарунок, стукав у двері і швидко ховався. До шістдесятих років минулого століття день Джека Валентина шанує усіма англійцями. Зараз далеко не всі жителі Британії випливають з давніми традиціями, пов'язаним з Джеком Валентином. Тим більше, що персонаж це темний, пов'язаний з містікой.м

Була в різних районах графства ще пара чудових персонажів, старий Валентин і стара Валентина. Ці старички - особливі. Вони залишали на ганку подарунки дітлахам і безслідно зникали. Вранці діти, які отримали подарунки, починали ходити по домівках і читати вірші, обмінюючи їх на цукерки або гроші. Вірші ці такі:

«Валентин, з добрим ранком ! Бог благословить булочника. Ви станете дарувальником, а я - приймають дари ».

Ви станете дарувальником, а я - приймають дари »

День Валентина в Графстві Уельс

А в графстві Уельс існує ще один день закоханих - День святого Дуйнвен, що відзначається 25 січня. Свято аналогічний Дню святого Валентина. Ось тільки свята Дуйнвен була мешканкою Уелься ще в п'ятому столітті. Вона була найчарівнішою з більш ніж двох десятків дочок правителя королівства. Закохалася вона в прекрасного юнака Майлона. Батько Дуйнвен противився шлюбу доньки з Майлоном, так як вже підшукав їй іншого нареченого. Дівчина поклялася, що будь-коли вийде заміж за іншого, тому залишилася одна. Бог дав їй доручення стати покровителькою всіх закоханих. Дуйнвен пішла від світу, переселившись в монастир. Після її смерті монастир став місцем паломництва закоханих.

Поруч з монастирем є святе джерело, де за переказами мешкає чарівна риба-вугор. Вона може передбачати розвиток любовних взаємин. Чарівному угрю 25 січня жителі Уельсу задають питання, а відповіді знаходять в положенні руху риби під час плавання.

День Валентина в Графстві Суссекс

У графстві Суссекс День святого Валентина називають ще вдень пташиних весіль. Там обов'язково печуть булочки з родзинками і сливами, посипають їх кмином. Ця невід'ємна частина свята стала традицією завдяки появі поеми Джеффрі Чосера «Пташиний парламент». ДІКМ запитали: То наше подорож по Англії підійшло до кінця. Не скрізь ми побували, але головне побачили. Ми дізналися, як і коли англійці відзначають день закоханих, що дарують на свято, як гадають в ці дні.

Може бути, і у нас незабаром виникнуть особливі традиції святкування Дня святого Валентина, хто знає? Головне - не забудьте привітати коханих в це світле свято!

Головне - не забудьте привітати коханих в це світле свято

З XVII століття в Англії з'явилася традиція відзначати День Святого Валентина. Спочатку англійці не афішували це свято, і 14 лютого подарунки дарувалися таємно, а свої другі половинки вибирали за допомогою жереба. Уже в кінці XVII століття з'явилися знайомі всім валентинки. Зазвичай їх робили з різнокольорового паперу і ставили підписи чорнилом різних кольорів. Особливо винахідливі люди робили проколи за допомогою шпильки, і папір нагадувала мереживо. Фарбували такі валентинки, використовуючи спеціальний трафарет.

В країні існував особливий звичай на день Святого Валентина в Англії, який допомагав молодим людям визначитися з вибором другої половинки.

14 лютого хлопці збиралися разом, писали імена вподобаних дівчат на пергаменті, потім поміщали папірці в шапку і, не дивлячись, тягнули ім'я. Цій дівчині належало протягом усього року стати «Валентиною», а хлопець ставав її «Валентином». Весь цей час хлопцеві потрібно було бути справжнім лицарем своєї дами: придумувати сонети, грати на музичних інструментах, супроводжувати дівчину.

Ворожіння в день всіх закоханих

Незважаючи на свою манірність, англійці свято вірять ворожінням. Так, дівчата, яким ще не пощастило вийти заміж, встають ще до того, як має зійти сонце, підходять до вікна і розглядають чоловіків, які йдуть по вулиці. Якщо вірити ворожіння, то перший молодик, який пройде по вулиці, стане її судженим. Дівчата вірять, що саме він і повинен стати тим, хто поведе їх під вінець.

А ось в одному з графств в центрі Англії існує інше ворожіння. Рівно опівночі дівчина повинна прийти до церкви і, читаючи особливі вірші, обійти її певну кількість разів. Як тільки процедура буде виконана, дівчина повинна чекати незабаром приходу справжньої любові. Ще одне ворожіння проходить біля води. Жінки пишуть на папері кілька чоловічих імен і кидають їх у річку. Перша папірець з ім'ям, яка з'явиться на поверхні води, і стане результатом ворожіння. На ній і буде написано ім'я майбутнього нареченого.

Є ще один, зовсім вже незвичайний спосіб, знайти собі нареченого в День Святого Валентина. Молода дівчина повинна підійти до вподобаного чоловіка і сама запропонувати йому взяти її в дружини. Якщо молода людина відповідає їй відмовою, то він повинен піднести в якості подарунка плаття з шовку. Собі ж він повинен повісити шовковий шнурок з серцем. Цікаво, що 14 лютого привітання отримують не тільки люди, але і тварини, і домашні улюбленці.

Що дарують в Англії на День Святого Валентина

Відомо, що найдорожчим подарунком вважається той, який був зроблений власноруч. Ось і в Англії 14 лютого люди підносять як подарунок різноманітні солодощі.

Крім цього англійці дуже люблять дарувати квіти. Вони ретельно вивчають значення кожного окремого квіточки і підбирають букет, виходячи з того, яке почуття хочуть висловити людині. Звичайно ж, найпопулярнішим квіткою, як і в будь-якій країні, є троянда.

Не залишаються осторонь і м'які іграшки, кульки в формі серця з романтичними написами і паперові «валентинки».

Англійці свято шанують всі свої традиції (до речі, у нас на сайті ви можете прочитати про). Ось і в цей день, після отримання визнання від своєї другої половинки, вони вішають на свій одяг значок, де написано ім'я коханої або коханого. Можна так само побачити, як люди обмінюються яблуками. Вони символізують красу і любов.

Куди піти в День Святого Валентина

Тільки уявіть, як романтично буде відправитися в вечірню прогулянку по Темзі. Можна повністю віддатися своїм почуттям і насолоджуватися чарівністю цього місця. Дуже романтичним місцем вважається «Лондонське око». Чи не багато туристів знають про нього, але ось місцеві жителі не упускають можливості прийти сюди.

Кафе «Рітз» пропонує своїм відвідувачам не тільки традиційне лондонське оформлення, але і справжній англійський чай. Інтер'єр, виконаний в класичному стилі, має в своєму розпорядженні не тільки до відпочинку, але і до романтичного настрою. Варто врахувати, що в звичайному одязі в це місце можуть і не пустити, адже дрес-код ще ніхто не відміняв. Для того щоб одягнутися відповідним чином, необхідно зайти на офіційну сторінку в інтернеті та побачити, як ходять в цей заклад. Сюди зайти обов'язково треба.

А для особливо романтичних натур можна порадити відправитися на прогулянку вздовж південного берега. Сади, галереї, численні кафе і бари - все це залишить вас байдужим. Особливо буде цікаво тим, хто вперше відвідав Англію. Тут можна не тільки насолодитися чудовою атмосферою свята дня Святого Валентина в Англії, а й побувати на різноманітних заходах, а також відвідати різноманітні виставки та галереї, присвячені цьому святу. У цей день особливо можна закохатися в Англію. За вуличках ходять закохані пари, веселяться, радіють від душі.

Також можна відвідати різні екскурсії і дізнатися багато нового про те, звідки пішов цей свято і які звичаї, а також традиції дотримуються в цей день.

Свою назву цей день отримав по імені християнського мученика Валентина (священика і лікаря), який був засуджений римськими язичниками до смертної кари. У III столітті н.е. римський імператор Клавдій видав указ, що накладає заборону на одруження - необхідно було зміцнювати позиції Риму, а шлюб утримував чоловіків вдома. За легендою священик Валентин послухався указу і таємно обвінчав закоханих.

За час вторгнення римлян до Британії туди був привнесений і день святого Валентина. В Англії це свято стало супроводжуватися таємним врученням подарунків, підбором пари за жеребом. У цей день дарують солодощі, м'які іграшки, прикраси, і, безумовно, емблемою цього свята є сердечко.

Особливе місце в цей день відведено квітам. Англійці запозичили у французів цей звичай дарування квітів в день святого Валентина на початку XVIII в. Він досяг свого піку в роки правління королеви Вікторії (1837-1901гг.). Як відомо, існує ціла абетка квітів, за допомогою якої можна висловити всі свої почуття. Але все ж, найбільшу перевагу віддається червоної троянди, яка, згідно з легендою, з'явилася завдяки богині любові і краси Афродіті - вона наступила на кущ білих троянд, і, уколів ногу про шипи, офарбила ці квіти в червоний колір. Людовик XVI підніс Марії - Антуанетти в цей день букет червоних троянд і звідси, на думку багатьох, пішла ця традиція.

Доповненням до будь-якому подарунку в цей день, безумовно є валентинки - листівки із зображенням сердечок і словами про кохання. Деякі вважають, що і вітальна листівка взагалі з'явилася в зв'язку з днем ​​Валентина. Перше фабричне виготовлення валентинок відноситься до 1840 року.

Зараз можна купити найрізноманітніші валентинки: від самих маленьких і простих, виконаних серійно, до справжніх творів мистецтва - виконаних на тиснення папері, з шовковими вкладишами. Але незмінною на всіх листівках залишається підпис: «To You, with Love from Valentine» (c Любов'ю від Валентина).

14 лютого ми відзначаємо День Святого Валентина - День Закоханих. У це свято, що відзначається в десятках країн світу, прийнято дарувати близьким людям подарунки і писати їм спеціальні листівки. Важко повірити, але ще 100 років тому Валентинов День був виключно британським святом, поширеним в Сполученому Королівстві і декількох країнах британської культури - США, Австралії, Нової Зеландії.

Багато скнари і циніки стверджують, що вся історія з Днем Закоханих винайдена комерсантами, щоб спустошити кишені простодушних романтиків. Але, що б вони не стверджували, День Святого Валентина - це справжній Християнське свято.

Традиція вшанування Святого Валентина сягає своїм корінням у часи Стародавнього Риму. При цьому історії відомі троє святих, що носили ім'я Валентин. Відповідно, і легенд про історію свята теж три.

Перша легенда відправляє нас до подій III століття нашої ери. Римський імператор Клавдій II, який мріяв про славу Олександра Великого і Юлія Цезаря, намірився створити сильну армію в світі. Він особисто проводив тренування своїх легіонерів і становив для них статут. Одним з пунктів армійського статуту Клавдія була заборона на одруження. Імператор вважав, що справжній солдат не повинен обтяжувати себе ніякими турботами і думками, крім війни. Але люди є люди, солдати часто порушували заборону і одружилися таємно. Християнський священик Валентин їм в цьому допомагав, обвінчалася сотні легіонерів.

Коли Валентина викрили, Клавдій прийшов в лють і наказав стратити відважного духівника, канонізованого після смерті.

Згідно з другою легендою, Валентин був ув'язнений, полюбили прекрасну дочка тюремника, яка його відвідувала. Перед смертю в'язень написав їй любовний лист , Підписану: "Твій Валентин". Тому листівки- "валентинки", що посилаються дівчатами "у відповідь" своїм залицяльникам, в Великобританії прийнято підписувати словами: "Будь моїм Валентином".

Одні історики вважають, що Валентин був страчений, інші - що він помер в ув'язненні від хвороби. Ніхто не знає, чи був день 14 лютого днем ​​його народження або загибелі ...

Третя легенда - по суті своїй є історичною і достовірна, хоча роль самого Святого Валентина в ній не цілком зрозуміла. Справа в тому, що у римлян існувала язичницька традиція в середині лютого, тобто саме 14-го числа, проводити "лотерею любові". Вони вважали, що весняне оновлення життя починається в середині останнього місяця зими. При проведенні лотереї використовувалися невеликі записки, якими обмінювалися симпатизували один одному люди. Нерідко, лотерея закінчувалася весіллями.

У 496 році, Папа Римський Геласій видав спеціальну буллу, що встановила День Святого Валентина в якості офіційного релігійним святом.

У середньовічній Англії був відроджений римський звичай вибирати собі Валентину
У середньовічній Англії був відроджений римський звичай вибирати собі "Валентину". Кілька молодих людей збиралися разом, писали на шматочках пергаменту імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули жереб. Та дівчина, ім'я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його "Валентиною", а він її "Валентином". "Валентин" складав своїй дівчині сонети, грав їй на лютні, всюди супроводжував, словом, поводився, як справжній лицар.

В Уельсі вирізували дерев'яні "ложки любові" і дарували їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами й замковими щілинами, що означало "ти знайшов шлях до мого серця".

У XVII столітті День Святого Валентина стали відзначати дворяни всій Британії. В середині XVIII століття свято отримало визнання у всіх соціальних шарах, і навіть жебраки знаходили можливість обмінятися з друзями та коханими невеликими подарунками або записками.

Сьогодні, найстаріша "валентинка" в світі, написана ще в ті самі "римські часи", займає почесне місце серед експонатів британського музею . Тут же зберігається і найдавніший з дійшли до нас віршів, присвячених Дню Святого Валентина. Його написав в 1415 році Шарль, граф Орлеанський, в'язень лондонського Тауера , Для своєї дружини. Через багато років, англійський король Генріх V, що не відрізнявся літературним хистом, найняв письменника Джона Лидгейта, щоб написати таке послання леді Катерині з Кале.

Перші друковані "валентинки" з'явилися значно пізніше - в кінці XVIII століття їх почали друкувати в Англії.

Дуже скоро, друк вітальних листівок , Присвячених Дню Святого Валентина, стала справжньою індустрією. У наші дні до 14 лютого за всьому світу продають близько 2 мільярдів "валентинок". Більша кількість вітальних листівок продається тільки в переддень Нового року і Різдва.

У 1835 році Папа Григорій XVI віддав простому ірландському священику Джону Спретту в нагороду за праведний спосіб життя урну, в якій, як кажуть, перебуває прах Святого Валентина. Цей подарунок Понтифіка і в наші дні щороку - 14 лютого - виставляють на огляд в дублінською церкви Уайтфріар.

Англійські діти не втрачають випадок отримати свій подарунок до свята. Вони ходять по домівках і співають пісеньки.

Доброго ранку, Валентин!
Вітаю Вас - один,
Два - мене Ви поздоровляйте,
"Валентинку" мені давайте.

В якості винагороди дітей пригощають солодощами, дають дрібні гроші на морозиво
В якості винагороди дітей пригощають солодощами, дають дрібні гроші "на морозиво". Крім коханих, англійці вітають і своїх домашніх тварин, тільки ось презенти їм дарують ті, які вихованці можуть оцінити по достоїнству.

тінейджери складають зворушливі визнання і посилають своїм коханим, як адресата вказують "моєму Валентину" або "моєї Валентині". Оскільки англійці - народ традицій, то після отримання один від одного зізнань, на одяг прикріплюється якийсь знак з ім'ям коханого. Буває і так, що замість "валентинки" дарувальник отримує яблуко - символ любові і краси.

Дівчата і хлопці Англії вірять у ворожіння на День Святого Валентина. Наприклад, незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений. У Дербширі (одному з графств центральної Англії) дівчата від 3 до 12 разів обходять церкву опівночі, повторюючи певні вірші. І після цієї нехитрої процедури, вважається, до них повинна прийти справжня любов. Крім того, незаміжні англійські дівчата обов'язково цього дня кидають в річку або ставок згорнуті клаптики паперу з написаними на них чоловічими іменами. Ім'я, яке спливе першим, буде носити майбутній женіх.В


Може бути, і у нас незабаром виникнуть особливі традиції святкування Дня святого Валентина, хто знає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация