Трамп повторює слова Путіна для виправдання російської окупації Криму

У Нью-Йорку теж багато російськомовних жителів, але це не означає, що у Кремля є якесь право на місто. У Нью-Йорку теж багато російськомовних жителів, але це не означає, що у Кремля є якесь право на місто

Крим / Ілюстрація REUTERS

Кілька днів тому репортери запитали Дональда Трампа про те, чи визнає він російську незаконну анексію Криму . І у них були причини поставити президенту США це питання. На тлі підготовки зустрічі президентів Америки та Росії, з'явилися певні ознаки, що Трамп роздумує над укладенням певної «великої угоди», яка може закінчитися задоволенням посягань Москви.

Про це пише Washington Post , Додаючи, що, здавалося б, питання про Крим легкий. Володимир Путін окупував суверенну територію України за допомогою військової сили, попутно порушивши купу міжнародних угод, підписаних його урядом. Міжнародне співтовариство засудило це його злочин, яке можна порівняти з озброєним пограбуванням. До моменту російського вторгнення на українську територію жодна країна в Європі не привласнювали землі сусідів з часів Другої світової війни.

Більшість заяв президента США щодо Криму були дуже хиткими і слизькими. Але недавно з'явилися репортажі про його коментарі нову, який, ймовірно, розкриває його справжні погляди. Під час вечері на саміті G7, як повідомив таблоїд BuzzFeed, Трамп сказав іншим лідерам, що Крим російський, тому що населення в регіоні розмовляє російською мовою .

Видання пише, що в питанні мови американський президент прав. У Криму дійсно більшість людей користується російською, хоча на етнічних росіян припадає близько 65% населення. Ще 12% - кримські татари, решта - українці. Домінування росіян на півострові відображає той факт, що Крим був частиною Російської Імперії з 1783 року. Москва відійшла від управління півостровом тільки в 1954 році, коли генеральний секретар ЦК КПРС Микита Хрущов передав його під контроль УРСР. Логіка Путіна, а заодно і Трампа, досить проста: якщо люди в якомусь місці говорять російською і якщо цей регіон хоч колись був під контролем Росії, у Москви є повне право забрати цю територію собі знову.

Читайте також Atlantic Council: чи може Трамп дійсно віддати Крим Путіну?

Але Washington Post зазначає, що це дуже помилкове спрощення. У світі дуже багато місць, де населення розмовляє російською мовою. Казахстан, Молдова, Білорусь, всі колишні республіки СРСР в Центральній Азії і на Кавказі підпадають під цю категорію. Але всі вони - суверенні країни і повноправні члени ООН. Так само як і три країни Балтії, які тепер є членами НАТО і Євросоюзу.

«Чи має право Путін відібрати територію цих країн, коли йому заманеться? А що робити з Брайтон-біч у Нью-Йорку, де теж російську мову можна почути частіше, ніж англійська? Або що робити з Ізраїлем? », - пише видання.

Дональд Трамп не вперше повторює російські виправдання для анексії. Ще під час своєї передвиборної кампанії влітку 2016 року він заявив, що «люди в Криму хотіли бути разом з Росією». Путін теж виправдовує захоплення українського півострова так званим «референдумом», який був влаштований після вторгнення російських військових. Президенти Росії і США, очевидно, забувають, що це так зване «голосування» відбулося в дуже недемократичних умовах.

Читайте також США не визнають анексію Криму Росією - Білий дім

Видання не виключає, що частина населення в Криму дійсно могла б бажати стати громадянами Росії, хоча і під українським контролем у них вже була широка автономія. Але це зовсім не перекреслює той факт, що Москва вкрала територію України, створивши небезпечний і руйнівний прецедент для всіх принципів, на яких тримається міжнародний закон після Другої світової війни. Світ кишить різними етнічними групами, які живуть в прикордонних регіонах, спірними проблемами використання мов і територіальними суперечками. Не можна вирішувати такі проблеми грубою силою. Інакше світ охопить хаос.

Чи законно і політично Крим - все ще частина України. І Захід повинен наполягати на цьому до тих пір, поки Росія не відступить. Крім того, на кін поставлено ще й серйозний моральний питання. Посягання Москви на Крим та інші регіони України, де йде війна, засноване на токсичному затвердження, що нібито у Росії є право втручатися в долі своїх сусідів, тому що вони входять в уявну «російську сферу впливу». І це суперечить сучасному світовому порядку, в якому прийнято поважати права країн незалежно від їх розміру.

Втім, багато заяв Трампа вказують на те, що він поділяє такі погляди Росії і не проти повернутися до порядків 19 століття, коли великі країни диктували умови меншим. Сама ідея про те, що американський президент і Путін можуть обговорити долю української території за спиною у 44 мільйонів українців, вже скандальна. Про це неодноразово говорили і варто повторити ще раз: Крим належить Україні. І Трамп не може його комусь віддати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Читайте також Atlantic Council: чи може Трамп дійсно віддати Крим Путіну?
«Чи має право Путін відібрати територію цих країн, коли йому заманеться?
А що робити з Брайтон-біч у Нью-Йорку, де теж російську мову можна почути частіше, ніж англійська?
Або що робити з Ізраїлем?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация