Траурна промову на похоронах і поминках, приклади

  1. Що кажуть на похоронах і поминках
  2. Поминальні слова скорботи і траурна мова
  3. протокол поминання
  4. Православна християнська традиція поминання
  5. Вірші на поминках? Так, але делікатно і в міру.
  6. Приклад жалобній промові на похоронах

Замовити поминальну трапезу 8 (495) 100-31-17 | Традиційні страви | дні поминання

Що кажуть на похоронах і поминках

О першій годині поминання, поки не стихла біль втрати, перше, про що потрібно пам'ятати - це делікатність О першій годині поминання, поки не стихла біль втрати, перше, про що потрібно пам'ятати - це делікатність. Дізнайтеся як підібрати слова співчуття , ознайомтеся з прикладами слів співчуття і правилами некролога . Ці керівництва дадуть уявлення про етику поминання і підкажуть вірні слова розради.

Але поминальна мова має і свою специфіку. У ній ви звертаєтеся до цілого кола гостей, які зібралися, щоб утішити близьких, самим пом'янути покійного і послухати, що скажуть про нього друзі і родичі. Ваших слів чекають, і ваша траурна мова може звучати з б Про льшим пафосом, ніж це прийнято при особистому вираженні співчуття.

Слова скорботи безпосередньо на похоронах повинні бути гранично короткими, але мова на поминках може і не обмежуватися парою фраз.

Поминальні слова скорботи і траурна мова

Спочатку увійдіть в і, якщо це не очевидно всім, скажіть, хто ви покійному. На поминках висловляться багато. Тому траурна мова повинна бути лаконічною, а думки виражені точно. Гості зрозуміють, якщо фраза перерветься від раптового плачу. Але непідготовленість, словоблуддя, а тим більше нетверезий лепет, які зібралися сприймуть як знак неповаги до померлого. Не покладайтеся на імпровізацію! Майте з собою короткі тези, а вдома або по шляху на траурну церемонію повторіть кілька разів свою поминальну мова.

Чи не переказуйте біографію - досить розповісти про один яскравому випадку, епізоді життя, щоб гості запам'ятали цей цікавий факт. Важливо щоб описане вами подія висвітило одну з позитивних рис покійного. Краще розповісти про той епізод, який ви самі високо оцінили. Вивчіть приклади, як поминають знаменитостей їх близькі (в кожному некролозі наведено епізод з життя і співчуття).

Акцентуйте увагу публіки на те властивості характеру, що продемонстрував ваш розповідь. Будь-яка негативна риса має світлу сторону. Приклади компліментарних синонімів:

  • Про буркотливий людині можна сказати «Він дав мені урок критичного погляду на світ».
  • Про скупість: «Обережність, раціональність і далекоглядність - ось те, чого не вистачає всім нам сьогодні, і чому можна повчитися у покійного».
  • Безпечність в фінансах: «Він був так упевнений в краще майбутнє ...»
  • Підозрілість: «Знав людську натуру ...»
  • Не дуже розумний: «Довірливий, наївний, так вірив людям ...»
  • Гордовитий: «Знав собі ціну, в його коло входили тільки кращі ...»
  • Упертий, впертий: «Принциповий ...»
  • Піддається, без стержня: «безконфліктно ... Його кредо - компроміс».

У жалобній промові доречно поділитися особистим досвідом у відносинах з покійним. Звичайно, не секретами і плітками. А згадати добрий вчинок, слова, турботу, яка була проявлена ​​ним за життя. Підкреслити значимість покійного для Вас особисто і висловити впевненість, що цей ваш погляд поділяють усі присутні. У своїй промові уникайте складних «кучерявого» фраз, причетних і дієприкметникових оборотів, штампів і банальності. Говоріть від душі!

На поминках не можна говорити про недоліки: «Про покійного або добре, або нічого» - це основа основ етикету поминання. Не варто згадувати, тим більше, вголос, про невдачі, слабостях, гріхах і образи. Всепрощення, примирення, згадування про кращому - ось потрібна аура поминальної церемонії.

Слова скорботи доречно доповнити цитатою думки покійного: наказу, настанови, заповіді або моральної максими, яку він озвучував при житті. Потім слід підвести жалобну промову до згадки тієї користі, яку він приніс близьким і суспільству. Зробити висновок, що людина прожила життя не дарма і обіцяти вічну пам'ять у серцях рідних і друзів покійного.

«Нехай земля йому / їй буде пухом! Вічна пам'ять! »Завершити свою поминальну мова можна і цими словами, але так надійдуть багато. Краще підібрати доречну епітафію, співзвучну особистості покійного:

протокол поминання

На поминках потрібно, стоячи, почесть покійного хвилиною мовчання. Місію ведучого довіряють близькому сім'ї людині, який у жалобній обстановці зможе контролювати свої емоції. Він по черзі дає слово рідним за ступенем близькості - чоловікові / дружині, дітям або батькам, найближчим родичам, а потім друзям покійного.

Ведучий повинен заздалегідь заготовити кілька фраз, щоб зняти паузу і перемкнути увагу гостей, якщо мова виступає буде перервана сльозами. Поминальні слова прийнято вимовляти стоячи.

Православна християнська традиція поминання

Якщо покійний був віруючим, тоді поминки потрібно провести по церковним звичаям, з дотриманням церковних ритуалів. Речі і молитви - це ключові складові християнської церемонії поминання. після молитви за упокій душі покійного ведучий церемонії повинен подякувати усім гостям за за те, що вони прийшли на поминки і помолилися за душу новопреставленого. Жалобні мови вимовляються, коли вже всі зібралися за столом.

У православній християнській традиції поминки починають з 90 псалма і молитви «Отче наш» . Обстановка за столом стримана, розмовляти потрібно тихо, пошепки. Перше слово надають главі сім'ї. Потім поминки веде глава церемонії - шановний гостями близький сім'ї людина. Жалобні слова на православних поминках вимовляють по старшинству. Всі хто хоче висловитися, можуть і повинні отримати слово.

Жалобні тости * на православних поминках завершують словами: Нехай земля буде [Ім'я] пухом, а пам'ять вічної! Всі п'ють, не цокаючись і кланяючись портрету або вільного місця покійного.

* Спиртне не входить в православну традицію поминання (див. «Поминальний стіл» ). Але практика пом'янути «не цокаючись» глибоко вкоренилася в народі. Важливо знати міру!

У православ'ї відомо, що, завдяки молитвам, відспівування і іншим християнським обрядом, що метається душі новопреставленого легшає. Доброго тепле слово від рідні і друзів умиротворяє душу покійного і притуплює горе близьких. В кінці поминання, встаючи з-за столу, кожен кланяється портрету або в сторону місця покійного. йдучи, висловлюють співчуття рідним . На поминках прощатися не прийнято.

Вірші на поминках? Так, але делікатно і в міру.

Висловлюючи співчуття особисто, віч-на-віч, звертатися до віршу небажано. прочитати вірш присутніх за загальним столом друзям покійного можна - адже всі чекають скорботних висловів, спогадів і деякого пафосу. Можливо в віршах. Головне, щоб рима була вульгарною, щоб відбивала кращі риси покійного і відповідала моменту. І була короткою. Або дуже короткою.

Приклад жалобній промові на похоронах

Щоб не сковувати «правильної», але невідповідною вам промовою, ми замість конкретного прикладу запропонуємо оптимальну структуру поминального слова з прикладами фраз.

звернення:

  • Дорогі друзі та родичі [Ім'я]!
  • Шановні гості!
  • Брати і сестри!
  • Дорогі рідні та друзі нашого улюбленого [Ім'я]

Персональне позиціонування по відношенню до покійного (скромно):

  • Я племінник нашої шанованої [Ім'я].
  • Я брат, яких ми поминаємо сьогодні [Ім'я].
  • Ми з [Ім'я] довго / останні роки разом працювали / служили.

Про траурному подію (звістка про смерть або спогад про похорон):

  • Батько довго хворів; ми розуміли, що буде, але коли нам зателефонували з лікарні ...
  • Коли я дізнався, що [Ім'я] помер, в цей вечір я ні про що інше не міг думати.
  • Хоча дідусь прожив довге життя, повідомлення про смерть вразило мене.
  • Сьогодні 40 днів, як мама покинула нас.
  • Рік тому ми попрощалися з [Ім'я], людиною шанованою і гідним.

Кілька слів про кращих якостях покійного:

  • Бабуся була доброю людиною, гостинною та хлібосольної господинею.
  • Вона була опорою і надійним тилом ось уже п'ять років тому покійному чоловікові.
  • Його знали як жартівника і оптиміста, з ним було легко і безтурботно.
  • Він дарував впевненість в майбутньому і був опорою для оточуючих.

Процитуйте наказ, рада або моральну цінність, якою покійний закликав слідувати рідних і близьких. Потім в кількох фразах розкажіть про яскраве випадку або епізоді життя, який ілюструє позитивну рису покійного. Добре, якщо цей ваш короткий розповідь доповнить мозаїку думок інших гостей поминок. Закінчите його, пом'янувши покійного вдячністю або захопленням цією його властивістю особистості.

Закрийте свою промову обіцянкою вічної пам'яті. На закінчення допустимо використання рими , А, якщо новопреставлений був віруючою людиною, і серед гостей багато християн, то завершити поминальне слово епітафією-молитвою . Будьте короткими: довга мова сприймається важко. І потрібно дати висловитися всім бажаючим гостям церемонії.

суть поминок | поминальний стіл | дні поминання | співчуття

Як недорого купити в Москві   пам'ятники на могилу Як недорого купити в Москві пам'ятники на могилу? Фото і ціни на надгробки з граніту і мармуру.

«Виготовлення памятніков.ру» - це портал про пам'ятники і «стіл замовлень». заповніть заявку , І її побачать гранітні майстерні вашого міста і зроблять вам пропозиції.

Ціни на пам'ятники з граніту . Як заощадити?

Також може бути корисним:

Вірші на поминках?
Як заощадити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация