Третя світова війна може початися з українцями

  1. Орфографічна помилка в тексті:

14 лютого 2018, 14:19 Переглядів: 14 лютого 2018, 14:19 Переглядів:   Українські військові на Донбасі

Українські військові на Донбасі. Фото: архів.

Сьогодні є п'ять криз, які в 2018 році можуть призвести до початку війни між великими державами. Про це на сторінках National Interest пише старший науковий співробітник Школи дипломатії та міжнародної торгівлі Паттерсона в Університеті Кентуккі Роберт Фарлі.

Автор називає Північну Корею найсерйознішим зовнішньополітичним кризою, з яким світ має справу зараз. Успіх Пхеньяна в розробці балістичних ракет в сукупності з дипломатичної недосвідченістю адміністрації Дональда Трампа створюють надзвичайно небезпечну ситуацію. Провівши ряд ракетних і ядерних випробувань протягом останнього десятиліття, КНДР демонструє, що не збирається прогинатися під тиском з боку США. Америка відповіла на це дуже непослідовною дипломатією. Її високопоставлені чиновники часто в межах декількох годин суперечили один одному, роблячи різні заяви.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що Північна Корея і США втілюють певні ініціативи. Американська сторона хоче домогтися здатності знищити північнокорейські системи комунікацій і інфраструктуру, щоб не дозволити ракетам злетіти. А Пхеньян робить все, щоб уникнути такої долі. Ця ситуація, на думку автора, легко може привести до фатальних прорахунків з обох сторін, що спричинить за собою війну, в яку можуть бути втягнуті Японія і Китай.

Ще одним місцем можливого загоряння великого конфлікту Фарлі вважає Тайвань. Останні заяви військових і дипломатичних лідерів Пекіна вказують на те, що принаймні деякі в КНР переконані в зміні балансу військових сил. І ця зміна не на користь острова. На думку експерта, таке твердження дуже передчасно. Навряд чи Пекін дійсно так думає. Але все ж поява таких припущень досить небезпечно. КНР посилила військову активність в регіоні. Втім, це ж можна сказати про будь-якому місці поруч з кордонами Китаю.

Також війна між великими державами, на думку автора, може спалахнути через Україну, де ситуація залишається напруженою. Хитке перемир'я постійно порушується. Тим часом, в Києві протести ставлять під питання стабільність українського уряду.

Конфлікт в Україні може спалахнути за кількома сценаріями. Відповідно до одного з них, український уряд буде повалено, що піде на користь Москві. Розпочнеться жорстока нестабільність. Маріонетки Кремля в Донбасі можуть відчути себе впевненіше через це, а сам Володимир Путін може побачити в цьому шанс захопити ще більшу частину України. За іншим сценарієм, падіння уряду в Києві може призвести до приходу до влади "правих" радикалів, які підкинуть дров у вогонь тліючого конфлікту в Донбасі.

Президент Дональд Трамп відмовився від стриманої політики свого попередника щодо України. Але через можливе падіння українського уряду Росія може зважитися на широкомасштабне вторгнення, що втягне Європу і США в великий конфлікт з Москвою.

Нагадаємо, розвідка США дала невтішний прогноз щодо конфлікту на Донбасі .

Також автор допускає можливість конфлікту на південному фланзі НАТО. Відносини між США і Туреччиною за минулий рік сильно погіршилися. Тим часом, Анкара і Москва продемонстрували істотне зближення. Напруга у відносинах Туреччини з ЄС і США може привести до серйозної зміни балансу сил в регіоні.

Автор підкреслює, що ні Туреччина, ні Росія, ні США не бачать у війні розумного рішення нової дипломатичної ситуації. Але Туреччина - дуже важлива країна, і її позиція впливає на рішення конфліктів в Сирії, Іраку, Ірані, на Балканах і Кавказі. Зміна турецької дипломатичної орієнтації може мати непередбачуваний ефект у її кордонів. Зокрема, це може сильно змінити подальший розвиток питання про курдської державності або приналежність Нагірного Карабаху.

Конфлікти на Близькому Сході завжди мають потенціал спалаху війни між великими державами. Коли війна в Сирії закінчиться, в поле зору потрапить конфронтація між Саудівською Аравією та Іраном. Останній продовжує розширювати свій вплив в Іраку, Сирії та інших країнах регіону.

У свою чергу, Дональд Трамп, змирившись з перемогою режиму Башара Асада, спрямує свої зусилля на стримування Ірану. Для цього він може закрити очі на дії Саудівської Аравії в Ємені, що може привести до надмірної самовпевненості Ер-Ріяда.

Наскільки масштабною може бути потенційна ірано-саудітская війна? До цього часу конфлікти в Перській затоці рідко втягували весь світ. Але Ер-Ріяд демонструє чітке бажання побудувати дипломатичну і військову коаліцію проти Ірану, яка, можливо, включить навіть Ізраїль. З огляду на посилення позиції Росії в регіоні, не складно уявити сценарій, за яким локальний конфлікт розростеться в глобальну війну.

Раніше експерти вже називали країни, які можуть стати причиною Третьої світової війни .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "З України може початися глобальний конфлікт: експерти назвали кілька сценаріїв". інші Новини Донбасу дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Наскільки масштабною може бути потенційна ірано-саудітская війна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация