Третьяковська галерея: путівник по музею, відомі картини, які потрібно побачити.

  1. правильна локація
  2. правильний час
  3. запастися картою
  4. Запастися списком шедеврів
  5. Перший поверх: «Трійця» Рубльова (зал № 59)
  6. Перший поверх: «Дівчинка з персиками» (зал № 40)
  7. Другий поверх: «Явище Христа народу» (зал № 10)
  8. Другий поверх: «Ранок у сосновому лісі» (зал № 25)
  9. Другий поверх: «Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року» (зал № 31)

Ч то можна побачити в одному з головних музеїв Москви, маючи в розпорядженні всього лише годину? Короткий путівник по залах Третьяковської галереї в Лаврушинському провулку. Ч то можна побачити в одному з головних музеїв Москви, маючи в розпорядженні всього лише годину

У Третьяковській галереї у картини Олександра Іванова «Явлення Христа народу». Наталя Волкова / фотобанк «Лорі»

правильна локація

Для початку точно визначитеся з адресою: Третьяковська галерея - великий музей, у якого є багато будівель і філій. Головна будівля, де знаходиться колекція російського мистецтва до початку XX століття, розташовується за адресою Лаврушинському провулок, 10; в сусідньому будинку - Інженерному корпусі - проходять тимчасові виставки, читають лекції. Щоб побачити мистецтво ХХ-ХХI століть, доведеться відправитися в зовсім інший район Москви, на Кримський Вал, 10. Не переплутайте! Безліч інших філій, включаючи Будинок Васнецова і майстерню Голубкиной, розкидані по всій столиці.

Безліч інших філій, включаючи Будинок   Васнецова   і майстерню Голубкиной, розкидані по всій столиці

Перший поверх

Перший поверх

Другий поверх

правильний час

Години роботи і вихідні дні, звичайно, можна уточнити на сайті. Але також не забудьте перевірити, чи не йдуть зараз шкільні канікули (осінні або весняні, про зимові щось забути важко). У дні канікул зали музею можуть бути сповнені гучними шкільними екскурсіями. Що добре - в головній будівлі Третьяковки в Лаврушинському провулку вкрай рідко проходять ажіотажні виставки (для них немає місця), тому черги в стилі «на Сєрова »Можна не боятися.

запастися картою

Оскільки ви обмежені в часі, то викреслюємо насолоду від безцільної прогулянки по анфіладах залів. Необхідно чітко окреслити мету і прокласти до неї маршрут. Крім паперових путівників, можна скористатися схемою залів на сайті музею або використовувати технологію віртуального музею .

Крім паперових путівників, можна скористатися схемою залів на   сайті музею   або використовувати   технологію віртуального музею

У Третьяковській галереї. Перед картиною Василя Сурикова «Бояриня Морозова». Наталя Волкова / фотобанк «Лорі»

Запастися списком шедеврів

Вирішіть, мистецтво якого саме періоду вам найцікавіше: в цій будівлі Третьяковки зібрана практично вся історія, від Хрещення Русі до Революції. Можна витратити цілу годину на Сєрова, або на передвижників, або на Срібний вік.

Якщо ж хочеться швидко подивитися на головні шедеври, то ось приблизний список обов'язкового. Список короткий, тому що шедеври розсіяні по двох поверхах і різних залах, на переходи за якими якраз піде година, адже напевно по шляху ви будете відволікатися на всіляку красу.

Перший поверх: «Трійця» Рубльова (зал № 59)

Одна з головних російських ікон знаходиться в кінці анфілади залів іконопису, в залі Андрія Рубльова. До речі, інша святиня - Володимирська ікона Божої Матері - знаходиться теж в Лаврушинському провулку, але в іншій будівлі, в діючій церкві Святого Миколая в Толмачах , Яка примикає до Інженерного корпусу з торця.

Перший поверх: «Дівчинка з персиками» (зал № 40)

Знаменитий портрет пензля Сєрова виставлений в залах, присвячених мистецтву Срібного століття на тому ж першому поверсі, де і іконопис. Ще на цьому поверсі - зали Левітана , Полєнова і Нестерова, так що зрозуміти логіку розташування експозиції досить важко. Сєрову в галереї відведено цілих два зали.

Другий поверх: «Явище Христа народу» (зал № 10)

шедевр Олександра Іванова висить у власному залі серед присвячених йому численних ескізів. Екскурсоводи попереджають: обережно, це одна з тих картин, перед якими в цьому музеї особливо часто падають в обморок.

Другий поверх: «Ранок у сосновому лісі» (зал № 25)

Пейзаж з ведмежатами можна знайти в залі, присвяченому творчості Шишкіна . Не пропустіть - полотно не таке вже й велике. До речі, тільки в музеї можна оцінити справжній масштаб творів, які ми звикли бачити на екранах і в книгах.

Другий поверх: «Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року» (зал № 31)

картина Рєпіна знаходиться в залі, присвяченому творчості цього художника. Це ще одна картина, що надає сильний вплив на психіку. Тому, щоб прийти себе, обов'язково загляньте в музейний магазин на нульовому поверсі, поруч з касами. У Третьяковській галереї він хороший: репродукції, листівки, блокноти, магніти і, звичайно, каталоги.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация