Тревел-фотографія: гібридна фотокамера або дзеркальна

Всім привіт! Сьогодні ми продовжуємо розмову про вибір відповідного фотоапарата для мандрівника, розпочатий в попередніх статтях про виборі маршруту і про виборі цифрокомпакта .

Для тих, хто хоче отримати якість знімків на високому рівні, гнучкість і повний контроль над знімальним процесом, пропоную придивитися до зеркалкам або гібридним камерам зі змінною оптикою.

(Cc) Юрій Кривенко
(Cc) Юрій Кривенко

Досить цікавим варіантом для тревел-фотографа може стати саме беззеркальная камера. Чому? Розміри і маса гібридних камер практично ідентична з топовими представниками згаданого раніше сегмента (цифромильниці), що для багатьох вже досить вагомий аргумент на користь придбання саме беззеркалки. А ще до ваших послуг всі основні переваги більш великовагового та габаритного сегмента - я маю на увазі аматорські або навіть напівпрофесійні дзеркальні камери.

З незаперечних переваг (крім компактності) можна сміливо назвати наявність RAW-формату і оптичний стабілізатор (за замовчуванням в будь-якій сучасній камері цього типу), якісну матрицю, яка може похвалитися широким динамічним діапазоном і низьким рівнем шумів при зйомці на високих значеннях ISO. Деякі екземпляри оснащені матрицею, ідентичною за розмірами з зеркалками бюджетного сегмента!

Наявність байонета для установки різноманітної оптики під цю систему робить її цілком універсальною, а кількість можливих варіантів об'єктивів можна розширити ще більше, використовуючи спеціальні адаптери. До слова, об'єктиви для беззеркалок практично не поступаються за якістю формування зображення своїм дзеркальним побратимам, при цьому істотно виграючи в розмірах і масі. Глибина різкості і зона розмиття (боке) у беззеркалок вельми цікаве, якщо порівнювати з цифромильніцамі, хоча і трохи не дотягує до рівня можливостей дзеркальних фотоапаратів.

(Cc) Юрій Кривенко
(Cc) Юрій Кривенко

Навіть молодші (бюджетні) моделі гібридів пропонують користувачеві повний контроль над усіма елементами управління. Присутні тут і напівавтоматичні режими, і сюжетні програми, і багато іншого, в тому числі, зйомка відео високої роздільної здатності в нормальній якості.

З недоліків хочу відзначити кілька завищену, на мій погляд, вартість - як самих камер, так і фірмової оптики до неї. Інтел швидкості роботи швидше за все вас буде радувати, але до того моменту, поки ви не візьмете в руки зеркалку з топовим об'єктивом. А ще в гонитві за компактністю трохи страждає ергономіка, так що людині з великими долонями користуватися беззеркалка, ймовірно, буде не дуже зручно.

Отже, якщо ви не перфекціоніст і не горите бажанням обтяжувати свій рюкзак зеркалкой і об'єктивами до неї, в найближчому майбутньому не плануєте перетворювати свої подорожі в тяжку роботу по зйомці «кращого в світі світанку / заходу» - раджу придивитися до цих представникам армії беззеркалок, швидше за всього вам вони сподобаються: Olympus PEN E-PM1, Olympus PEN E-PL3, Sony NEX-F3K, Sony NEX-5NK, Panasonic GF5, Samsung NX1000, Nikon 1 J2.

(Cc) Юрій Кривенко
(Cc) Юрій Кривенко

І визнаним по праву лідером, скоріше навіть улюбленцем у тревел-фотографів всіх рівнів майстерності, давно і цілком заслужено є дзеркальна фотокамера. Чим же вона така гарна?

Вона пропонує практично необмежені можливості в плані контролю знімального процесу, блискавичну швидкість спуску затвора, швидке фокусування в автоматичному режимі, високу швидкість серійної зйомки, широкий динамічний діапазон матриці і прекрасну деталізацію знімків.

Байонет має на увазі собою можливість використання різних об'єктивів, асортимент яких набагато значніший, ніж у бездзеркальних рішень, у вас буде можливість використовувати саме ту оптику, яка вам необхідна. Екстремально коротка глибина різкості і красива зона розмиття в поєднанні зі світосильні об'єктивами, особливо при використанні повнокадрових фотоапаратів - наше все. Доступні ціни на оптику початкового і навіть середнього цінового сегмента. І звичайно ж значний асортимент додаткових аксесуарів.

У сегменті бюджетних дзеркалок найбільш цікаві, на мій погляд, ці моделі:

До слова, останній екземпляр - найкомпактніший на даний момент в своєму класі.

(Cc) Юрій Кривенко
(Cc) Юрій Кривенко

Примірники подорожче, які можна віднести до сегменту «для просунутих любителів», нададуть користувачеві більш широкий спектр можливостей: Canon EOS 60d (740 $), Nikon D7000 (810 $), Sony Alpha SLT-A65 (830 $,) Pentax K-5 (840 $), Canon EOS 7D (1100 $), Sony Alpha SLT-A77 (1260 $).

Серед напівпрофесійних дзеркалок, оснащених повнорозмірними матрицями, заслуговують на увагу ці екземпляри: Canon EOS 6D (1750 $), Nikon D600 (1760 $), Canon EOS 5D Mark II (2200 $), Nikon D800 (2750 $), Canon EOS 5D Mark III (2950 $), Sony Alpha SLT-A99 (2950 $).

І звичайно не можна не згадати професійні моделі, рівних яким немає. Вони створені для справжніх цінителів надійності і якості: Canon EOS 1D Mark III (3525 $), Nikon D4 (5820 $), Nikon D3x (6125 $), Canon EOS 1D X (6190 $). *

(Cc) Юрій Кривенко
(Cc) Юрій Кривенко

Варто зауважити, що з появою фотоапаратів, оснащених полнокадровими матрицями в середньому ціновому діапазоні (близько 2000-2500 $) практично стерлася грань між ними і професійними моделями. І хоча справжні про- моделі надають набагато більше можливостей, серйозніше оснащені та й корпус їх виконано з металу - їх вартість часто відлякує навіть професіоналів, яким на сьогоднішній день більш, ніж достатньо можливостей, які надають моделі з напів-про сегмента.

На жаль, навіть дзеркалки не позбавлені недоліків. На мій погляд, найвагоміший (вибачте за каламбур) - це їхня вага. Якщо ви зупините свій вибір на такому фотоапараті, будьте готові до того, що ваш рюкзак потяжелеет на кілька кілограмів, а якщо ваші амбіції підштовхнуть вас до розширення парку оптики і покупці додаткових аксесуарів, то готуйтеся до того, що один тільки фото-рюкзак потягне на невеликий туристичний багаж для походів :)

(Cc) Юрій Кривенко
(Cc) Юрій Кривенко

Не секрет, що від об'єктива в більшій мірі залежить якість знімків, ніж від матриці фотоапарата, тому топові екземпляри оптики коштують у кілька разів дорожче фотоапарата.

У наступному матеріалі я постараюся допомогти з підбором оптики для любителів фото-подорожей. А ще розповім, яке додаткове обладнання знадобиться вам для створення тревел-фото-шедеврів.

* Наведено орієнтовні ціни на дзеркальні фотоапарати на момент написання матеріалу

Юрій Кривенко, спеціально для funPhoto.ua

Чому?
Чим же вона така гарна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация