Трипілля: Артефакти під боком

  1. Чавунці і стріли
  2. Новітня історія
  3. дорога

За давниною зовсім не обов'язково їхати в Єгипет. Сорок хвилин на автомобілі від Києва - і ви у владі артефактів, які старше пірамід і Великого Cфінкса. Погляньте на осколки посуду і наконечники стріл, що дійшли до нас через товщу років.

Трипільська культура виникла в період енеоліту (мідно-кам'яний вік), тобто приблизно п'ять - вісім тисяч років тому. Один з її характерних ознак - неповторна розписна кераміка, яку використовували в побуті і при проведенні релігійних ритуалів. Ближче познайомитися з культурою предків можна в Київському обласному археологічному музеї, розташованому в селі Трипілля. Його будівля вельми примітно - воно має форму куба і забарвлене в темний колір. Музей відкритий для відвідувачів весь тиждень: в робочі дні - з 9-00 до 17-00, а у вихідні він закривається на годину раніше. Ціна квитка цілком лояльна - 10 грн. для дорослих і 4 грн. для дітей. Правда, якщо ви захочете поклацати затвором фотоапарата, щоб зберегти для себе, наприклад, вид бивня мамонта, витратите ще 30 гривень. Наш компактний кросовер Skoda Yeti ми залишили поряд з музеєм. Місця для паркування завжди в наявності, і грошей за них не беруть.

Чавунці і стріли

В експозиції музею - понад 34 тисяч предметів. Знахідки, які відносяться до трипільської культури, на київській землі вперше були виявлені знаменитим археологом Вікентієм Хвойкою в 1896 році. З того часу розкопки тут йдуть практично безперервно, і колекцію музею поповнюють все нові свідоцтва життя трипільців. Бюст археолога, який знайшов підтвердження того, що наші предки є ровесниками древніх шумерів, встановлений зліва від входу в музей.

З моменту відкриття тисячолітніх поселень на Київщині і до сьогоднішнього дня історики сперечаються про те, чи були трипільці предками українців. Все-таки інтервал між появою протоміст в Трипілля і становленням українців як слов'янської нації становить кілька тисяч років. Але саме трипільці - найбільш раннє на території України осіле населення. Люди знайшли тут оптимальну для сільського господарства землю і навряд чи кинули б чорнозем в пошуках кращої грунту. А тому їх нащадки нікуди звідси не йшли - незважаючи на всі катаклізми, вони продовжували жити там, де жили, вирощувати той же хліб, розводити тих же домашніх тварин. Так що коріння у нас, швидше за все, загальні.

Чи були трипільці предками українців? Історики продовжують суперечки.

Новітня історія

З археологічним музеєм сусідить красива алея, яка пов'язана з абсолютно іншою історією України, значно більш сучасною і неоднозначною. Пройшовши по доріжці, облямованої вічнозеленим самшиту, наближаємося до 26-метрової стели, спорудженої в пам'ять про воєнний похід більшовиків з Києва в 1919 році. На противагу радянському пам'ятника в куточку на прилеглій території не так давно був встановлений пам'ятник отаману Дніпровської повстанської дивізії Данила Зеленого, який воював за українську незалежність проти більшовиків. А внизу, під крутим обривом, - величезна біла полі скутого льодом Канівського водосховища з розкиданими по ньому безлюдними острівцями.

Маршрутний комп'ютер

Протяжність маршруту Київ - Трипілля

48 км

Середня швидкість

82 км / год

Час у дорозі

39 хвилин

Витрата палива на Skoda Yeti 1.2 TSI

7,7 л / 100 км

Витрати на проїзд

42 грн.

дорога

Шлях від Києва до Трипілля (Обухівського р-ну Київської області) налічує всього 48 кілометрів, які навіть в самих несприятливих погодних умовах ви подолаєте протягом години. Оскільки мета подорожі знаходиться під дахом, капризи погоди не можуть стати перешкодою для поїздки. Дорога на протязі двадцяти кілометрів виглядає по-європейськи - «четирехполоска» Р01 має розділовий бар'єр, узбіччя щільно забудована ресторанами і розважальними закладами. Однак після зими покриття всіяне ямами. Дорожні вади в основному дрібні, але їх багато. Далі проїжджа частина звужується вдвічі, а стан полотна аналогічне. Від кордону Трипілля до місцевого археологічного музею - не більше кілометра. Перше, що ви побачите при в'їзді в село, - великий покажчик, який дублюється через 300 метрів. Заблукати неможливо.

По дорозі до Трипілля у мене виникало враження, що я не за кермом Skoda Yeti. На нескінченній низці дорожніх вад підвіска кросовера видавала приглушені звуки, схожі на стукіт коліс поїзда на стиках рейок: «та-тах-та-тах» ... Однак Skoda Yeti все терпить і обмежує невдоволення звуком, практично не розгойдуючись. Тому дісталися швидко, промчав, немов швидкий поїзд, уздовж полів і лісів батьківщини. А на стоянці біля музею трапилася неприємність. Бажання випити кави після знайомства з старовиною обернулося тим, що вміст стаканчика виявилося на пасажирському сидінні, а до того ж зверху «приземлилося» тістечко. Все-таки не варто намагатися одночасно пити каву, є десерт і розмовляти по мобільному телефону. Вирішив, що на наступний день поїду на хімчистку, але вранці все наслідки недбалості були елементарно видалені за допомогою вологих серветок. Через десять хвилин крісло було як нове. Так що з практичністю у «чеха» все «о'кей» ..

Вадим беїв
Фото Андрія Яцуляк

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

За давниною зовсім не обов'язково їхати в Єгипет беїв Вадим

тест-пілот www.autocentre.ua Старт шляху відбувся за кермом «вухатого» Запорожця ЗАЗ-968А в шестирічному віці. З тих пір я живу автомобілями, вони - моя пристрасть. Мені посміхалася доля - через мої руки пройшли сотні примірників, що залишили слід в автомобільній історії. Я вважаю автомобілі живими, і тому пишу про них через призму людських почуттів і емоцій. Тут все як у людей - є любов і байдужість, відвага і боягузтво, надійність і примхливість, відданість і зрада. Ні, це не я написав сценарій «Трансформерів» ... Мій водійський стаж - 22 роки. Сумарний пробіг наближається до 2 млн. Кілометрів. Google+

Інші матеріали автора:

Чи були трипільці предками українців?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация