Тріумфу «Руху вгору» не раді вдови баскетболістів

За словами жінок, у фільмі багато неправди. Чи має картина, заснована на реальних подіях, право на вимисел? За словами жінок, у фільмі багато неправди

Кадр з фільму «Рух вгору». Фото: Централ Партнершип

Оновлене о 12:43

«Рух вгору», фільм про знамениту перемогу радянської збірної з баскетболу над американцями, оглушливо успішний. Він зібрав у російському прокаті майже 1 млрд 700 млн рублів.

Правда, тріумфу не раді вдови спортсменів. За їх словами, в картині багато неправди. Чи варто було прикрашати і без того драматичну історію?

«Рух вгору» - кіно духопід'ємне і вже, здається, улюблене, тому й стала картина найкасовішим російським фільмом в історії. Такий жанр, як художнє кіно допускає вигадка і різні трактування подій.

Однак вдови баскетболіста Олександра Бєлова і тренера Володимира Кондрашина неправду прийняти не можуть. За їх словами, в стрічці правди немає зовсім, «крім трьох секунд, завдяки яким наша збірна перемогла».

Мова не про спортивні штрихах, таких як слемданк, до слова, забивати зверху в той час взагалі було заборонено, а про факти з життя. Наприклад, центровий збірної Олександр Бєлов у фільмі показаний смертельно хворою людиною. При цьому насправді Бєлов тоді був в самому розквіті своїх сил і кар'єри. Не було в Олександра і нареченої, та й жіночого баскетболу на тій Олімпіаді ще не було. Подібних фактів безліч. І, здавалося б, драми он скільки, так навіщо придумувати? Пояснює режисер Юрій Биков:

І суперечки про історичну правду адже не нові. А як же «9 рота» і звинувачення в голлівудщини? Або «Легенда №17» і несхожий на Харламова Козловський? Про роль фактів у художньому кіно розповідає сценарист і кінознавець Максим Семенов.

У тому ж переконаний і режисер «Руху вгору» Антон Мегердичев. «Коли ви робите блокбастер, міф, легенду, сценарист зобов'язаний сконструювати історію, яка за дві години повинна захопити, змусити плакати, сміятися, це жанр такий», - сказав режисер.

Проте, фільм «Час перших» зібрав у прокаті майже 10 млн доларів. До блокбастера про радянському баскетболі, звичайно, далеко, але і безліч шанувальників картини навряд чи погодяться, що історія про подвиг космонавтів позбавлена ​​життя.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чи має картина, заснована на реальних подіях, право на вимисел?
Чи варто було прикрашати і без того драматичну історію?
І, здавалося б, драми он скільки, так навіщо придумувати?
А як же «9 рота» і звинувачення в голлівудщини?
Або «Легенда №17» і несхожий на Харламова Козловський?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация