Тривале перемир'я. Що ховається за "тишею" в АТО

Ось уже третій тиждень у зоні проведення АТО спостерігається відносне затишшя Ось уже третій тиждень у зоні проведення АТО спостерігається відносне затишшя   Depo

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. Новорічні та різдвяні свята вже минули, а так зване "новорічно-різдвяне перемир'я", що почалося з 00:00 години 23 грудня 2017 го року по всій лінії бойового зіткнення, по суті досі діє ( 23 січня взагалі не було зафіксовано жодного обстрілу , Чого не траплялося мало не з початку війни). Погодьтеся: на рашістов це не схоже.

Звичайно, російсько-окупаційні війська час від часу продовжують обстріли українських позицій, подекуди навіть з важких мінометів, але все одно помітно менше, ніж зазвичай. Чому так відбувається, ми і спробуємо розібратися.

Вірити в те, що у вигодуваних Москвою терористів Донбасу раптом прокинулося почуття гуманізму, не доводиться. Швидше за все, тут збігся цілий ряд факторів, як пов'язаних між собою, так і не пов'язаних.

По-перше, в останні дні на Донбасі тримається дуже холодна погода - температура повітря опускається місцями і до 20 градусів нижче нуля. Воювати в таку погоду без зайвої необхідності не хоче ніхто, і терористи не виняток. А погода на Донбасі настільки паршива, що навіть спеціальний представник Державного департаменту США по справах України Курт Волкер передумав туди їхати .

А   погода на Донбасі настільки паршива, що навіть спеціальний представник Державного департаменту США по справах України Курт Волкер передумав туди їхати

До речі, візит Волкера в Україні також міг стати причиною відносного затишшя. Не виключено, що рашісти таким чином хочуть зафіксувати низьку кількість обстрілів , А іноді і повна їх відсутність , Щоб потім трясти цією статистикою на переговорах.

Також не варто відкидати фактор повернення членів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ на свої бази, які вони залишили після підриву автомобіля і загибелі одного спостерігача в квітні 2017 го року. Більш того: з 21 по 25 січня на Донбасі з візитом перебував особисто перший заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг . Логіка та ж сама, що і у випадку з Волкером.

Інший фактор, який або збігся в часі, або спеціально був так задуманий, це - ротація бойовиків і російських кадрових військових. За повідомленнями української розвідки, терористи недавно провели ротацію, і новоприбулі частини зараз зайняті переважно облаштуванням власних позицій.

Також не варто забувати, що продовжує діяти так звана "Операція" Анаконда ": комплекс заходів санкцій від світової спільноти, спрямованих на ослаблення ролі Росії в світі. Це і зниження світових цін на нафту, і ряд економічних санкцій ... Все це призводить до падіння російського ВВП і поступового проїдання золотовалютних запасів.

Зокрема, в грудні 2017 го року російське міністерство фінансів офіційно оголосило, що Резервний фонд Російської Федерації (який на початок російської агресії проти України становив понад 87 млрд доларів) вичерпаний, і країна переходить до проїдання Фонду національного добробуту (На початок російської агресії проти України він становив понад 87 млрд доларів, а зараз - лише 65 млрд доларів).

Не важко здогадатися, що при таких обставинах Путіну може і хочеться загострити ситуацію на Донбасі, але в той же час дуже колеться. Адже гроші в "тумбочці" тануть буквально на очах, а поповнити їх запаси елементарно немає звідки.

Звичайно, запасу міцності Росії вистачить ще на кілька років, але лише за умови раціонального використання тих ресурсів, які залишилися. Тому, коли є можливість не витрачатися на "Л-ДНР", Путін нею вимушено користується. Але не варто тішити себе зайвими ілюзіями - як тільки виникне така необхідність, лінія розмежування знову спалахне з новою силою.

Тим більше, що Хуг з Волкером рано чи пізно полетять по домівках, новоприбулі терористи обладнують свої позиції, а погода зміниться на краще.

Тому, як би кому не подобалося існуюче "затишшя", а треба змиритися з думкою про те, що незабаром відновиться "гаряча фаза" війни на Донбасі. І всім треба бути до цього готовими.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация