Троя - Стародавнє місто Троя або легендарний Илион

  1. Давня Троя або легендарний Илион Троя - напевно, у світі мало тих хто не чув ім'я цього легендарного...
  2. Розташування Трої
  3. Розкопки Трої і "Скарб Пріама"
  4. пам'ятки Трої
  5. Культурні шари Трої
  6. Троя II
  7. Троя III, IV і V
  8. Троя VI і VII
  9. Троя VIII і IX
  10. Готелі у районі Національного парку

Давня Троя або легендарний Илион

Троя - напевно, у світі мало тих хто не чув ім'я цього легендарного міста хоч раз у своєму житті, хто не чув про знаменитий Троянському коні, який різко змінив хід Троянської війни. Починаючи від "Іліади" Гомера, де описаний п'ятдесят одна день останнього року Троянської війни, про Трої сказано і написано дуже багато. Троя завжди цікавила і продовжує цікавити самих різних вчених: археологів, істориків, літераторів і краєзнавців. А чи знаєте Ви, що Троя знаходиться в Туреччини ?

А чи знаєте Ви, що Троя знаходиться в   Туреччини

Троянський кінь - символ Трої


Де знаходиться Троя? Троя на мапі

"Троя" і "Іліон" два різні назви одного й того ж могутнього міста в Малій Азії, біля входу з Егейського моря в протоку Дарданелли (Геллеспонт) . Місто було розташоване на давньому морському торговому шляху, який з'єднував Егейське море з Мармуровим і Чорним морями. Троя займав панівне становище над протокою і це дозволило місту стати ключовим центром торгівлі між Сходом і Заходом в епоху бронзи.

Розташування Трої

За словами Гомера, біля міста протікали ріка Скамандр і Сімоіс. Річка Скамандр (тур. Карамендерес) бере початок на схилах гір Іда, які нині називаються Каз-Даг. Коли Троя вперше була заснована, вона розташовувалася на березі однойменної затоки. Але те, що ми бачимо сьогодні, вже не затока а велика рівнина тому, що алювіальні опади річок Скамандр і Сімоіс поступово накаплівлісь і протягом багатьох століть ці річкові наноси практично заповнили бухту. В наші дні руїни стародавньої Трої знаходяться в Туреччини , В 30 км від міста Чанаккале , Недалеко від села Тевфік.

Розкопки Трої і "Скарб Пріама"

Довгий час саме існування Трої вважалося міфом або вигадкою Гомера і точне місце розташування Трої ніхто не знав. Географічні описи, дані в "Іліаді" Гомера, змушували деяких вчених припустити, що руїни Трої можуть бути на північному заході Малої Азії, десь біля входу в протоку Дарданелли (на території сучасної Туреччини). У 1870 році, знаменитий археолог-самоучка Генріх Шліман, отримавши дозвіл від тодішніх Османської влади, почав розкопки в північно-західній частині пагорба Гіссарлик (недалеко від міста Чанаккале ). 31 травня 1873 року Шліманом був виявлений скарб, який він поспішно назвав "Кладом Пріама". Пізніше виявилося що це не "Скарб Пріама", тому що вік скарбу був на тисячу років старше, ніж часи описувані у сліпого поета Гомера.

Згідно з дозволом османського уряду на право розкопок Гіссарліка, Шліман був зобов'язаний передати половину знахідок в Археологічний музей в Стамбулі . Але він приховавши скарби від турецької влади, контрабандним шляхом вивіз їх в Грецію . У 1881 році, після безуспішних спроб продати скарби в найбільші музеї світу, Шліман передав їх в дар місту Берліну, а це дозволило йому стати почесним громадянином Берліна. З 1945 року Троянський скарб, взятий в якості трофея під час другої світової війни, знаходиться в Москві в ГМИИ ім. А.С. Пушкіна.

Багато хто до цих пір сумніваються в тому що Шліман відкрив ту саму Трою, але так чи інакше більшість вчених сьогодні схиляються до того, що Шліман все ж мав рацію, "Троя розкопана, і немає другої".

пам'ятки Трої

Через свого стратегічного розташування, після кожної руйнівної війни або спустошує землетрусу, місто відновлювався і життя в Троє починалася знову. Саме тому в наші дні археологічний об'єкт являє собою дев'ять основних культурних шарів, які відносяться до різних епох. Троя один з найбільш відомих археологічних об'єктів в Туреччини і в світі, і входить в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО .

Культурні шари Трої

Троя I

Найдавніші археологічні сліди Трої датуються 2900 - 2500 рр. до н. е. Троя I була маленьким поселенням і навіть в самому розквіті свого існування мала в діаметрі всього 100 м. Незважаючи на свій скромний розмір, Троя I мала фортеця з масивними стінами, воротами і вежами складеними з необтесаного каменю. Це поселення проіснувало майже п'ять століть і, найімовірніше, було знищено пожежею.

Троя II

Незважаючи на те, що Троя I зруйнувалася пожежею, що виникла на місці згарища Троя II являє собою відродження загиблого міста. Другий культурний шар Трої (2500-2300 рр. До н.е.) один з найбільш вражаючих археологічних пам'яток раннебронзового століття. У цьому шарі було виявлено багато скарбів, в тому числі і скарб виявлений Шліманом який він поспішно назвав "Кладом Пріама". Всі ці скарби з золота, срібла, бронзи і міді говорять про активну торговельної діяльності в місті. Однак, і Троя II зруйнувалася, але в результаті раптового нападу, про що говорять виявлені сліди навмисного руйнування.

Троя III, IV і V

Троя III, IV і V вже більш великі поселення, що існували з 2300-1800 рр. до н. е. Протягом століть цитадель міста розрослася, але конкретних слідів розвитку міста не наблюдются, навпаки виявлені сліди занепаду міста. У цих поселеннях вже спостерігаються групи невеликих будинків, що стоять впритул один до іншого, розділені маленькими вуличками. Троя V знову була знищена пожежею.

Троя VI і VII

У цей період в Трої побудований новий царський палац-цитадель. За своїм розміром нова цитадель перевершувала не тільки стару, але і будь-яку іншу в західній Малій Азії. Складені з тесаного каменю і посилені масивними вежами нові фортечні стіни міста мали в товщину від 4 до 5 м. Все це свідчить про багатство, розквіт і могутність Трої в цьому періоді. Але великі вертикальні розломи на кріпосної стіни в VI-му культурному шарі Трої (1800-1250 рр. До н.е.), свідчать про те що стався сильний землетрус. Після землетрусу на місці зруйнованого поселення знову почала зароджуватися життя. Троянська війна і події, згадані Гомером в "Іліаді" відносяться або до Трої VI або до Трої VII (1250-1025 рр. До н.е.).

Троя VIII і IX

На думку сучасних вчених, покинуту після війни Трою греки заселили через 250 років, тобто за часів життя Гомера. Спочатку на місці старої Трої виникло невелике поселення, потім місто розрослося. На території Трої був храм Афіни, а також святилище для жертвопринесень (900-85 рр. До н.е.). За словами Арриана (давньогрецький історик і географ), Александр Македонський здійснив паломництво в Трою і відвідав храм Афіни. Від храму Афіни до нас дійшло лише кілька фрагментів вівтарів і мармурові уламки. З ростом могутності Римської держави виникла легенда про те, що саме нащадки троянця Енея заснували Рим . Тому і римляни шанували Трою. Гай Юлій Цезар наказав розширити храм Афіни, після свого візиту туди в 48 м до н.е. Прийшов йому на зміну серпня також наказав побудувати в "священному Іліон» боулевтеріон (зал ради) та Одіон для проведення музичних виступів.

Готелі у районі Національного парку

фото Трої

Відео про Трої

Відео Частина 2

СХОЖІ СТАТТІ
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация