Троянди скачати безкоштовно, троянди фото, картинки

  1. Вірші про троянди

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Розу вважають царицею квітів, оспівують і захоплюються. Давайте поговоримо про троянди, та й подивимося на них досхочу. Їм є що показати на фотографіях!

Вірші про троянди

Марина Цвєтаєва «Вірші ростуть, як зірки і як троянди ...» Вірші ростуть, як зірки і як троянди, Як краса - непотрібна в сім'ї. А на вінці і на апофеози - Один відповідь: - Звідки мені це? Ми спимо - і ось, крізь кам'яні плити, Небесний гість в чотири пелюстки. Про світ, зрозумій! Співаком - уві сні - відкриті Закон зірки і формула квітки. 14 серпня 1918 Невідомий автор «Троянди, троянди, троянди, троянди» Троянди пам'яті квіти, Дивно красиві. Дивно ніжні, Аромат невловимий. Троянди щастя квіти, Нескінченні візерунки. Мить постій, чудовий ти, Троянди, троянди, троянди, троянди. Троянди сумні квіти, Дивно сумні. На очах вони яскраві, Але тоскно спочатку. Троянди вірності квіти, очікування живий в розлуці. Щастям ми заручені, І любов є в кожному звуці.

Історія троянд

Греція
За словами Анакреона троянда народилася з білосніжної піни, що покривала тіло Афродіти, коли ця богиня (любові, у римлян - Венера) у всій своїй чудовій красі вийшла після купання з моря. Побачивши на ній цей, проте її чарівний квітка, зачаровані боги окропили його зараз же нектаром, який і надав йому чудовий запах. Явівшуюся у всій своїй дівочої принади і чистоті білу троянду жерці Афродіти знесли в храм цієї богині і прикрасили нею її вівтар. Роза залишалася білою доти, поки серце Афродіти не було уражено жахливою новиною про те, що коханий нею Адоніс лежить, поранений на смерть вепром. Забувши все, в невимовному горі, богиня спрямовується в гай Пифона, де знаходиться її дорогою, і біжить, не звертаючи уваги на що покривають троянду шипи, які ранять їй до крові ноги. Кілька крапель цієї божественної крові, потрапляючи на троянди, з білих перетворюють їх в яскраво-червоні.
Рим
У той час як у греків троянда - символ суворої моральності і служив нагородою за видатні діяння, то в Римі, в період його падіння, ця квітка є символом пороку і предметом розкоші, на який витрачалися божевільні гроші. У Римі більше всіх винищували троянди. Також, на бенкетах, вона була символом мовчання. Від троянди і пішов вислів: "sub rosa dictum" - сказане під трояндою; в сенсі, під секретом.
Західна Європа
Ставлення римлян до троянди як до символу розпусти, звичайно, не могло не навіяти відрази до неї перших християн, і вони дивилися на неї як на квітку зла і загибелі, внаслідок чого Тертуліан написав суворе послання проти вживання вінків з троянд, а Климент Олександрійський вважав навіть за гріх увінчувати свою главу таким вінком. Але з часом ця неприязнь до троянди пом'якшала, і, вона стала мало-помалу купувати розташування християн. Минуло кілька століть, і святі отці, забувши її значення в дні занепаду Риму, оголосили її райським квіткою і присвятили її навіть Пресвятої Богородиці. Внаслідок цього і стародавньонімецькі живописці любили ізбражать Богоматір з Немовлям, оточених трьома вінками з троянд, причому вінок з білих троянд обощначает її радість, із червоних - радість, а з жовтих - її славу.
Білі троянди називалися в цей час також трояндами Магдалини, і про них розповідали, ніби вони втратили свій колір від пролитих на них Магдалиною сліз каяття. Потім в одній з легенд про хресті Спасителя йдеться також про моховий троянді, яка виникла, ніби, з крапель крові Христової, що впали на який перебував біля підніжжя хреста мох. Кров ця, говорить переказ, струменя по хресту, збиралася ангелами в золоті чаші, але кілька крапель випадково впали на мох, який, щоб уберегти їх від осквернення, зараз же жадібно ввібрав їх в себе. І ось з цих-то божественних крапель і виросла чудова червона Мохова троянда, якою яскраво-кривавий колір повинен служити нам вічним нагадуванням про пролиту за наші гріхи крові. Нарешті, починаючи з доби середньовіччя, золотий, посипаною дорогоцінним камінням трояндою, тата увічнюють видатну чесноту. У день іменований "Dominica in rosa" (Роза неділя), папа благословляє таку троянду в присутності повного зібрання кардиналів у церкві св. Петра, обкурює її ладаном, окроплює святою водою, умочає її в миро і посилає її, звичайно, тому царственого особі, яка за минулий рік виявився найбільш гідним. Звичай цей, що почався з XI століття і встановлений, як кажуть, татом Львом IX, ведеться досі. Скажімо, до речі, що, крім подібного роду урочистостей, троянда грала ще видну роль і в святах, які, як здається, представляли початок наших битв квітів. Так, в містечку Тревізо існував з незапам'ятних часів свято, під час якого серед міста влаштовувалася фортеця, вали і стіни якої складалися з дорогоцінних килимів і шовкових тканин. Знатні дівчата міста захищали фортецю, а знатні юнаки брали в облогу її. При цьому знаряддями облоги і захистом служили яблука, мигдальні горіхи і квіти, головним чином троянди, якими кидали один в одного, а також струменя рожевої води, якою обливали захисниці фортеці облягали. Особливо ж славився це свято тим, що зустрічалися на ньому юнака і молоді дівчата вибирали собі наречених і женихів, і після нього завжди полягала багато шлюбів.
В Англії троянда стала справжнім квіткою горя. Майже невідома тут до XIV століття, вона з'явилася при дворі англійських королів незадовго до початку кривавої чвари між будинками йоркським і ланкастерським і так полонила їх своєю красою, що той і інший помістили її в своєму гербі, причому перший обрав собі білу, а другу червону. Внаслідок цього постала, що виникла при Генріху VI Ланкастері за право на англійський престол з Едуардом Йоркським і носить назву війни червоної та білої троянд.
Росія
Роза, як прикраса наших садів, вона стала з'являтися лише за Петра I і особливо при імператриці Катерині II, що видно з наступного курйозного випадку. Одного разу, за царювання імператора Миколи Павловича, генералу Клінгену було доручено супроводжувати мати государя, імператрицю Марію Федорівну, в Царське Село. Прогулюючись по парку, генерал був здивований, побачивши вартового, що стояв з рушницею у зовсім порожнього місця на доріжці. Зацікавившись цим, він звернувся з питанням про причини знаходження годинного до всіх придворним, але ніхто йому не міг відповісти - все говорили тільки, що так належить за регламентом. Тоді він став наводити довідки в С.-Петербурзі у вищого начальства і отримав відповідь, що пост цей займає вартовий уже понад 50 років і що в наказах тільки значиться: "Зберігати пост, що знаходиться в 500 кроках від східного павільйону". Приїжджаючи час від часу в Царське Село і вирушаючи оглядати майже кожен раз загадкове місце, охороняти годинним, генерал мало-помалу зацікавив цим питанням всіх і навіть саму імператрицю. І ось одного разу він, нарешті, дізнався від неї следуещее. Виявилося, що вартовий це був поставлений тут за наказом імператриці Катерини II, яка, прогулюючись якось раз по саду, помітила чудову тільки що розпустилася троянду, і, бажаючи піднести її на наступний день в подарунок одному зі своїх онуків, наказала приставити до неї годинного, щоб ніхто її до цього часу не зірвав. На наступний день, однак, вона забула про вподобану їй троянду, а вартовий так і залишився. І ось, проходили роки, давно померла імператриця, давно пропав і сам трояндовий кущ, а часові продовжували змінюватися на тому самому місці, де він ріс. Незабаром, проте, після цього випадку загадковий пост вартового був скасований і тепер уже більше не існує.


Фотографії троянд. Квіти троянди. Зображення тільки з високою роздільною здатністю - 1024 * 768 і вище. Безкоштовне скачіваеніе фото онлайн. Шпалери для робочого столу. Ексклюзивні квіти для вишіх улюблених. Так само подивіться наші галереї зображень орхідей , фото пролісків , жовті тюльпани , фото квітів та привітаннями до 8 березня




А на вінці і на апофеози - Один відповідь: - Звідки мені це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация