Троцький як оратор. Мова Троцького. Голос Троцького. Обов'язково послухайте запис!

У літературі досить часто висловлюється твердження, що творець Червоної Армії, народний комісар у військових і морських справ Лев Давидович Троцький (який на фотографії зліва - в фірмовому червоноармійському шоломі «Будьонівка») був дуже здібним, навіть видатним оратором У літературі досить часто висловлюється твердження, що творець Червоної Армії, народний комісар у військових і морських справ Лев Давидович Троцький (який на фотографії зліва - в фірмовому червоноармійському шоломі «Будьонівка») був дуже здібним, навіть видатним оратором. Деякі автори так і пишуть - Троцький був великим оратором. Чи відповідає дана думка дійсності?

З одного боку, слава Троцького як оратора підтверджується тим, що його противники дуже сильно боялися впливу промов і статей Троцького на населення, і, щоб нейтралізувати цей вплив, прихильники Сталіна застосували досить ефективний прийом по підриву довіри до політичного супротивника - висміювання і висміювання.

Так, в кінці 1920-х - початку 1930-х років через агентуру ОГПУ в народ було запущено крилатий нецензурний вислів - «п ... здіть як Троцький». Радянський народ грубі жарти дуже любив, цей вислів стали використовувати з приводу і без приводу, і навіть після розвалу СРСР, в середині 1990-х років, доводилося його чути на побутовому рівні. Ну і природно, Троцькому і троцькістів підсвідомо довіряти перестали.

Але найправильніше і неупереджене уявлення про ораторських здібностях Троцького можна отримати тільки після прослуховування справжньої записи його мови. На щастя, одна з промов Льва Давидовича Троцького була записана на грамофонну платівку, її вдалося відреставрувати і перевести в цифровий формат mp3.

В кінці статті дано посилання для скачування аудіо записи мови Троцького, можете завантажити її і послухати, як звучав голос вождя Червоної Армії, а поки невеликий аналіз цієї збереженої мови, а також ораторських прийомів і специфічних особливостей голосу Л.Д. Троцького.

Записана мова Л.Д. Троцького відноситься до квітня 1919 року, і присвячується вона темі об'єднання розрізнених частин розваленої Російської імперії в єдиний братський союз радянських республік - ця мова офіційно так і називалася - «Братський союз радянських республік».

Троцький був першим з радянських вождів, який запропонував об'єднати окремі республіки в братній союз, однак інші більшовицькі лідери цю пропозицію спочатку не підтримали, і на практиці його ідея про створення союзу здійснилася лише 30 грудня 1922 року, коли був утворений СРСР - Союз Радянських Соціалістичних Республік.

А в кінці своєї промови Л.Д. Троцький дає прогноз щодо того, чим повинна завершитися революція в Німеччині (де 13 квітня 1919 року було створено Баварська Радянська Республіка) і Світова революція в цілому - «І буде в усьому світі єдина радянська республіка всіх народів!».

В ту пору ніяких «спічрайтерів» не було, і наші політичні діячі писали свої промови самі. Мова Троцького, яку можна завантажити за посиланням в кінці статті, не тільки озвучена, але і написана їм самим, і відноситься до числа найбільш знаменитих його виступів.

З чисто літературної і змістовної точки зору, мова Л.Д. Троцького є досить логічною, послідовною, дуже переконливою, в ній немає ніяких «ляпів», що такі характерні для деяких сучасних політиків.

Однак Троцького дуже здорово підводить його голос, який псує все враження від змісту його виступу. Троцький каже з напором, без запинки, в бойовому стилі, але сам тембр і дефекти голосу роблять звучання його мови не надто приємним.

По-перше, судячи з запису його голосу, Троцький трохи гаркавив, хоча і не так сильно, як Володимир Ілліч Ленін, але все ж іноді це стає помітним, і хоча по ходу мови відчувається, що з цим недоліком оратор бореться, звук «р »намагається вимовляти правильно, але це не завжди виходить.

По-друге, у Троцького були проблеми з вимовою деяких інших звуків, наприклад, слово «нації» він вимовляє як «Натіі», є також ряд інших, не так яскраво виражених дефектів мовлення.

По-третє, для голосу Л.Д. Троцького існує багато завивательние інтонації, що дуже сильно нагадує манеру читання власних віршів поетом Йосипом Бродським.

І, нарешті, по-четверте, сам по собі голос у Троцького вкрай неприємний - просто чисто по-людськи дуже неприємний, якщо не сказати сильніше. Обов'язково самі прослухайте запис (скачати її можна внизу статті за посиланням), і якщо голос товариша Троцького Вам сподобається, буду дуже і дуже здивований.

І ось коли послухаєш голос Троцького, то просто мимоволі виникає таке відчуття, що це не оратор, а якась ходяча карикатура. А тепер спробуйте уявити себе професійним політтехнологом. І ось замовник висловлює Вам свою побажання:

«Треба підібрати якогось людини на роль карикатурного лиходія. Щоб можна було звалити на нього абсолютно все, що завгодно, і звинуватити його в чому завгодно. Наприклад, заявити, що він зробив найстрашніші злочини проти всього людства або проти якогось народу, і щоб все у це повірили. Але при цьому він повинен викликати до себе недовіру, щоб у всіх залишалося від нього враження несерйозності, і щоб він викликав до себе просто якесь інстинктивне відраза. Щоб одним лише фактом своєї причетності до чогось він це «щось» з гарантією скомпрометував. А якщо раптом він висловить якусь ідею - щоб цю ідею відразу ж все чинили опір. Адже це саме він її висловлює. Ну а якщо очолить якусь опозицію - щоб все з цієї опозиції відразу ж втекли, і відвернулися від неї - адже з таким главою нормальна справа не зробиш, тільки вляпатися в що-небудь. Тобто потрібен карикатурний лиходій, винуватий у всьому, що завгодно, і компрометуючий самим фактом своєї причетності абсолютно все, що завгодно ».

Так ось, на роль такого «карикатурного лиходія» краще Троцького нікого не знайдеш. Просто прослухайте запис його виступу, вслухайтеся в цей голос, в цей акцент, в ці завивання, і самі все зрозумієте.

Жоден з акторів, що грали роль Троцького в кіно, не зміг зобразити його голос реалістично. Швидше за все, вони навіть не мали про це жодного уявлення.

Завантажити запис виступу Троцького можна безкоштовно на цьому сайті .

Чи відповідає дана думка дійсності?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация