Троє в човні, не рахуючи Джерома: уроки на всі випадки життя від класика

Джером Клапка Джером

155 років тому народився відомий британський письменник Джером Клапка Джером. Весь світ знає його, як автора сатиричної повісті "Троє в човні, не рахуючи собаки" і її продовження - "Троє на чотирьох колесах". На честь дня народження Джерома редакція мережевого видання M24.ru зібрала поради письменника на всі випадки життя.

Як триматися на воді і правильно заварювати чай, управляти державою і вести себе в світському суспільстві - кілька уроків від неперевершеного класика.

Джером Клапка Джером

Джером Клапка Джером народився 2 травня 1859 року в Уолсоллі, графство Стаффордшир в Великобританії. Він був четвертою дитиною в сім'ї торговця залізними виробами і проповідника без духовного сану. Хлопчик мріяв стати політиком або письменникам, але, коли йому виповнилося 13 років, померли обидва його батька, тому школу довелося закинути і влаштуватися на роботу.

Юний Джером чотири роки збирав вугілля, що валявся вздовж залізничних колій, а після, за порадою сестри, вступив до театральної трупи. Грошей не було, як і слави. Через три роки Джерому довелося знайти собі нове заняття. Він намагався працювати журналістом (в публікаціях найчастіше відмовляли), учителем, пакувальником, секретарем адвоката ... І, нарешті, в 1885 році, в 26 років до нього прийшов перший успіх - опублікували його гумористичну новелу "На сцені і за сценою".

У 1888 році Джером одружився на Джорджини Елізабет Генріетте Стенлі Мерісс. Свій медовий місяць молодята (разом з п'ятирічною дочкою від першого шлюбу Джорджіни) провели в невеликому човні на Темзі, що надихнуло письменника на створення повісті "Троє в човні, не рахуючи собаки". За неї він почав відразу після повернення в місто. Прототипами персонажів стали друзі Джерома. Книгу надрукували в 1889 році, і вона викликала фурор.

Згодом письменником були написані романи "Троє на чотирьох колесах", "Шкільні роки Поля Келвера" та інші твори. У 1899 році Джером побував в Росії, поділившись враженнями в статті "Росіяни, якими я їх знаю" (в Росії переведена, як "Люди майбутнього").

Як вести себе на воді

"Я знайшов чудовий засіб проти морської хвороби: потрібно просто зберігати рівновагу. Ви стаєте в центрі палуби і, відповідно до корабельної хитавицею, балансіруете так, щоб ваше тіло весь час знаходилося в вертикальному положенні. Коли ніс корабля задирається вгору, ви нахиляєтеся вперед, майже торкаючись чолом палуби; а коли піднімається корми, ви відкидається назад. Це відмінно допомагає годину-другу. Але спробуйте таким чином зберігати рівновагу цілий тиждень! "

Фото: ІТАР-ТАСС

Як управляти державою

Фото: ІТАР-ТАСС

"- Цією країною може управляти хто завгодно, - сказав Джордж. - Навіть я.

[...]
- Я б написав на листку паперу все, що повинен робити народ, - продовжував Джордж, - знайшов би солідну фірму, яка надрукувала б ці вимоги в безлічі екземплярів, і звелів би розклеїти їх повсюдно; все, більше нічого не треба було б ".

Як правильно спати

"Просто дивно, як рано встаєш, коли ночуєш на відкритому повітрі! Якщо спиш нема на перині, а на дні човна, загорнувшись у плед і сунувши під голову саквояж замість подушки, то якось немає бажання викроювати" ще хоч п'ять хвилинок ".

Як найбільш вигідно споживати їжу

Фото: ІТАР-ТАСС

"Все-таки дивно, як наш розум і почуття підпорядковані органам травлення. Не можна ні працювати, ні думати, якщо на те немає згоди шлунка. Шлунок визначає наші відчуття, наші настрої, наші пристрасті.

Після яєчні з беконом він велить: "Працюй!". Після біфштекса і портеру він говорить: "Спи!". Після чашки чаю (дві ложки чаю на чашку, наполягати не більше трьох хвилин) він наказує мозку: "А ну-ка пробудися і покажи, на що ти здатний. Будь красномовний, і глибокий і тонкий; заглянь проникливим поглядом в таємниці природи; простягни білосніжні крила тремтливою думки і здійнявся, богосвітлий дух, над суєтним світом, направляючи свій шлях крізь сяючі розсипи зірок до брами вічності ". Після гарячих здобних булочок він говорить: "Будь тупим і бездушним, як домашня худоба, - безголовим тваринам з байдужими очима, в яких немає ні іскри фантазії, надії, страху і любові".

А після неабиякої порції бренді він наказує: "Тепер дуріти, хихикає, похитується, щоб над тобою могли позбавитися твої близькі; викидай дурні штуки, бурмочи заплітається мовою нескладний дурниця і покажи, яким недоумкуватим нікчемою може стати людина, коли його розум і воля втоплені, як кошенята, в чарці спиртного ".

Як правильно працювати

"Я не можу сидіти склавши руки і бездіяльно дивитися, як хтось працює в поті чола. У мене відразу ж з'являється потреба встати і почати розпоряджатися, і я походжав, засунувши руки в кишені, і керую. Я діяльний за натурою".

"Я люблю роботу. Вона мене зачаровує. Я здатний сидіти і дивитися на неї годинами. Я люблю збирати її у себе: думка про те, що з нею доведеться коли-небудь розправитися, надриває мені душу".

Фото: ІТАР-ТАСС

Як пити чай

"Це єдиний спосіб змусити чайник закипіти. Якщо тільки він помітить, що ви нетерпляче чекаєте, щоб він закипів, - він навіть і зашуміти не подумає. Треба відійти і приступити до їжі, як ніби ви і не збираєтеся пити чай. Ні в якому разі не слід озиратися на чайник, тоді ви скоро почуєте, як він фиркає і плюється, відчайдушно бажаючи напоїти вас чаєм ".

Як вести себе в світському суспільстві

"Захоплюватися красою виродка, дотепністю дурня, вихованістю грубіяна, і вас будуть звеличувати до небес за світлий розум і тонкий смак".

Як правильно поводитися з сиром

"Пам'ятаю, один мій друг купив якось в Ліверпулі пару сирів. Чудові це були сири - витримані, гострі, з запахом у двісті кінських сил. Він поширювався мінімум на три милі, а за двісті ярдів валив людину з
ніг. [...]

Зрештою мій приятель позбувся свого сиру: він відвіз його в один приморське місто і закопав на пляжі. Це створило місту своєрідну славу. Приїжджі говорили, що тільки тепер помітили, який там підбадьорливий повітря, і ще багато років поспіль туди натовпами з'їжджалися слабогрудих і сухотні ".

Фото: ІТАР-ТАСС

Як поставити собі діагноз

"Пам'ятаю, я одного разу відправився в Британський музей почитати про способи лікування якоїсь дріб'язкової хвороби, якої я захворів, - здається, це була сінна лихоманка. Я виписав потрібну книжку і прочитав усе, що мені
потрібно; потім, задумавшись, я машинально перевернув кілька сторінок і почав вивчати всілякі недуги. [...]
Я дійшов до черевного тифу, прочитав симптоми і виявив, що я хворий на черевний тиф, - хворий вже кілька місяців, сам того не відаючи. Мені захотілося дізнатися, чим я ще хворий. Я прочитав про танці святого Вітта і дізнався, як і слід було очікувати, що хворий на цю хворобу. Зацікавившись своїм станом, я вирішив дослідити його грунтовно і став читати в алфавітному порядку. Я прочитав про атаксія і дізнався, що недавно захворів нею і що гострий період настане через два тижні. Брайтовой хворобою я страждав, на щастя, в легкій формі і, отже, міг ще прожити багато років. У мене був дифтерит з серйозними ускладненнями, а холерою я, мабуть, хворий з раннього дитинства.

Я сумлінно пропрацював все двадцять шість букв алфавіту і переконався, що єдина хвороба, якої у мене немає, - це запалення колінної чашечки ".

У тексті використані цитати з книг "Троє в човні, не рахуючи собаки" і "Троє на чотирьох колесах".

сюжет: колонки

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация