Трохи про Opera

Олексій Федорчук

Усвідомивши той факт, що більше я не прив'язаний до Firefox'у і його клонам, я першим ділом звернувся до Opera ... ні, не до тієї, що в театрі слухають, бо динозавр мені ще в юрську епоху на вухо наступив. А до тієї, з якою по Інтернету ходять. Тим більше що любив її з давніх-давен, мало не з першої версії під Linux. Та ось тільки біда-печаль - з причин, про які згадувалося у вступної замітці до недавнього часу любов моя була в основному платонічної. Хоча в якості додаткового браузера Opera була присутня у мене майже завжди, а вже з появою першої версії на движку Blink - так практично постійно.

А тут, прельщённий новими функціями версії 40, випробуваними в «фоновому», так би мовити, режимі, я взяв і призначив її улюбленою дружиною браузером за замовчуванням. Тут-то все і почалося ... Хоча, щоб не займатися очорнюванням, почну з тих функцій, які мені в Opera сподобалися - як колишніми в ній з давніх-давен, так і з'явилися в останніх релізів. Серед них:

  • turbo-режим, до деякого часу дозволяв отримувати доступ до деяких неблагонадійним сайтам; нині, правда, в цій якості часто не працює - але на зміну йому приходить вбудований VPN;
  • фіксація вкладок, що дозволяє як мінімізувати займане ними місце на відповідній панелі, так і відкриття постійно затребуваних сайтів при кожному запуску браузера;
  • вбудований блокувальник реклами, який не тільки ефективно забороняє ону (з цим, в общем-то, добре справляються і все AdBlock'і з uBlock'амі), але і легко, в один клік, що дозволяє її на сайтах друзів, яким не западло і допомогти заробити на своїх ресурсах;
  • «Солодка парочка» чудових плагінів RSS Detector і Smart RSS, що забезпечують легке додавання RSS-років і управління ними.

turbo-режим, до деякого часу дозволяв   отримувати доступ   до деяких неблагонадійним сайтам;  нині, правда, в цій якості часто не працює - але на зміну йому приходить вбудований VPN;   фіксація вкладок, що дозволяє як мінімізувати займане ними місце на відповідній панелі, так і відкриття постійно затребуваних сайтів при кожному запуску браузера;   вбудований блокувальник реклами, який не тільки ефективно забороняє ону (з цим, в общем-то, добре справляються і все AdBlock'і з uBlock'амі), але і легко, в один клік, що дозволяє її на сайтах друзів, яким не западло і допомогти заробити на своїх ресурсах;   «Солодка парочка» чудових плагінів RSS Detector і Smart RSS, що забезпечують легке додавання RSS-років і управління ними

Окремо треба сказати про дуже гнучкою налаштування експерсс-панелі, що допускає не тільки додавання потрібних сайтів, але і їх угруповання у вкладених папках. Це фактично робить непотрібною панель закладок і майже замінює сервіси закладок типу Atavi :

Це фактично робить непотрібною панель закладок і майже замінює сервіси закладок   типу Atavi   :

Нарешті, за період повсякденного використання Opera в якості основного браузера я оцінив зручність дуже затребуваною мною функції Переглянути код елементу в порівнянні з її аналогом (Показати код виділеного фрагмента) з браузерів сімейства Firefox:

Нарешті, за період повсякденного використання Opera в якості основного браузера я оцінив зручність дуже затребуваною мною функції Переглянути код елементу в порівнянні з її аналогом (Показати код виділеного фрагмента) з браузерів сімейства Firefox:

Це - найістотніші (на мій погляд) компоненти тієї самої бочки меду, яка називається браузером Opera. Так що можна переходити до ложок дьогтю, яких (для мене) виявилося дві. Перша - досить кучерява робота з torrent-файлами: вони не відкриваються автоматично в torrent-клієнта після клацання миші, а вимагають неодмінного скачування на диск і відкриття звичайним порядком.

Спочатку я думав, що це тому, що я не знайшов в налаштуваннях Opera пункту, відповідного вважають за краще додатків з Firefox'а. Однак нескладне гугленіе показало, що кращі уми opera-манів та opera-фанів б'ються над цією проблемою з моменту виходу першої Blink'овой версії. І, хоча і придумали деяких милиць типу правки профільних файлів, але віз і нині там.

Втім, для мене це не ложка, а так, крапля - не так вже й часто мені потрібно качати torrent'и, щоб особливо переживати з приводу однієї зайвої, причому не складною, операції. А ось ложка друга - кумедна.

Кілька днів тому на Фейсбуці з'явилося повідомлення Сергія Голубєва, що у нього Opera перестала відкривати цю саму соціальну мережу. Причому спочатку цей феномен спостерігався тільки у нього. Однак буквально за лічені дні, а то й години, поширився від Москви, де проявився, зокрема, у автора цих рядків, до самих до околиць. Причому торкнувся він тільки кілька ресурсів - крім уже згаданого Фейсбуку, також кілька служб самої Opera (наприклад, її сервер синхронізації).

Запропоновані рішення, від очищення кешу до перевстановлення браузера і навіть зміни його версії, результатів не дали. Так, насправді, і не є рішеннями. Адже, врешті-решт, браузерні кеші існують не для того, щоб їх постійно чистили. А програма, яка потребує для відновлення своєї повної функціональності переустановлення, не заслуговує нічого, крім знесення.

Правда, в кінці кінців було висловлено припущення, що це - прояв якогось Сверхінтеллекта, поки так м'яко застережливого нас: мовляв, хлопці, нєфіг по всяких фейсбук шлятися і взагалі дурью маятися, займіться-ка краще справою. Але хто його знає, що у цього Сверхінтеллекта на розумі?

Так що я, поки суть та діло, позбавив Opera звання улюбленої дружини. Призначивши браузером за замовчуванням Vivaldi, до якого давно хотів придивитися уважніше. А тут ось і привід з'явився. Так що тема наступної замітки браузерного циклу теж буде музичної.

Але хто його знає, що у цього Сверхінтеллекта на розумі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация