Труднощі перекладу з російської на голландський. Коментар Георгія Бовта

Насправді міністр закордонних справ Нідерландів не був у 2006 році на зустрічі з Путіним і не чув, як він нібито зараховує Україну і Прибалтику до територій Росії. Брехня розкрилася. За все потрібно платити, і Халбах Зейлстра поплатився своєю посадою Насправді міністр закордонних справ Нідерландів не був у 2006 році на зустрічі з Путіним і не чув, як він нібито зараховує Україну і Прибалтику до територій Росії

Георгій Бовт. Фото: Михайло Фомічов / ТАСС

До Росії з офіційним візитом повинен був прибути глава МЗС Нідерландів Халбах Зейлстра. Як заявили напередодні в МЗС Росії, «Нідерланди - одна з небагатьох країн ЄС, яка дотримується курсу на обмеження двосторонніх контактів з Росією по лінії урядовців за винятком зустрічей міністрів закордонних справ, разом з тим важливість збереження каналів діалогу по лінії глав зовнішньополітичних відомств не викликає сумнівів ».

Напередодні візиту трапився скандал: Зейлстра в інтерв'ю газеті Volkskrant заявив, що збрехав про присутність на зустрічі з Володимиром Путіним на його дачі в 2006 році.
Після 2014 року і погіршення відносин із Заходом Зейлстра неодноразово заявляв, що під час цієї зустрічі особисто чув, як Володимир Путін назвав Білорусію, Україну, Прибалтику і Казахстан частинами «великої Росії». Тепер же він заявив, що шкодує про своє рішення збрехати про зустріч з Путіним і не заперечує проти вимог опозиції провести присвячені даним інцидентом дебати.
Ці дебати і відбулися увечері 13 лютого в голландському парламенті, а сам міністр подав у відставку. Як будуть далі розвиватися двосторонні відносини? Коментує політолог Георгій Бовт.

Таким чином, візит глави МЗС Нідерландів виявився зірваний. Хоча прем'єр і стояв за свого міністра до останнього, голландський парламент має повноваження в тому числі відправляти у відставку главу МЗС, брехня якого не сподобалося всім політичним партіям.

Так що, може, воно й на краще, що «фантазер» Халбах Зейлстра не приїде, оскільки главі МЗС РФ Сергію Лаврову вести переговори з партнером, який здатний на такі трюки, вельми проблематично. Тим часом нинішній стан російсько-нідерландських відносин настільки, м'яко кажучи, делікатно, що для переговорів з найбільш гострих питань потрібно повне взаємна довіра.
Головне, що як і раніше затьмарює двосторонні відносини Росії з Нідерландами, це так і не закрита до кінця трагічна історія збитого в липні 2014 роки над Донбасом малайзійського Boeing, на борту якого знаходилися 196 громадян королівства.

Раніше голландська влада вже заявляли, що в ході розслідування дійшли висновку, що літак був збитий ракетою сепаратистами південного сходу України з установки «Бук», яка до них потрапила з Росії. Передбачалося, що 2 січня поточного року повинні були бути оприлюднені чи близько двадцяти, то чи більше сотні прізвищ людей, нібито безпосередньо причетних до цієї катастрофи.

Однак в той день з'явилося лише заяву представників команди розслідувачів, в якому було сказано, що список імен з'явиться лише в суді, коли ця справа дійде до суду. До цього можна додати: якщо воно дійде до суду. Все-таки для пред'явлення такого тяжкого звинувачення потрібні вагомі і неспростовні докази, яких може не бути зовсім, або не вистачити.
При цьому Нідерландам є що втрачати від розриву відносин з Москвою, що цілком можливо в разі пред'явлення звинувачень, по суті, в державному тероризмі. Протягом багатьох років Нідерланди були важливим економічним партнером Росії. І навіть зараз, на тлі взаємних санкцій маленька країна лише відсунулася з другого на третє місце серед головних торговельно-економічних партнерів РФ. Обсяг торгівлі становить 32,2 млрд доларів. Обсяг накопичених прямих інвестицій в Російську Федерацію перевищив 42 млрд доларів. Правда, в значній мірі це гроші російського походження, що використовують юрисдикцію королівства.

У Росії представлені такі голландські корпорації, як Shell, яка сьогодні є взагалі найбільшим іноземним інвестором в російську економіку, беручи участь в проектах «Північний потік - 2», «Балтійський ЗПГ» і «Сахалін-2», а також Unilever.

До речі сказати, справжнім джерелом наведеної Халбах Зейлстрой нібито цитати Путіна про приналежність до «великої Росії» України і країн Балтії був колишній глава корпорації Shell Йероен ван дер Віір, який дійсно був у Путіна в заміській резиденції в 2006 році, а потім переказав його слова в електронному повідомленні Зейлстре. Чи то він так їх переказав, то чи той так його зрозумів.
Ще одна проблема, яку сторони могли б обговорити в ході візиту глави МЗС Нідерландів в Москву, це доля колекції «Крим - золотий острів у Чорному морі». Вона за рішенням суду Амстердама після експозиції в Європі була передана Україні, а не кримським музеям. Однак все скіфське золото меркне перед деякими поточними проблемами в двосторонніх відносинах Росії і Нідерландів.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Як будуть далі розвиватися двосторонні відносини?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация