Трудовий договір з директором: зразок

  1. Зі статті ви дізнаєтесь:
  2. Чи можна оформити переведення або необхідно обов'язково укладати трудовий договір з директором ТОВ
  3. Що включити в трудовий договір з директором: зразок
  4. Трудовий договір з директором укладають з урахуванням чинного законодавства. На підставі статті 275...
  5. Трудовий договір з директором ТОВ
  6. У зміст оформленого угоди про прийом на роботу включають обов'язкові умови:
  7. Структура і зразок трудового договору з директором ТОВ стандартна. Спочатку прописують загальні положення,...
  8. Як правильно розірвати договір з директором, якщо закінчується термін повноважень керівника
  9. Виплата компенсацій при розірванні трудового договору з директором
  10. Кому належить виплата компенсації при звільненні за рішенням власника
  11. важливі висновки

Як укласти трудовий договір з директором, хто уповноважений підписувати документи при прийомі на роботу генерального директора, за якою статтею здійснюється звільнення, якщо трудовий договір з директором необхідно перервати через закінчення повноважень - про це в матеріалах статті.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Хто уповноважений підписувати трудовий договір з директором

Керівник організації є не тільки представником роботодавця, а й працівником. Через це нерідко виникають труднощі при вирішенні рядових кадрових задач.

Наприклад, директор їде в відрядження . Як зрозуміти, хто підпише наказ? Знайти рішення можна в статуті компанії. Якщо в ньому не прописали особливий порядок - пропонуйте директору підписати наказ одночасно за працівника і керівника.

Що ще викликає складності в оформленні документів на директора, розглянемо в статті.

Скачайте документи по темі:

Генерального директора обирають загальними зборами учасників або призначають радою директорів, спостережна рада нашого суспільства ( п. 1 ст. 40 Закону від 8 лютого 1998 № 14-ФЗ ). Статут акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю відносить вирішення таких питань до компетенції одного з цих органів.

Трудовий договір з директором підписує уповноважена особа, головувала на проведеному засіданні колегіального органу або яке було призначено уповноваженим рішенням відповідного органу. У прийнятому рішенні про обрання на посаду генерального директора вказують, кому офіційно доручено підписувати з керівником така угода. Раціонально доручити цю роботу другому засновнику.

Далі видають наказ про прийом на роботу на підставі укладеного трудового договору з директором ( ст. 68 ТК РФ ). Необхідно враховувати, що в законі не існує винятків для керівників організації. Такий наказ генеральний директор уповноважений підписувати сам, виступивши від імені роботодавця.

Запис в трудову книжку про укладення трудового договору з директором ТОВ може вносити керівник або ж такі повноваження покладаються на особу, на яку покладено відповідальність за ведення трудових книжок:

в третю графу вносять запис: «Обраний на посаду генерального директора»;

Чи можна оформити переведення або необхідно обов'язково укладати трудовий договір з директором ТОВ

Якщо виникла ситуація, що співробітника вирішили підвищити і здійснити переказ, необхідно враховувати наступні рекомендації експертів.

Оформляти відносини з гендиректором через переклад не рекомендується. Зламай раніше діючий договір за згодою сторін і оформите трудові відносини знову терміном на п'ять років.

Трудовий кодекс РФ дозволяє здійснювати переклад працівників з однієї посади на іншу ( ст. 72.1 ТК РФ ). Заборон на такий переклад на посаду генерального директора в чинному законодавстві немає. Але все-таки якщо застосувати переклад, в подальшому можуть виникнути негативні наслідки. Як поміняти умови?

Наприклад, трудове законодавство не дозволяє перетворювати безстроковий договір в терміновий ( ч. друга ст. 58 ТК РФ ). Безпосередньо дозволено тільки зворотне - змінити строковий договір на безстроковий. В даній ситуації є ризик, що працівник при звільненні у зв'язку із закінченням терміну договору звернеться до суду. Підстава: переклад з безстрокового договору, а, отже, і звільнення - незаконне.

Варіант тимчасового переведення також не підходить. Він можливий на строк до року, а генеральний директор зазвичай обирається на п'ять років ( ст. 72.2 ТК РФ ). При цьому запис про тимчасове переведення не вносять до трудової книжки, а працівник, як правило, зацікавлений, щоб у трудовій книжці відбили роботу на керівній посаді в організації.

Що включити в трудовий договір з директором: зразок

Офіційний документ з директором підприємства укладають за тими ж правилами, що і з іншими співробітниками. Важливо в документі врахувати всі нюанси роботи: від режиму, умов оплати і до вихідної допомоги, обов'язково включити вимоги про нерозголошення охоронюваної законом таємниці.

Довідка

Трудовий договір з директором укладають з урахуванням чинного законодавства. На підставі статті 275 ТК РФ перед затвердженням керівника проводиться ряд заходів, які передують цьому:

  1. обрання на посаду;
  2. конкурс;
  3. призначення і т.д.

Приватні компанії вправі самостійно розробити і затвердити зразок трудового договору з директором, доповнити, видозмінити стандартну форму, включивши в неї необхідні умови.

Малюнок 1. Фрагмент трудового договору з умовою про преміювання

Фрагмент трудового договору з умовою про преміювання

Трудовий договір з директором: зразок

Трудовий договір з директором: зразок

Трудовий договір з директором ТОВ

Довідка

У зміст оформленого угоди про прийом на роботу включають обов'язкові умови:

  1. праці;
  2. соціального страхування;
  3. оплати;
  4. місце роботи ;
  5. функцій;
  6. виплати компенсацій у разі звільнення і т.д.

Зверніть увагу! Пункт про виплату компенсації при звільненні по п.2 статті 278 ТК РФ вважається важливою умовою при заповненні зразка трудового договору з директором. Максимального порогу виплачуваної допомоги для керівників комерційних організацій немає. Мінімальний рівень встановлений статтею 279 ТК РФ і дорівнює тримісячному заробітку керівника.

Якщо керувати товариством з обмеженою відповідальністю буде єдиний учасник і засновник, можна повністю відмовитися від укладення трудового договору з директором. Керівник власним рішенням покладе на себе обов'язок одноосібного виконавчого органу підприємства. На підставі цього отримає повноваження, які необхідні для повноцінної управлінської діяльності (листи Роструда (№177-6-1 від 6.03.2013г.) І Міністерства охорони здоров'я (№22-2-3199 від 18.08.2009г.).

)

Зверніть увагу! При використанні готової форми трудового договору з директором процес складання документа прискориться і спроститься. У бланк вносять відповідні дані, прописують діючі умови основної діяльності.

Можна використовувати і типовий договір, в якому містяться всі обов'язкові умови ( ст. 57 ТК РФ ). Такий документ вступив в законну силу з 1 січня 2017 року.

Роботодавці, які не належать до мікропідприємств, можуть так само скористатися типовими формами трудових договорів. Це дозволить:

зменшити фінансові, тимчасові витрати;

знизити адміністративне навантаження;

полегшити процес кадрового діловодства.

При укладанні трудового договору з директором не варто видаляти формулювання, якщо використовується типова форма. На підставі підказок заповнити документ можна значно швидше. Умови праці конкретизуються з урахуванням чинного трудового законодавства.

Довідка

Структура і зразок трудового договору з директором ТОВ стандартна. Спочатку прописують загальні положення, вносять реквізити сторін, які уклали договір. Потім конкретизують умови взаємодії. У договір включають:

  1. Права та обов'язки сторін;
  2. порядок оплати праці ;
  3. умови праці;
  4. відповідальність;
  5. час праці і відпочинку;
  6. умови соціального страхування;
  7. термін дії документа;
  8. порядок зміни, припинення трудових відносин;
  9. Заключні положення.

Щоб не порушувати чинні вимоги статті 58 ТК РФ, рекомендується встановлювати певний термін дії трудового договору з директором в межах 5 років. Оформляючи офіційний документ, йому присвоюють реєстраційний номер, скріплюють підписами сторін. Як оформити документ без помилок?

Як правильно розірвати договір з директором, якщо закінчується термін повноважень керівника

Якщо підходить термін закінчення повноважень генерального директора, а продовжувати трудові відносини з ним не хочуть. За яким основи раціонально розірвати трудовий договір з директором? Що написати в трудовій книжці?

В цьому випадку звільняють у зв'язку із закінченням строку трудового договору. При звільненні по даній підставі керівника, як і інших працівників, повідомляють. Сповіщають в письмовому вигляді не менш ніж за три календарні дні ( ч. перша ст. 59 ТК РФ ). У трудову книжку при цьому вносять запис «трудовий договір припинений у зв'язку із закінченням строку трудового договору, стаття 77, частина перша, пункт 2 Трудового кодексу Російської Федерації».

Чи потрібно пояснювати причини звільнення, якщо власник прийняв рішення припинити діючі відносини з директором?

Власник вирішив звільнити генерального директора по пункту 2 частини першої статті 278 Трудового кодексу. Чи потрібно пояснювати причини? Чи обов'язково виплачувати додаткову компенсацію за статті 279 Трудового кодексу, якщо в трудовому договорі немає умови про це?

Власник не зобов'язаний пояснювати причини звільнення ( п. 2 ч. першої ст. 278 ТК РФ ). А ось додаткову компенсацію виплатити необхідно. У судовій практиці неодноразово зазначалося, що звільнення у цій підставі не є мірою юридичної відповідальності і не допускається без виплати компенсації.

Якщо умови про компенсацію немає в трудовому договорі, то винагорода виплачують в розмірі не менше трьох середніх заробітків (ст. 279 ТК РФ, п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду РФ від 2 червня 2015 р № 21). Доцільно обговорювати її розмір в трудовому договорі. Коли такого умови немає в договорі, розмір компенсації визначається судом.

Виплата компенсацій при розірванні трудового договору з директором

Роботодавець може в будь-який час звільнити керівника організації без пояснення причин за пунктом 2 статті 278 Трудового кодексу. При цьому вид трудового договору не має значення. Він може бути як строковим, так і безстроковим. Однак керівнику підприємства завжди належить виплата компенсації при звільненні. Про це роботодавцю нагадав Верховний Суд РФ 1 .

Розберемося, в якому порядку і розмірі потрібно виплатити компенсацію при звільненні керівника за рішенням власника або уповноваженого органу. Допоможемо зрозуміти, чим вона відрізняється від вихідної допомоги. Розповімо, яку відповідальність несе роботодавець, якщо своєчасно не виплатить компенсацію керівнику.

Довідка

Кому належить виплата компенсації при звільненні за рішенням власника

Компенсація при звільненні за рішенням власника або уповноваженого органу покладається тільки керівнику організації, тобто директору, генеральному директору і іншим тимчасовим одноосібним виконавчим органам господарських товариств, унітарних підприємств, державних компаній, позабюджетних фондів Росії, державних або муніципальних установ ( п. 2 ст. 278 , ст. 349.3 ТК РФ, абз. 2 п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ № 21 ).

Керівнику філії, представництва та іншого відокремленого структурного підрозділу вона покладена тільки в тих випадках, коли на них покладено функції одноосібного виконавчого органу організації. Наприклад, якщо керівник компанії є ще і керівником однієї з філій.

Не мають права на таку компенсацію працівники, які здійснюють керівництво не всіма, а лише окремими сферами діяльності організації. Наприклад, художній керівник театру, який відповідає за творчу діяльність, або науковий керівник, який формує тематику наукових досліджень та ін. ( абз. 3 п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ № 21 ). Компенсацію не виплачують також індивідуальному підприємцеві і співробітникові керуючої організації, яким передали функцію керівництва компанією за договором ( абз. 2 п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ № 21 ).

Коли при розірванні трудового договору з директором керівнику при звільненні належить виплата компенсації, а коли - вихідна допомога?

За загальним правилом, компенсація при звільненні керівника покладено завжди, коли його звільняють за рішенням уповноваженого органу ( ст. 279 ТК РФ ). До уповноваженим органам закон відносить ( п. 2 ст. 278 ТК РФ ):

відповідний орган юридичної особи (рада директорів, спостережна рада, загальні збори учасників або акціонерів та ін.);

власника майна організації;

особа або орган, який власник наділив правом прийняти рішення про звільнення керівника;

орган, який власник унітарного підприємства наділив правом прийняти рішення про звільнення керівника унітарного підприємства.

Важливо, щоб питання прийняття рішень про звільнення керівника входив до компетенції уповноваженого органу за законом або статутом ( п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ № 21 ). Приймаючи таке рішення, роботодавець не зобов'язаний його чим-небудь доводити. Тому компенсація покликана пом'якшити наслідки, які викликані втратою роботи.

Зверніть увагу! Компенсацію платити не потрібно, якщо керівника переводять на іншу посаду всередині організації, оскільки чинний документ не розривається і не припиняється, а змінюється тільки основна функція ( ст. 72.1 ТК РФ ).

Не слід плутати компенсацію при звільненні з вихідною допомогою. Вихідна допомога належить будь-якому працівнику компанії, в тому числі керівнику, якщо з ним припиняють офіційні відносини за визначеними підставами. Компенсацію виплачують при звільненні директора, зокрема, в зв'язку з рішенням уповноваженого органу або зі зміною власника майна організації ( п. 2 ст. 278 , ст. 181 ТК РФ).

Довідка

важливі висновки

  • Наказ про прийом на роботу генеральний директор може підписати сам. Він розписується за роботодавця і за працівника.
  • Керівник повідомляє про звільнення за власним бажанням за місяць. Більший термін попередження встановлювати неприпустимо.
  • Якщо власник бізнесу прийняв рішення розлучитися з керівником організації, це не міра відповідальності. Тому колишньому директору належить компенсація триразового середнього місячного заробітку.
  • Якщо керівника звільняють не за винні дії, а за рішенням власника або уповноваженого органу, йому належить виплата компенсації.
  • Розмір компенсації встановлюють в укладеному документі, і вона не може бути менше трьох середніх місячних заробітків. Якщо її не прописати, то розмір компенсації визначить суд.
  • Якщо роботодавець в останній день роботи не видасть або несвоєчасно видасть компенсацію, працівник може зажадати відшкодувати йому моральну шкоду, суму компенсації і відсотки за кожен день затримки виплати.

Читайте також:

Як зрозуміти, хто підпише наказ?
Як поміняти умови?
Як оформити документ без помилок?
За яким основи раціонально розірвати трудовий договір з директором?
Що написати в трудовій книжці?
Чи потрібно пояснювати причини звільнення, якщо власник прийняв рішення припинити діючі відносини з директором?
Чи потрібно пояснювати причини?
Коли при розірванні трудового договору з директором керівнику при звільненні належить виплата компенсації, а коли - вихідна допомога?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация