Тульський музей зброї: незвичайні експонати - гвинтівки, автомати, пістолети і револьвери.

  1. мільйонна трьохлінійка
  2. Найшвидший автомат
  3. Пістолет для космонавтів
  4. «Мереживні» мисливську рушницю
  5. Найменший револьвер

Про ружіе в Тулі стали виготовляти з кінця XVI століття. Тут випускали гвинтівки для російської армії, вишукано декоровані мисливські рушниці і незвичайні мініатюрні пістолети. Представляємо 5 незвичайних експонатів Тульського музею зброї.

мільйонна трьохлінійка

У 90-х роках XIX століття почалося переозброєння російської армії магазинної гвинтівкою Мосіна. Її головну деталь - затвор - сконструював на Тульському збройовому заводі Сергій Мосін. У розробці цієї моделі взяли участь полковники Роговцев і Петров, штабс-капітан Севастьянов, а також бельгійський фабрикант Леон Наган.

Для першого переозброєння російської армії потрібно було випустити близько трьох мільйонів гвинтівок. На Тульському збройовому заводі їх серійне виробництво почали в 1893 році, і за чотири роки тут випустили мільйон трьохлінійок. Гвинтівку з заводським номером 1 000 000 тульські зброярі представили Миколі II , І імператор наказав повернути її в Тулу для вічного зберігання в Музеї зброї.

Необхідна для армії кількість гвинтівок збройові заводи в Тулі, Іжевську і Сестрорецьку виготовили до 1903 року. Легендарна трьохлінійка складалася на озброєнні російської армії понад 50 років.

Найшвидший автомат

Герман Коробов - тульський конструктор стрілецької зброї. У 1966 році він створив автомат c підвищеною вогневою міццю.

У цій моделі три горизонтально розташованих стовбура. Патрони розміщені в магазині в три ряди і надходять в кожен стовбур по своїм напрямних. Скорострільність нового зброї була колосальною для автомата - близько 1800 пострілів в хвилину, при цьому ствол не відхилялися від лінії прицілювання після віддачі. Для порівняння: автомат Калашникова встигає зробити максимально 600 пострілів в хвилину.

Про ружіе в Тулі стали виготовляти з кінця XVI століття

Автомат Германа Коробова

Автомат Германа Коробова

Автомат Германа Коробова

Герман Коробов використовував передові для свого часу матеріали і створював оригінальні конструкції. Однак його новаторські моделі виявилися занадто складними для масового виробництва. Жоден з створених ним зразків зброї так і не прийняли на озброєння.

Пістолет для космонавтів

Олексій Леонов - радянський космонавт, перша людина, яка вийшла у відкритий космос . Легендарний політ відбувся навесні 1965 року. Після нього екіпаж корабля «Восток-2» приземлився в глухий засніженій тайзі. Дві доби Олексій Леонов і Павло Бєляєв провели в лісі, поки їх не знайшли рятувальники. Після цього Леонов запропонував створити особливий універсальний комплекс для озброєння космонавтів, який поєднував би в собі рушницю, ніж або сокиру, щоб захищатися, подавати сигнали і добувати їжу.

Після цього Леонов запропонував створити особливий універсальний комплекс для озброєння космонавтів, який поєднував би в собі рушницю, ніж або сокиру, щоб захищатися, подавати сигнали і добувати їжу

Пістолет для космонавтів

Пістолет для космонавтів

Пістолет для космонавтів

Над моделлю працювали конструктори Тульського збройового заводу - Володимир Парамонов, Валерій Очнев і Микола Упир. На початку 80-х років XX століття вони створили триствольний пістолет. Два верхніх гладких стовбура стріляли дробовими або сигнальними патронами, а нижній - патронами з особливими кулями, які могли вразити навіть великого звіра. Сумний приклад пістолета являє собою мачете, який при стрільбі поміщається в матерчатий чохол з пластмасовим потиличником.

Сумний приклад-мачете

Сумний приклад-мачете

Сумний приклад-мачете в чохлі

В авторському свідоцтві на триствольний пістолет ТП-82 записані не тільки імена конструкторів, а й автора ідеї - Олексія Леонова. Вперше «космічне» зброя використовувалася радянсько-французьким екіпажем в 1982 році. У 1986 році для Військово-повітряних сил СРСР був прийнятий комплекс СОНАЗ - «стрілецьку зброю носимого аварійного запасу», в який увійшов ТП-82 і три види патронів до нього.

«Мереживні» мисливську рушницю

Казенні тульські зброярі мали особливий привілей: після виконання державного наряду вони могли працювати над приватними замовленнями у власних майстерень.

У 1840 році домашню майстерню відкрив Микола Гольтяков. Через 12 років він отримав почесне звання збройового майстра «Їх Імператорська Високість Великих Князів Миколи і Михайла Миколайовичів» з правом ставити на своїх виробах герб царської прізвища.

У 1886 році на виставці Імператорського Російського технічного товариства Гольтяков представив мисливське двоствольну рушницю. Воно призначалося для великого князя Костянтина Миколайовича. На рушницю Гольтяков вигравірував мисливські сцени і рослинний орнамент, а приклад прикрасив вишуканою різьбою. У цього зразка була оригінальна конструкція гойдається на шарнірі затвора. Деякі дослідники вважають, що Гольтяков першим використовував такий затвор для мисливської рушниці.

Деякі дослідники вважають, що Гольтяков першим використовував такий затвор для мисливської рушниці

Мисливська зброя Миколи Гольтякова

Мисливська зброя Миколи Гольтякова

Мисливська зброя Миколи Гольтякова

Найменший револьвер

Виготовляти чинне мініатюрне зброю в Тулі стали в XVIII столітті. У 1845 році два пістолети і шаблю загальною вагою близько шести грамів тульський зброяр Олексій Медведєв подарував спадкоємцю престолу, майбутнього імператора Олександру II , Коли він приїжджав на Тульський збройовий завод.

В Тульському музеї зброї зберігаються мініатюрні копії різної зброї. Серед них є модель револьвера «Бульдог», створена Сергієм Лобазніковим в 2008 році. Калібр цієї мініатюри всього один міліметр, а її загальна довжина - 2,5 сантиметра. До револьверу додаються кілька крихітних патронів, п'ять з яких поміщаються в п'яти каморах барабана. Куля такої крихітки на відстані близько одного метра може перекинути стоїть дошку.

Револьвер Сергія Лобазнікова

Револьвер Сергія Лобазнікова

Револьвер Сергія Лобазнікова

Подібне «зброю» робили учні і Тульської збройової школи в XIX столітті, і Школи збройового майстерності в другій половині XX століття. Традиція виготовлення чинного мініатюрного зброї в Тулі триває і сьогодні.

Дякуємо Тульський державний музей зброї за надані матеріали.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация