Тур по чорнозему

  1. 1 день
  2. 2 день
  3. 3 день
  4. 4 день
  5. 5 день
  6. 6 день
  7. 7 день
  8. Вартість туру на 1 особу
  9. У вартість включено:
  10. Путівник по туру:
  11. Дівногорье
  12. Костомарове
  13. Воронеж

Тури в Воронеж > Тур по чорнозему

Скопин - Тамбов - Іванівка - Мічурінськ - Липецьк - Рамонь - Бобровий заповідник - Білогір'я - Павловськ - Дівногорье - Костомарове - Воронеж

Скопин - Тамбов - Іванівка - Мічурінськ - Липецьк - Рамонь - Бобровий заповідник - Білогір'я - Павловськ - Дівногорье - Костомарове - Воронеж

25.06-01.07, 09-15.07, 23-29.07, 06-12.08, 20-26.08, 10-16.09

1 день

7:15 Збір групи в Москві: ст. метро «Нагатинська.

7:30 Від'їзд в Скопин (переїзд 260 км).

Прибуття в Скопин.

Скопин є одним з найдавніших центрів гончарного промислу Рязанської області, який своїм виникненням зобов'язаний глині, що залягає в великих кількостях в околицях міста. Виниклий в XVII в, промисел розвивався, як і багато хто в Росії, виробляючи гончарну посуд для селянського побуту, пічні труби, цеглу, черепицю. Попит на декоративну кераміку привів до виникнення сучасного виробництва «Скопинская художня кераміка», що випускає фігурні квасники і кумгани, свічники, посуд-скульптури, прикрашені складною ліпниною, виконані у вигляді дивовижних звірів або птахів. Пропонуємо вам познайомитися з художнім народним промислом - Скопинская керамікою.

Відвідування фабрики Скопинская кераміки. Екскурсія по підприємству з відвідуванням музею історії промислу, демонстрації роботи гончара на гончарному крузі, фірмового магазину.

Обід в кафе міста.

переїзд в Тамбов (200 км).

Знайомство з Тамбова, затишно розташувався на берегах річки Цни, ми пропонуємо почати з відвідин Тамбовської обласної картинної галереї. Після революції до новоствореного Губернський художній музей надійшли націоналізовані цінності з колишніх дворянських маєтків. Таким шляхом в галерею потрапили роботи російських художників Д.Г. Левицького, В.Л. Боровиковського, К.П. Брюллова, В.А. Тропініна, В.А. Сєрова та ін., Італійських - Яна Пальми Молодшого, Ф. Солимени, французьких - Ж.О. Фрагонара, А. Деверо, голландських - М. Міревелта, Ф. Бола і т.д. В даний час в музеї створені відділи російського (XVIII ст., XIX - початку XX століть і XX століття) і західноєвропейського мистецтва XVI-XIX століть.

Розміщення в готелі «Театральна» (центр міста), г. Тамбов - 2 ночі. Номери категорії «стандарт».

На заїзд 30 / 04-06 / 05 розміщення в готелі «Галерея» (центр міста), г. Тамбов - 2 ночі. Номери категорії «стандарт».

Вільний час в місті.

2 день

Сніданок в ресторані готелю (шведський стіл).

8:00 Переїзд в Іванівки (140 км).

У період з 1890 року по 1917 рік С.В. Рахманінов проводив в садибі Іванівка майже кожну весну, літо, а часто і осінь. Саме в Іванівці були задумані, створені, або доопрацьовані найбільш значні його музичні твори. В даний час музей-садиба являє собою доглянутий і живописний меморіально-культурний центр. Садиба включає в себе будинок-музей Рахманінова, відновлений парк, прикрашений різними квітниками і клумбами, каскад ставків, історичну літню естраду, житловий флігель. Садиба має незвичайну ауру - тут все дихає музикою і натхненням.

10:00 Екскурсія по садибі: парк, садибний будинок з інтер'єрами. Невеликий концерт з творів композитора.

Повернення в Тамбов.

Обід в кафе міста.

15:00 у час автобусної оглядової екскурсії по місту ви познайомитеся зі збереженою міської та церковною архітектурою. Ви побачите Спасо-Преображенський кафедральний собор з величною багатоярусної дзвіницею, Римо-католицький костел неоготичного стилю. Ви відвідаєте один з найдивовижніших храмів Тамбова - храм ікони Казанської Божої Матері, стіни якого розписані в техніці «гризайль» (коли малюнок виповнюється різними тонами одного і того ж кольору).

Пішохідна екскурсія по набережній Цни, де ви побачите пам'ятник Петру і Февронії, що втілює любов і вірність, постоїте на мосту закоханих, помилуєтеся панорамою Державінська моста.

відвідування садиби Асєєвих (Філія ГМЗ «Петергоф»). Великий фабрикант і меценат М.В. Асєєв мав вишукані смаки і звів на колись тихій околиці Тамбова один з перших кам'яних будинків за проектом відомого архітектора Льва Кекушева.

На території садиби розбитий прекрасний парк, перлиною якого є 500-річний черешчатий дуб. Прямо навпроти головного входу в садибу знаходиться чудовий світлодинамічний каскадний фонтан, увінчаний мармуровій копією статуї Венери Медицейской. Прогулянка по парку.

Повернення в готель. Вільний час.

3 день

Сніданок в ресторані готелю (шведський стіл). Звільнення номерів.

9:00 Відправлення на екскурсійну програму.

Відвідування фірмового магазину кондитерської фабрики «Компанія Пірожнікофф», де ви зможете купити знаменитий тамбовський зефір.

Хто не любить побалувати себе і своїх близьких солодкими хвилинами радості, які дарують нам наші улюблені кондитерські вироби? «Компанія Пірожнікофф» пропонує поринути в «казку смаку» разом зі своєю по-справжньому чарівною продукцією: зефір в шоколаді (9 найменувань), зефір без шоколаду (більше 10 найменувань), цукерки «пташине молоко» і ін.

переїзд в Мічурінськ (60 км).

Наше перебування в повітовому місті Козлові, нині Мічурінськ, почнемо з відвідування музею-садиби народного художника А.М. Герасимова , Автора знаменитих полотен «Мокра тераса» (Третьяковська галерея) і «Ленін на трибуні» (музей ім. Леніна в Москві). Збереглися і двоповерховий кам'яний будинок з справжніми інтер'єрами і речами художника, і та сама тераса, і майстерня художника, навіть двір залишився таким, яким він був на протязі десятиліть. У глибині двору, в тіні дерев знаходиться сучасний виставковий зал, де представлена ​​на огляд найбільша колекція робіт Герасимова (141 полотно).

Обід в кафе міста.

Оглядова екскурсія по місту почнеться з колишньої Червоної площі, в центрі якої знаходиться Боголюбський кафедральний собор (XIX століття). Москвичі без праці виявлять в ньому знайомі обриси Храму Христа Спасителя. Забудова центру міста дозволяє зануритися в життя заможного повітового купецького містечка XIX в. Житлові будинки, комплекс Миколаївської богадільні, міські садиби, магазини і аптека - всі ці будови передають дух того часу. З будь-якої точки міста видно дзвіниця Іллінської церкви, творіння італійських зодчих, своїм шпилем нагадує Петропавлівський собор Санкт-Петербурга. Бажаючі можуть піднятися на дзвіницю і звідти помилуватися панорамою міста.

Відвідування могили Мічуріна, похованого на території колекційного розсадника, навпроти університету. На чорній гранітній плиті дві бронзові гілки: яблуні з плодами - символ того, чим людина займалася все своє життя; і пальмова гілка - символ народного визнання. На стелі за надгробком - бронзовий барельєф ученого і висічені на граніті золотими літерами слова, колись відомі кожному радянському школяреві: «Ми не можемо чекати милостей від природи, взяти їх у неї - наша задача».

16:00 Екскурсія в меморіальний будинок-музей І.В. Мічуріна . Через невелику річку з милою назвою Лісовий Воронеж в Мічурінськ перекинутий підвісний міст. По ньому дуже люблять гуляти весілля. І це не дивно: погляду відкривається ідилічний среднерусский пейзаж - блискуча вода, тісний зелень чагарників, круті білі щаблі моста, що впираються в ворота розплідника. Будинок-музей знаходиться в глибині саду-розплідника, від моста до нього веде асфальтова доріжка, густо обсаджена деревами.

Будинок з дерев'яною верандою Мічурін спроектував сам. У будинку все так, як було при Мічуріна: меблі, фотографії, книги, інструменти, годинник. Іван Володимирович розбирався в механізмах, любив їх ремонтувати. Якщо ви потрапите в музей, коли вже дозріють яблука - вас неодмінно пригостять улюбленим фруктом Мічуріна.

17:30 Відправлення в Липецьк.

20:00 Прибуття. Розміщення в готелі «Липецьк 4 *» (центр міста), м Липецьк - 1 ніч. Номери категорії «стандарт».

Вільний час для прогулянки вечірнім містом.

4 день

Сніданок в ресторані готелю (шведський стіл). Звільнення номерів.

8:00 Оглядова автобусно-пішохідна екскурсія по Липецьк перенесе вас в славні часи виникнення першого російського мінерального курорту: Нижній парк з бюветом для панів і санаторієм, демократичний Верхній парк - для простого люду, велика кількість старовинних особняків, садиб «на водах» і присутствених місць ... Тільки уявіть, що колись гуляли по липецьким алеях і пили цілющі води поет Жуковський і майбутній імператор Олександр II, красуні Наталя Гончарова і Анна Керн - весь цвіт російської нації!

В ході пішохідної екскурсії по центру міста ви оглянете його основні архітектурні пам'ятники:

  • прекрасний собор Різдва Христового XVIII-XIX ст.,
  • камерну каплицю Петра і Павла XIX століття, побудовану в пам'ять 200-річчя від дня народження Петра I,
  • пам'ятник Петру I,
  • мальовничий Петровський спуск.
  • Успенська церква цікава архітектурою російського класицизму, а будинок аптекаря Вяжлінского радує текучими лініями фантазійного стилю модерн. Також ви побачите будинок Ф. Туровського, де в 1837 році зупинявся спадкоємець престолу (майбутній Олександр II) зі своїм вихователем В. Жуковським.

відправлення в Рамонь .

Рідкісний місто Росії може похвалитися гербом із зображенням прекрасного готичного замку. А ось розташованої на берегах річки Воронеж маленької Рамон це вдалося - і все завдяки Її Високості принцесі Ольденбургской, родичці імператора Олександра II і найвідомішою російської Шоколаднице.

12:00 Екскурсія по замку познайомить вас з історією герцогів Ольденбурзького і їхні маєтки, розповість про будівництво замку, його долю в революцію і радянську епоху. Ви дізнаєтеся, як в Рамон виникла парова фабрика цукерок, і з'явився водопровід з гарячою (нечувано!) Водою, була прокладена залізниця, і була заснована особлива іменна стипендія. Старовинний парк зустріне вас прохолодою ставків, сутінком алей і сонячними відблисками зелених галявин.

Обід в кафе міста Рамонь.

15:00 Відправлення в Воронезький природний біосферний заповідник ім. В.М. Пєскова.

Воронезький заповідник, або простіше - Графський заповідник (в 5 км - ж / д станція «Графська») - один з найстаріших заповідників Росії, що займає більше 30 000 гектарів. У ньому, проживають сотні видів тварин. Найбільші з них - кабани, лосі, козулі і європейські благородні олені. Однак найяскравіший представник заповідника - речно й бобер. Саме в зв'язку з необхідністю збереження і відновлення чисельності цього виду і був створений Воронезький заповідник.

16:00 Вас чекає відвідування бобрового розплідника. І це не просто розплідник, а науково-пізнавальний комплекс, що включає в себе так звані шеди (там живуть бобри, їх можна побачити і навіть помацати!), Великий дворівневий акваріум з бобровій хатиною, де бобри плавають (можна побачити не тільки надводну, але і підводне життя цього чудесного тварини). У розпліднику є ще й інтерактивний музей «Будинок бобра».

На дверний табличці розплідника є напис: «У бобра є свій розклад. Він не знає, що куплений квиток! Ми не можемо сказати вам заздалегідь, буде плавати бобер чи ні! »

18:00 Переїзд до Воронежа.

19:00 Прибуття. Розміщення в готелі «Holiday Inn Express 3 *» (центр міста), г. Воронеж - 3 ночі. Номери категорії «стандарт».

Вільний час.

5 день

Сніданок в ресторані готелю (шведський стіл).

9:00 Відправлення в країну білих гір - Білогір'я, де розташований знаменитий печерний Білогірський Воскресенський монастир. Мальовничі береги річки Дон у Воронезькій області зберігають чимало таємниць і секретів. Тут, в багатометрових товщах крейдяних скель, розташовані дивовижні печерні храми, які є давніми пам'ятками християнства в Росії. Монастир розташований на березі Дону на горі, з вершини якої відкривається приголомшливий вид на околиці. Пропонуємо вам погуляти, і, підставивши обличчя вітру, подихати запахами чебрецю, полину, буркуну.

Екскурсія по Білогірському Воскресенському монастирю, чиї печери приваблюють і захоплюють своїми багатоповерховими переходами і «кольорової кімнатою» (раніше довжина переходів була більше 2 км, на даний час не засипаними залишилися близько 900 м). Одним з найбільш величних і містких є діючий печерний храм Олександра Невського. Перші печери монастиря відривалися Марією Шерстюкова, першою настоятелькою обителі.

Переїзд до Павловська.

Заснований в 1709 році Павловська, як і багато інших поселення у Воронезькій області, зобов'язаний своєю появою Петру Першому. Як стверджують історичні джерела, монарх навіть місце для майбутньої фортеці вибрав сам - вже дуже воно підходило для влаштування тут корабельної верфі. Фортеця і корабельну верф на річці Осередь будували 3000 полонених шведів, надісланих імператором Петром на південь після перемоги в Полтавській битві. Уже через два роки були побудовані 3 військові кораблі і 10 провиантских судів. Ми з вами пройдемося по найкрасивішим кварталах цього затишного містечка, що входить в список історичних міст Росії.

Екскурсія в краєзнавчому музеї познайомить вас з історією розвитку Павловська з часів його заснування.

Пізній обід в кафе міста.

19:00 Повернення до Воронежа. Вільний час.

6 день

УВАГА! У цей день ви будете багато ходити ПІШКИ по пересіченій місцевості! Подбайте про зручне взуття!

Сніданок в ресторані готелю (шведський стіл).

9:00 Відправлення в Дівногорье.

Дівногорье - місце, що вражає своєю красою. Синє небо, сині води Тихої Сосни й Дону, зелень лугів, сліпуче білий крейда, найширші простори і різкі обриви схилів ... Не дарма люди ще з часів неоліту облюбували цю землю. Багато племен змінилося тут, і археологічний пам'ятник Маяцкоє городище - одна з головних визначних пам'яток цієї місцевості. У більш пізній час крейдяні схили залучили ченців-пещеростроітелей. Завдяки їм виникли Дивногорської печерні церкви і Успенський монастир. Крейдяний каньйон з його білосніжними крутими уступами - також дуже цікавий природний об'єкт.

Під час оглядової пішохідної екскурсії по території музею-заповідника ви почуєте розповідь про геологічні та природні особливості Дівногорье. А також огляньте основні визначні пам'ятки: храм в ім'я Сицилійській Божої Матері (середина XVII ст.) І Маяцький археологічний комплекс (IX-X ст.), Який включає Маяцкоє городище з білокам'яної фортецею і некрополем.

переїзд в Костомарове .

Недалеко від одного з найстаріших придонских поселень Воронезької області, села Костомарове, розташувався Костомарівські Свято-Спаський жіночий монастир, який називають Російської Палестиною. На сьогоднішній день це один з трьох діючих печерних монастирів на території області і одна з її головних святинь.

Пісний обід у трапезній монастиря.

На екскурсії по монастирю ви дізнаєтеся про міфи і легенди, що оточують це святе місце, про минуле та сьогодення печерної обителі. Ви відвідаєте печери монахів-самітників і печерні храми, в напівтемряві пройдете по печері Покаяння, що освітлюється тільки свічками в ваших руках. Ви побачите дивовижні ікони, в тому числі видовбані в крейдяний товщі стін, і подарунок Олександра I - ікону Божої Матері, з якою пов'язана цікава історія. Під час німецько-фашистської окупації загарбники, знущаючись, розстрілювали ікону з автоматів. Потім виявилося, що жодна куля не потрапила ні в лик Божої Матері, ні в лик немовляти Христа.

Потім підніметеся до поклонний хрест на горі Голгофа, звідки відкривається приголомшливий панорамний вид. А ще на навколишніх пагорбах росте завезена з Афона трава ладанка, розтерши яку між пальців, можна відчути запах ладану.

19:00 Повернення до Воронежа.

Вільний час.

7 день

Сніданок в ресторані готелю (шведський стіл).

Звільнення номерів.

Оглядова екскурсія по Воронежу . Огляд основних визначних пам'яток Воронежа:

  • проспект Революції,
  • Кольцовскій і Петровський сквери,
  • Покровський собор,
  • Адміралтейська площа,
  • Успенська адміралтейська церква,
  • дзвіниця Олексіївського Акатова монастиря,
  • Кам'яний міст,
  • площа Перемоги.

Екскурсія на корабель-музей «Гото Предестинація», що в перекладі означає «Боже Передбачення» - перший лінійний корабель Російського військово-морського флоту. Судно було закладено в 1698 році на верфі Воронежа. Будівництвом корабля керував цар Петро Олексійович, а в його відсутність за будівництвом спостерігали два російських корабельних майстра Федосов Скляев і Лук'ян Верещагін. У проект корабля цар особисто вніс чимало новинок. Кіль «Гото Предестинація» складався з двох брусів, скріплених рухливими йоржами, що давало перевагу при посадці на мілину. В іноземних флотах подібне нововведення з'явилося тільки через 140 років.

15:00 Переїзд на ж / д вокзал м Воронежа. Квитки на поїзд туристи купують самостійно!

Рекомендований поїзд - № 069 з відправленням о 16:10 і прибуттям до Москви о 22:55. Якщо ви захочете затриматися в Воронежі, можете поїхати в Москву нічним поїздом. 22:55 Орієнтовний час прибуття в Москву (самостійно).

Вартість туру на 1 особу

Категорія розміщення Вартість 2-х місцевий номер 26500 Доплата за 1-но місний 10100 Знижка пенсіонерам 500 Знижка на дитину 500

У вартість включено:

Ітан по тур меню відповідно до обраного варіанту, екскурсійне обслуговування по програмі (включаючи квитки в музеї та послуги гіда-супроводжуючого), транспортне обслуговування

Путівник по туру:

Скопин

З Копін БУВ закладеності в 1597 году, но согласно з Літописом, то Вже в 12 столітті на его місці стояв процвітаючій селище Ломіхвост З Копін БУВ закладеності в 1597 году, но согласно з Літописом, то Вже в 12 столітті на его місці стояв процвітаючій селище Ломіхвост. Археологом удалось віявіті Залишки древніх споруд около міста. Сьогодні Ліхаревское городище є однією з центральних пам'яток міста для любителів старовини та археології. У самому ж Скопине ​​є пам'ятники 16-го століття, що вказують на приналежність міста до ланцюга оборонних точок засечной риси. Документальні хроніки називають Скопин власністю роду Романових.

Мічурінськ

На Данковського, Шацькі, Ряжськ землі і на Рязань часто нападали ногайці і кримські татари. Як форпост для оборони цих земель за часів царя Михайла Федоровича в 35 році XVII століття був заснований острог Козлов. Будівництвом фортеці керували військові начальники М. Спішно і І. Біркін.Шведскій натураліст і мандрівник Фальк, який приїхав в місто в 1769 році, зазначив що, в порівнянні з Тамбова, Козлов був погано збудованим, але зате місто більше за розмірами і кількістю городян (в ті часи в Козлові налічувалося понад 1000 купців!) розташовується в Тамбовській намісництво Козлов став містом повітового значення в 1779 році.

Будинок-музей Мічуріна

У східній частині Мичуринска на території саду-розплідника генетики і селекцііра сполагается будинок-музей Мічуріна. Кордон парку окреслює річка Лісовий Воронеж. З 1900 року протягом 35 років в цьому будинку проживав учений Іван Володимирович Мічурін. Конструкцію будинку з розкішною верандою Мічурін розробив сам. Особняк вийшов не великим, але зате комфортним і досить затишним. У музеї збереглося багато речей вченого: книги, інструменти, фотографії, речі, мебель.В незайманому вигляді залишився багатофункціональний кабінет Івана Володимировича, який був для нього і їдальнею, і приймальні, і майстерні, і лабораторією. Мічурін дуже любив колекціонувати механічний годинник, тому в експозиції їх багато.

Липецьк

Історія Липецька почалася в 1703-му році після розпорядження імператора Петра про початок будівництва залізоробних заводів. До цього часу тут було невелике поселення, що з'явилося ще в домонгольський період. Згідно з археологічними даними, люди заселили район Липецька ще в бронзовому столітті. Сучасна назва міста фігурує в стародавніх літописах, в яких йдеться про руйнування торгового міста Липецька монгольським баскаком Ахматом. Дані документи відносяться до кінця 13-го століття. Петро вирішив заснувати заводи поблизу села Липські Студенка, так як готувався до війни зі Швецією і планував налагодити тут випуск зброї і боєприпасів. Вже до 1781 році Липецьк мав власний герб і був великим повітовим містом, що постачав імперію продукцією кількох великих заводів. Розвиток міста сповільнилося з запуском південних чавуноплавильних заводів і наступний виток зростання стався вже в 30-х роках 20-го століття. У роки Другої Світової в Липецьку - тоді вже великому індустріальному центрі - було налагоджено виробництво танків та іншої військової техніки.

Дівногорье

На вершинах пагорбів, опосянних стрічкою річки Дон, височіють дивні твори, створені самою природою - величезні крейдяні стовпи. За тясяч років всередині пагорбів утворилися крейдяні печери (загальною чисельністю близько 40), що отримали назву Крейдяні Діви (звідси і місцевість названа Дівногорье) Усередині печер приховані печерні церкви і навіть цілі православні монастирі! Не дарма туристи і місцеві жителі називають околиці «дивами», настільки тут все незвичайно і сказочно.Под назвою «Дівногорье» об'єднані кілька об'єктів: хутір, заповідник і весь навколишній простір (Діви). За головні визначні пам'ятки місцевості є вапнякові останці, в деяких з яких розташовані стародавні православні храми. Саме незвичайні елементи рельєфу послужили причиною створення музею. Заповідник був створений більш ніж два десятиріччя тому, його площа перевищує 1100 га, крім культових пам'яток на його території під охороною держави знаходяться рідкісні види рослин і тварин. У числі охороняється флори понад 250 видів, які не зустрічаються більше ніде в регіоні, фауна заповідника також налічує кілька десятків червонокнижних видів.

Костомарове

Серед рукотворних печер, розкиданих по схилу гори, особливий інтерес представляють «кімнати», в яких жили столпники. Особливостями служіння цих ченців був спосіб утихомирення плоті. Протягом декількох років вони могли жити в вузьких вертикальних закутках, в яких можна тільки стояти. Користується популярністю у паломників Печера покаяння. Ця святиня, розташована в самому кінці паломницької стежки, являє собою довгий тунель невеликої ширини, стіни якого прикрашені іконами. Печера освітлена свічками, а стеля стає все нижче в міру віддалення від входу. Сам вхід розташований в одній з сповідалень Спаського монастиря. Є в Костомарове і своя Голгофа. Знайти гору нескладно - її вершина прикрашена масивним хрестом. Віруючі вважають, що молитви у цієї височини обов'язково будуть почуті. Також існує традиція залишати записки з проханнями в розташованій поруч капличці, збудованій в ім'я Розп'яття Господнього.

Воронеж

Воронеж - старовинне місто на високому березі притоки Дону. У 1585 цар Федір Іоаннович видав указ про зведення фортеці для відбиття нападів кримських татар і польсько-литовської армії. Рік по тому фортеця була відбудована. Населення харчувалося в основному завдяки рибному промислу, садівництва і скотарства. Місто не раз піддавався набігам кочівників, які часто залишали після себе руїни. У період Другої світової війни дві сотні днів в межах міста точилися жорстокі бої. Воронеж був зруйнований на 90%, але фашистським загарбникам так і не вдалося взяти місто. Перлиною Воронежа-історичного є плавучий корабель-музей «Гото Предестинація», достовірна копія лінійного корабля Російського військово-морського флоту.

Схожі тури: Тури в Липецьк | Тури в Тамбов

Хто не любить побалувати себе і своїх близьких солодкими хвилинами радості, які дарують нам наші улюблені кондитерські вироби?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация