Турбота про потомство у тварин (водних)

  1. Турботливі батьки серед риб
  2. Турботливі батьки - молюски
  3. Крокодили
  4. Ссавці і турбота про потомство

В ході еволюції тваринного світу виробився ряд способів, що збільшують виживання потомства. Одним з них є турбота батьківських особин про молодняку ​​до і після народження. одні тварини носять дитинчат у себе на тілі, інші вибудовують для них будинки, треті вигодовують потомство.

Така батьківська турбота забезпечує підвищений відсоток виживання виду, а для частини видів - і передачу соціального досвіду. Найбільш цікаві випадки опіки "батьків" будуть розглянуті в даній статті.

Турботливі батьки серед риб

В ході еволюції тваринного світу виробився ряд способів, що збільшують виживання потомства

Гніздо бійцівської рибки

Більшість риб про своїх дитинчат не переймаються: після відкладання в воду своїх ікринок рибки розпливаються в різні боки. Але у таких риб виживання виду забезпечується величезною кількістю ікринок. Але і серед риб є турботливі батьки. Наприклад, нанностомусов вибирає для кладки густі водорості або водорості, які будуть захищати ікру. Бійцівські рибки будують гніздо з власної слини! Зазвичай цим займається самець: він наповнює повітрям свою слину і збиває її в піну. В такому пінному гнізді вилуплюються мальки - під пильним наглядом "батька", який залишається з ними до тих пір, поки дитинчата не навчаться самостійно харчуватися.

Трофеуси відкладають дуже мало ікри - і для заощадження потомства змушені носити ікру, а потім і мальків, у себе в роті. Зате дитинчат комфортно і безпечно! Цихліди же пристосувалися відкладати ікру в раковинки двостулкових молюсків.

Турботливі батьки - молюски

восьминіг

Не всі знають, що восьминоги є геніальними істотами . Розмір їх головного мозку великий, а будова очей нагадує за складністю людський орган зору. Восьминоги не гірше людей піклуються про своїх дитинчат. Після спарювання самець восьминога незабаром помирає, а самка шукає надійне укриття в каменях, забирається туди і відкладає ікринки.

Кладці потрібна постійна температура і приплив кисню, тому на весь період розвитку ікри самка не залишає свого притулку, не харчується, а ніжно обіймає кладку щупальцями і поливає водою з сифона. Оскільки розвиток ікринок до виходу з них маленьких осьминожек триває до півроку, самка в кінці кінців помирає від виснаження.

Що вийшли з ікринок дитинчата не отримують соціального досвіду від батьків, тому всьому їм доводиться навчатися самостійно. Можливо, восьминоги і змогли ви з часом еволюціонувати у щось більш розумне, але брак соціального досвіду батьків, вмираючих до їх появи на світ, зводить цей процес нанівець.

Крокодили

Крокодили , Як відомо, тварини водні. Але для розмноження вони виходять на сушу. Там вони будують гнізда з підручних матеріалів - глини, каміння і піску - в яких буде перебувати кладка. Крокодили ретельно охороняють яйця, а після вилуплення потомства по одному переносять маленьких крокодилів в безпечне місце.

Ссавці і турбота про потомство

китоподібні

З водних ссавців найбільш турботливими батьками є, безумовно, кити, які є живородящими. Вагітність може тривати до півтора років. Ближче до моменту пологів самки кашалотів спрямовуються ближче до узбережжя, займаючи різні теплі бухти. Після народження дитинчат, самки довгий час опікають їх. Причому, турбота про потомство носить у кашалотів колективний характер, адже кілька самок з новонародженими мешкають поруч. Поки одні самки спускається на глибину в пошуках їжі, інші матері охороняють дитинчат, ще не вміють пірнати.

При виникненні небезпеки (наприклад, під час нападу косаток) кашалоти-матері самовіддано захищають не тільки своїх, але і чужих дітей, часто самі при цьому гинуть. Також турбота проявляється у вигодовуванні потомства. Як і у всіх ссавців, у китів є молочні залози, протоки яких знаходяться в черевних складках тіла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Рейтинг: 5.0 / 5. З 5 голосів.

Please wait ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация