Турчинов і росіяни провернули найбільшу аферу року

  1. Справа затяглася на роки, довелося підключити ФБР. Хакери і трейдери з Росії, України і США недавно...

Справа затяглася на роки, довелося підключити ФБР.

Хакери і трейдери з Росії, України і США недавно провернули найбільшу в історії махінацію з цінними паперами. Вони зламували внутрішні сервери фінансових новинних агентств, забирали не були опубліковані і переданнин під ембарго прес-релізи з інформацією про майбутні угодах - і відправляли їх трейдерам, тривало це протягом кількох років.

За даними слідства, всі фігуранти справи постійно робили ставки на біржі, часто "вгадували" результат тих чи інших акцій, і таким чином викрали понад 150 тисяч прес-релізів, на підставі яких трейдери закрили понад 800 угод, отримавши як мінімум 100 мільйонів доларів США , повідомляє Politeka.

На початку 2012 року став очевидним відтік фінансів, тому фахівцям довелося звернутися за допомогою до спецслужб і фахівців з кібербезпеки. Вдалося встановити причетність киянина Івана Турчинова (його підозрюють в зломи внутрішніх сервісів світових новинних агентств, написав російському посереднику "панічний лист").

Вдалося встановити причетність киянина Івана Турчинова (його підозрюють в зломи внутрішніх сервісів світових новинних агентств, написав російському посереднику панічний лист)

"Ваші хлопці розкриті: занадто крупно грали", - говорилося в його повідомленні.

Але наслідків це лист не мало, Турчинова і компанію не затримали, вони успішно зламували сервери і відновили доступ до засекреченої інформації. Розвідка США попросила допомоги у українських спецслужб. Ті в свою чергу допомогли зібрати додаткові відомості на хакера і ще 10-х ймовірно причетних до справи осіб.

Пізніше вийшли на Олександра Єременка і Вадима Ермоловича, у них не було офіційного джерела доходу, зате було багато вільних коштів і нерухомості.

Пізніше вийшли на Олександра Єременка і Вадима Ермоловича, у них не було офіційного джерела доходу, зате було багато вільних коштів і нерухомості

У листопаді 2012 року агенти ФБР спільно з СБУ провели обшуки в дев'яти місцях, пов'язаних з хакерами. Співробітники спецслужб конфіскували гаджети Єременко і Турчинова, виявивши на них сотні прес-релізів і повідомлень, пов'язаних з махінаціями з цінними паперами. Самі хакери при цьому затримані були, їх не було вдома.

Про Єрмолович відомо не так багато. Чотири роки тому він переїхав зі столиці на мексиканський курорт, де в перший же день свого перебування потрапив в поліцію - був "небажаною" там персоною. Копи вимагали, щоб він вилетів додому першим найближчим рейсом.

Його заарештували в аеропорту де він прилетів в Даллас і сказали, що у того є вибір - 20 років тюрми або співробітництво, горе-хакер вибрав другий варіант. Три роки тому всі докази для ФБР були зібрані, взяли під варту Корчевського і приїхали в США Аркадія Дубового і його сина Ігоря.

Звинувачують їх по цілому ряду статей: наприклад, в незаконному отриманні прибутку (середня сума становить 30 мільйонів доларів), присяжні вердикту не змінили, але Корчевський свою провину в суді не визнав, зате Єрмолович в травні минулого року оголосили вирок - 2,5 роки ув'язнення .

Співробітники ФБР вважають цю справу найбільшим в історії шахрайством з цінними паперами. Поки відомство може довести загальний збиток від діяльності групи на суму 100 мільйонів доларів, але агенти вважають це лише "верхівкою айсберга", злодійство може перевищувати цю суму в рази.

Дивіться: як кібератаки вплинули на результат виборів в США?

джерело: Знай.ua

Читайте також:

Підписуйтесь на Ukrnews24.net в Telegram , Щоб бути в курсі найцікавіших подій.

Останні новини Дивіться: як кібератаки вплинули на результат виборів в США?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация