Турецькі атеїсти звинуватили управління у справах релігії в розпалюванні ворожнечі

Збори Асоціації атеїстів Туреччини. Фото з сайту Ateizmdernegi.com.tr

Асоціація атеїстів Туреччини звинуватила Управління у справах релігії (Діянет) в розпалюванні соціальної ворожнечі і поскаржилася в прокуратуру. як повідомляє Ahval, приводом для скарги стали висловлювання офіційного відомства про деїзмі, який був названий «збоченим» вченням, чужим турецької нації.

«Це як раз той випадок, коли слід застосувати статтю 216 Кримінального кодексу, яка встановлює відповідальність за розпалювання ненависті, образу соціальної чи релігійної групи», - заявили атеїсти, додавши, що на практиці ця стаття застосовується не за призначенням, а як засіб для « обмеження вільнодумства ».

Деїзм - релігійно-філософський напрямок, прихильники якого визнають існування бога і його роль у створенні світу, але, в порівнянні з традиційними віруваннями, багато в чому заперечують його роль в сучасному житті. У Туреччині ця тема актуалізувалася після недавньої доповіді релігійного управління міста Конья (в центральній частині Анатолії), в якому зазначалося, що місцева молодь схильна відмовлятися від ісламу на користь деїзму.

Ультраправа Партія націоналістичного руху, частково підтримує правлячу Партію справедливості і порядку, засудила таких людей, заявивши, що деїзм - це «крок на шляху до атеїзму». Пізніше доповідь, як стверджувалося , Став приводом для того, що президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відчитав міністра освіти.

Управління у справах релігії, коментуючи деїзм, заявило, що «жоден представник турецької нації НЕ буде довіряти помилковому, збоченого вченню». На думку членів Асоціації атеїстів, неприйнятно, щоб державна структура, яка існує на гроші платників податків, виступала з ворожими заявами на адресу тих чи інших соціальних груп.

Туреччина є світською державою, при цьому абсолютна більшість населення сповідує іслам. Конституція гарантує жителям свободу віросповідання. При цьому на практиці, як відзначає Freedom House, сунітський напрям ісламу є домінуючим в суспільному житті, в країні зростає число мусульманських шкіл, а права релігійних меншин обмежені.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация