Турецько-вірменська весілля в Аланьї

В Аланьї часто можна побачити весілля. Це завжди барвисте, ошатне і дуже святкове видовище. Красень наречений і красуня наречена, багато гостей, багато музики і танців, ввечері обов'язково феєрверки.

Постійна відвідувач нашого сайту Irem Erdinç (а можна просто Ірина) поділилася своїми враженнями і фотографіями з весілля сестри свого чоловіка.

Irem Erdinç розповідає: «Турецьке весілля - справа затяжна, клопітка, багатоетапний, грунтовне. Зовсім недавно ми з чоловіком виявилися в гущавині весільного переполоху, видаючи заміж його молодшу сестру Машу (Меріем) за Гёкая. Коротко розповім про попередні безпосередньо весіллі етапах. І покажу картинки.

Фото з весілля Меріем і Гёкая на нашому сайті тут

Знайомство рідні. У нас вдома зібралася «на каву» толпіща турецьких родичів (майбутніх, з боку нареченого, і наших, з боку нареченої) - відбулося офіційне знайомство сторін (пили каву, чинно розмовляли).

Заручини Заручини. Через кілька тижнів після першого знайомства родичів, знову у нас же вдома (у нас велика, містка вітальня, хо-хо!) Пройшло заручення пари - в Туреччині це називається Нішан (Nişan, заручини). Знову зібрався натовп (ще більша). Наречений одягнув Маші кільце. Потім випив з її рук, що не кривлячись і посміхаючись, круто посолений кави (це теж старовинна традиція така - наречений повинен випити кави, поданий нареченою, як найсолодший напій на світі, тим самим він показує свою любов до обраниці і готовність бути разом і в прекрасний день і в найскладніший).

А супутню події натовп родичів пригостили спеціально спеченими в ресторані солодощами (пахлавой) і берек (листковим пирогами з сиром). Сторони все детально обговорили і визначили дату весілля (через півроку!)

Детальніше про традиції Нішан в Туреччині - на нашому сайті .

Одруження. У квітні пара розписалася в турецькому аналогу РАГСу: без шуму і пилу, без гостей (були тільки батьки, брата нареченої і свідки). А в кінці травня (також, без помпи, в колі найближчих родичів) зробили в мечеті нікяху - мусульманський весільний обряд, одруження перед Богом (це як в християнстві обряд вінчання, якщо так можна порівнювати).

А в кінці травня (також, без помпи, в колі найближчих родичів) зробили в мечеті нікяху - мусульманський весільний обряд, одруження перед Богом (це як в християнстві обряд вінчання, якщо так можна порівнювати)

Меріем християнка і весільний обряд нікяху - це данина поваги традиціям і родичам з боку нареченого (переважно побожним). Той факт, що наречена християнка, нікого в Туреччині не бентежить. За законами Ісламу правовірному мусульманину дозволено одружуватися релігійним шлюбом на жінці Письма (Тора, Біблія, Коран), тобто, на юдейки, християнці або мусульманці. Головне, щоб жінка в своїй релігії дотримувалася правил, запропонованих віруючій людині.

Головне, щоб жінка в своїй релігії дотримувалася правил, запропонованих віруючій людині

Ніч хни (Kına Gecesi). В останній травневий п'ятницю відбулася «Ніч хни». За традицією свято проходило там, де молоді планували оселитися, тобто в невеликій двокімнатній квартирці, яку мій чоловік зі своїми батьками купив Маші в придане.


Наречена готова випурхнути з рідної домівки, останні приготування

Про Ночі хни скопіюють з журналу , У нас було приблизно так само.

«Старовинні турецькі обряди« Ночі хни »дуже красиві і багатозначні. Наречена вбирається в спеціальну сукню - біндаллі. Це розкішне, дороге плаття, повністю покрите красивою традиційною вишивкою найтоншої ручної роботи. Зазвичай біндаллі (плаття для «Ночі хни») є сімейною реліквією, воно дбайливо зберігається в родині, використовується тільки для цього обряду і передається з покоління в покоління ».

«... Обличчя нареченої закривають червоною вуаллю, покритої золотими блискітками і паєтками - через таку вуаль ніхто не зможе побачити обличчя дівчини, в той час як сама наречена буде бачити всіх. ... Наречена і її подружки з запаленими свічками в руках обходять всіх гостей, і у час цієї процесії голову нареченої обсипають монетами, що символізують багатство і плодючість ... З'являються підноси з фруктами, горіхами, східними солодощами. Після цього звучать традиційні для «ночі хни» пісні і голосіння. Мелодії і слова цих пісень настільки сумні, що вони чіпають наречену до глибини душі, і вона заливається сльозами. І недаремно: сльози нареченої в «ніч хни», за турецькими повір'ями, принесуть дівчині удачу і щастя в шлюбі ».

У нас «голосіння» були цілком веселими - грала музика, проникливо співав аланійскій співак, бадьоро бумкает в барабаніще рум'яний веселий дядько, горіли ліхтарики, гості і сусіди танцювали від душі на маленькому п'ятачку двору. Було весело, душевно, дуже затишно на цьому святі!

«Після гірких дівочих ридань під ці обрядові співи наречену саджають на диван, і її майбутня свекруха висипає в кожну долоню дівчини по повній ложці хни і кладе в неї по золотій монеті. Ці золоті монети в долонях нареченої символізують удачу, багатство і достаток - побажання дівчині від її майбутньої рідні. Приносять хну, і за справу береться та жінка з усіх присутніх на церемонії, яка найбільш щаслива в шлюбі. Саме цій жінці надається почесне право провести обряд хни. Жінка забарвлює долоні, кінчики пальців рук і великі пальці на ногах нареченої хною. Незаміжнім подружкам нареченої теж фарбують руки хною - по турецьким повір'ями, це допоможе їм у недалекому майбутньому теж вийти заміж. Малюнок, нанесений хною під час цього традиційного обряду в «ніч хни», найяскравіше проявиться у нареченої безпосередньо в день весілля. Традиційно в процесі нанесення малюнків хною на цій предсвадебной церемонії в малюнки, що наносяться хною на руки нареченої, можуть бути майстерно вплетені ініціали нареченого. У шлюбну ніч наречений буде повинен знайти на руці нареченої ці ініціали, а якщо він не зуміє цього зробити, то повинен буде зробити їй подарунок ».

У шлюбну ніч наречений буде повинен знайти на руці нареченої ці ініціали, а якщо він не зуміє цього зробити, то повинен буде зробити їй подарунок »

Детальніше про традиції Ночі хни в Туреччині - на нашому сайті .

Далі буде

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация