Тюремники кажуть, що укладені будували будинок не начальнику колонії

Ув'язнені будували, але не начальнику і за контрактом

Про це на прес-конференції 24 липня розповів заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області Олег Райченко, повідомили УНІАН в прес-службі відомства.

«В даний час нами ведеться службова перевірка інформації, яка з'явилася в ЗМІ, про те, що начальник одного з наших установ займався будівництвом власного будинку за допомогою використання праці засуджених. В ході цієї перевірки можу сказати однозначно, що даний будинок не належить ні начальнику колонії, ні комусь із його близьких або далеких родичів », - зазначив Райченко.

За його словами, на даному об'єкті працювали засуджені за договором, який був укладений на початку року, є акти всіх виконаних робіт, все оплати проводилися через банк. На об'єкті в селищі Чільне Луганська працювали за договором 5-6 чоловік, яким щомісяця виплачували заробітну плату. Вони виконували навантаження-розвантаження, прибирання будівельного сміття, а не будівельні роботи.

«При установі є дільниці соціальної реабілітації, там знаходяться ті засуджені, до яких застосовуються пільги згідно із законодавством. Ми підбираємо їх за критеріями, визначеними законодавством, таким як спеціальність, соціальні зв'язки (щоб у засудженого була сім'я, родичі і зв'язку з ними не розривалися) і так далі. Сьогодні в установі на ділянці соціальної реабілітації знаходиться близько 60 осіб. Ці засуджені працевлаштовані на різних об'єктах: металлоплощадках, в фермерських господарствах », - зазначив начальник Суходольській виправній колонії №36 Володимир Рудяк.

У прес-службі також повідомили, що для перевірки факту використання укладених на будівництві будинку, вчора з Києва приїхала комісія в складі трьох осіб. В ході службової перевірки вже встановлено факт, який імовірно і є причиною скандалу, що розгорівся. Колишній засуджений, який раніше відбував покарання в колонії №36, приїжджав до засуджених і звернувся до них з пропозицією виступити проти начальника колонії. «Ми вважаємо, що все пішло саме звідти. Але цей факт ще перевіряється », - сказав Райченко.

Як повідомляв УНІАН, 24 липня Державна пенітенціарна служба України повідомила, що відправила до Луганської області групу працівників апарату служби для перевірки інформації про зловживання службовим становищем начальником Суходольській виправній колонії Управління ДПтС України в Луганській області (№ 36).

Раніше відділ зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України в Луганській області розповсюдив повідомлення, що працівники міліції та прокуратури в процесі здійснення негласних слідчих дій 22 липня задокументували факт зловживання службовим становищем начальником однієї з виправних колоній. Виявлено, що начальник виправної колонії залучав засуджених до будівництва власного будинку.

За даними міліції, даний факт занесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано за ч. 3 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна. Ведеться досудове розслідування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация