Тури до Австралії: подорож і відпочинок в Австралії з Москви - "Австралійські Канікули"

Дивовижність П'ятого континенту не обмежується тільки сьогоднішнім днем, а поширюється ще й на глибоке минуле. Адже в доісторичні часи Австралію населяли чудові і не менш унікальні тварини (Ніж ті, які живуть там понині). Ці копалини тварини (теж, в основному, сумчасті) славилися своїми розмірами, тому в палеонтології їх називають мегафауни Австралії. На жаль, більшість цих дивовижних видів вимерло приблизно в епоху плейстоцену.

тварини

Найбільшим доісторичним тваринам Австралії вважається важив до 2 т. «Сумчастий бегемот» або діпротодонов. Вони жили в період приблизно від 1,6 млн. До 40 тис. Років тому, тобто більшу частину плейстоцену. Діпротодони населяли болотисті рідколісся і трав'янисті рівнини буша. Харчувалися листям дерев, чагарниковими рослинами, травою. Найбільш великі екземпляри були розміром з сучасного бегемота: близько 3 м. В довжину і близько 2 м. В холці. Найближчі наші сучасники родичі діпротодонов - вомбати і, що дивно, коала .

Важив до 150 кг. сумчастий лев вимер приблизно 30 тис. років тому і був найбільшим хижаком Австралії. Згідно з науковими даними, останні сумчасті леви жили одночасно з первісними аборигенами і були, очевидно, знищені ними.

Найбільшою птахом доісторичного періоду Австралії був геніорніс. Це була нелітаючий птах з розвиненими ногами, що досягала 2 м. В висоту і важила більше 200 кг. Вона жила як в лісах, так і на неозорих просторах буша і берегах річок. Зображення геніорніса можна зустріти в наскельних малюнках Габарнмунга в регіоні Арнем-Ленд в Північній Території.

Приблизно 2 тис. Років тому жила в Австралії і Новій Каледонії гігантська черепаха міоланія. Її відмінною рисою був досить довгий для черепах хвіст. Довжина міоланія з головою і хвостом досягала 5 м.! При таких страхітливих розмірах вона була невинною і харчувалася рослинами. Її сучасні родичі - скритошейние черепахи Південної Америки.

Крім цих загадкових і неповторних тварин-гігантів простору Австралії населяли також гігантські хижі кенгуру і 7-метрові варани - мегаланія.

Все це різноманіття зникло стрімко і безповоротно. Безпосередня причина масового вимирання залишається досі неясною. Це могли бути пожежі або, що ймовірніше, полювання людини. Збільшення сухості в пік зледеніння також могло бути причиною зникнення мегажівотних Австралії.

На скелети цих та багатьох інших чудових викопних тварин Австралії зараз можна подивитися, наприклад, в Музеї Квінсленда в Брісбені (Його сайт: http://www.qm.qld.gov.au/ ).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация