Тут буде вокзал-сад ...

Прокуратура виявила порушення закону при реконструкції Казанського вокзалу. Переписка «Арх нагляду»
Прокуратура виявила порушення закону при реконструкції Казанського вокзалу
Цієї весни почалися масштабні роботи на федеральних пам'ятках Ленінградському (1851г., Арх. К.А.Тон) і Казанському (1912-1914гг., Арх. А. В. Щусєв) вокзалах. У озвучених мером планах - наведення порядку на восьми залізничних об'єктах: «Цього року буде закінчено реконструкцію чотирьох вокзалів, а в наступному році - інших, мається на увазі і внутрішній зміст вокзалів, і зовнішній вигляд, і привокзальні площі». РЖД виділяє на цілі з облагороджування «маленьких шанхайчіков» 4,3 мільярда рублів.
У ЗМІ зарясніли повідомлення про те, що на Ленінградському вокзалі відновлять царські покої, а в одному із залів влаштують зимовий сад. Ну а Казанський - один з найбільших європейських вокзалів - стане першим вокзалом в Москві, в будівлі якого з'явиться повноцінний торговий центр, ресторанний дворик з національними кухнями і, можливо, кінотеатр.
Поєднання великих сум і намірів надати сучасний вид, як водиться, не пішла на користь історичного вигляду будівель. Хоча в одному з інтерв'ю глава РЖД і підкреслив: "Ми не можемо змінювати архітектуру вокзалу, але на нас - збереження і реконструкція будівель".
Чим же все обернулося?

На Ленінградському вокзалі з фасаду і з колон всередині історичної будівлі почали збивати мармур, з'явилася арматура під бетонні стовпи перекриттів. Роботи розгорнулися і на території, і в охоронній зоні пам'ятки: надбудовується частина вокзалу 1974 го року.

На Казанському вокзалі ситуація ще серйозніша. Прямо на території пам'ятки, перед платформами зводиться торговий центр.

«Арх нагляд» сигналізував в Мосгорнаследіе. І отримав відповідь, з якого випливало, що всі роботи на Ленінградському вокзалі законні і йдуть «у відповідності з проектом реставрації, з веденням авторського архітектурного нагляду за їх виробництвом». А ось роботи на Казанському вокзалі Департаментом не узгоджувалися. Мосгорнаследіе направило припис про їх зупинення.


Звичайно, можливий штраф в 10-20 тисяч рублів запал будівельників не охолодив. Переконавшись, що роботи тривають як ні в чому не бувало, «Арх нагляд» направив звернення в Московську прокуратуру.

Начальнику Управління по нагляду
за дотриманням федерального законодавства

Манеркіну Е.Н.

Москва, 115184, ул.Новокузнецкая, буд.27

Шановний Євгене Миколайовичу!

В даний час повним ходом йдуть будівельні роботи на об'єкті культурної спадщини федерального значення - Ленінградському вокзалі (Комсомольская пл. Буд.3 - Будівля Ленінградського вокзалу, 1851 року, арх. К.А.Тон). Будівля вокзалу закрито фальшфасадом, зведені будівельні ліси, роботи ведуться як на фасаді вокзалу, так і всередині, в тому числі і в історичній його частині (зал із зеленими склепіннями): збивається мармуровий декор з фасаду, а також з колон. Великий зал очікування буде, мабуть, ділитися по вертикалі на кілька поверхів, з'явилася арматура під бетонні стовпи, що вельми схоже на майбутні перекриття. Касовий зал закритий суцільною стіною, за нею також чутні звуки будівельних робіт. Сучасна частина будівлі (1974 г.) надбудовується. На інформаційному щиті роботи позначені як «реставрація та пристосування до сучасного використання», їх веде ТОВ "Стройінтеграція" на замовлення ТОВ "РЖДстрой". Таким чином, роботи йдуть не тільки на самому пам'ятнику, в його історичній частині, а й ведеться нове будівництво на території федерального ОКН, в його охоронній зоні.

Про дновременно повідомляємо, що в даний час йде будівництво на території ще одного федерального об'єкта культурної спадщини, що знаходиться у віданні ВАТ РЖД, - Казанського вокзалу (Комсомольская пл. Буд.2 - Будівля Казанського вокзалу, 1912-1914 рр., Арх. А. В.Щусев). На території пам'ятки, перед платформами вокзалу зводиться торговий центр - вже побудований металевий каркас і зводяться стіни.

У зв'язку з викладеним прошу:

- провести перевірку законності проведення робіт на об'єкті культурної спадщини федерального значення «Будівля Ленінградського вокзалу, 1851 року, арх.К.А.Тон» за адресою Комсомольська пл., Буд.3.

- провести перевірку законності і обгрунтованості здійснення будівництва на території об'єкта культурної спадщини федерального значення «Будівля Ленінградського вокзалу, 1851 року, арх.К.А.Тон» за адресою Комсомольська пл., Буд.3.

- провести перевірку законності і обгрунтованості здійснення нового будівництва на території об'єкта культурної спадщини федерального значення «Будівля Казанського вокзалу, 1912-1914 рр., Арх. А.В.Щусев »за адресою: Комсомольская пл., Буд.2

- вжити заходів прокурорського реагування для усунення порушень чинного законодавства Російської Федерації.

За дорученням координаційної ради

громадського руху «Архнадзор»

Румянцева Наталія Володимирівна

Московська міжрегіональна транспортна прокуратура підтвердила, що на Казанському вокзалі «допущені порушення вимог Федерального закону від 25.06.2002 N73-ФЗ« Про об'єкти культурної спадщини ». На адресу начальника вокзалу внесено подання про усунення порушень. Вирішується питання про порушення адміністративної справи. Департамент зобов'язали провести позапланову перевірку. Позначені і терміни - з 22.10.2012 по 16.11.2012.
Московська міжрегіональна транспортна прокуратура підтвердила, що на Казанському вокзалі «допущені порушення вимог Федерального закону від 25
Про Ленінградський вокзал відповіді чекаємо. Як і результатів перевірки Мосгорнаследія Казанського.
За іншими - стежимо.
Уже відомо, що на Київському вокзалі запланована скляна прибудова до часовий вежі. А це - пряме спотворення вигляду федерального пам'ятника, що заборонено федеральним законом №73 про спадщину. І це - тільки невелика частина вокзального креативу. Для ілюстрації: на даху Павелецького (правда, він не є пам'яткою) з'являться веранда і ... розкішний сад.
Огляд підготовлений Євгенією Твардовської

Чим же все обернулося?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация