Тварини і тварі: коли директора цирків самі полізуть в палаюче колесо

Ще перед новорічними святами стало відомо, що Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 5283 про використання тварин у пересувних цирках.

28 грудня 2016 року Міністерство екології та природних ресурсів України підтримало ідею заборони використання диких тварин у цирках. Тепер циркові вистави за участю диких тварин можуть заборонити, звірів більше не будуть дресирувати для видовищних шоу.

Здавалося б, нарешті буде припинено ця середньовічна практика публічного знущання над живими істотами в втіху натовпу. Загнані коні, облізлі леви і ведмеді, напівживі рептилії - ну якого психічно здоровій людині від цього може бути весело? Коли бачиш, як величезна кішка, якій місце в Африці - вилизувати кошенят, гнати антилопу - принижено стрибає в палаючий коло, хочеться вихопити у дресирувальника його паличку і шмагати, поки він сам не виконає всі ті кульбіти. А потім загнати в клітку і піти.

Згідно з результатами всеукраїнського опитування , Проведеного міжнародною дослідницькою компанією GfK Ukraine, лише один відсоток українців згоден з утриманням тварин в цирках.

Але знаєте, цей "відсоток" поводиться дуже голосно. Наприклад, днями в соцмережах з'явилися фотографії з холу Національного цирку України. Таким чином циркачі, захищаючи свій бізнес, налаштовують довірливих дітей проти закону.

Фото Павла Казаріна

Або в цирк, або на килим і на фарш - така звіряча маніпуляція. І навіть не згадується, що може бути третій шлях - просто не привертати тварин до циркового бізнесу. Тих, що працюють зараз - відправити в зоопарки "на пенсію", щоб принаймні вони спокійно дожили свій вік, а нових у цирках не заводити.

Власне, добре було б і зоопарки з дикими тваринами з часом скасувати. Медведю місце в лісі, дельфіна - в море.

Садистові - в психлікарні.

Ось вам кілька прикладів про те, як поводяться з тваринами в цирках.

Ми не стверджуємо, що саме так поводяться з тваринами у всіх українських цирках, що там також вбивають старих звірів, а не здатних до навчання малюків продають в приватні зоопарки і мисливцям на прітравку. Але ... цілком можливо, що і в українських таке твориться, адже журналістів в той же Національний цирк за куліси, подивитися на умови життя звірів, адміністрація не пускає.

"У нас вдома живе білий пудель з Укрцірка, зі штампом у паспорті. Мрія ветеринара. На овес кидався перші місяці. Що таке м'ясо не знав. Грудні м'язи зірвані тягання карети. Ну і всього іншого купа. Списали і викинули. А циркові коні - це ж казка. Будь м'ясник вам про них окрему пісню заспіває. І чешуть вони на ковбасу в "стародавньому" віці - років так 10, кульгаючи на всі чотири ", - розповідає зоозахисники, біолог Марина Шквиря.

Звичайно, представники цирків зараз в шоці і захищаються як можуть. Як повідомляє відомий український публіцист Павло Казарін, в Національному цирку України в кінці вистави конфернасье ще і виходить з розповіддю про те, що "влада хоче знищити традиції українського цирку".

Ага. Українські арени - це вам НЕ цирк "Золотий лев», не «Дю солей" не "Оз" і не цирк Джима Роуза , Де спектаклі побудовані на майстерності людей. У нас про цирковому репертуарі сповіщає навіть сморід у фойє - важкий, густий запах звірячого рабства.

Тим, хто засуджує це рабство, апелюють, що квитки на вистави з тваринами краще продаються. "Дітям подобаються дресировані звірята", пише охоронець Дніпровського державного цирку Станіслав Матвєєв.

А щоб вас муха вкусила, панове шоумени. Може самі тоді в "звіряток" переодягнетесь ?! У чому звірі винні, що ви не здатні впоратися?

Шановні українці, а ви, коли водите дитини на такі спектаклі, що в ньому хочете цим виховати? Що людина - цар природи і всі інші тварини - йому на розвагу? Тоді не лякайтеся, коли ваш малюк, ваше сонечко, ваше маленьке солодке сердечко з часом почне мучити домашнього кота, а потім розкривати тварин, насолоджуючись їх криками.

Думаєте це не одне і те ж? Думаєте, ведмедю цікаво кататися на велосипеді? Я прямо уявляю, як у всіх селищах біля лісу немає велосипедів - все ведмеді вкрали, щоб покататися ...

"Не розумію, як можна водити дітей серед клітин з метою зробити їх добрішими", - заявила представниця відомої династії дресирувальників Тереза ​​Дурова. Вона відмовилася продовжувати сімейну справу.

Тварини (за винятком собак) виконують фокуси не через велику любов. Їх до цього примушують - насильством, хитрістю - яка різниця, ніж. І навіть після "робочого дня" у звіра немає можливості нормально відпочити. Стайнях тримають поодинці, одинаків - навпаки по кілька в одній клітці. Їм ламають біоритми, встановлюють жорсткі дієти.

У зоопарку, якщо це більш-менш пристойний зоопарк, у тварини може бути великий вольєр, де можна побігати, погрітися на сонці, подивитися на небо. Це хоча б в'язниця з можливістю прогулянок.

А цирк - це карцер. Навіть довічно засудженим людям, які наробили вже точно більше шкоди, ніж якийсь ведмідь, дозволено гуляти і бачити небо.

Медведю - не можна. Він чомусь винен перед людьми, яким нудно і хочеться вистави, і перед бізнесменами, яким наплювати на безневинну життя. Він, одягнений в клоунську капелюх і спідничку, із задоволенням зжер би вас, разом з вашим квитком.

І знаєте, приємного.

ДЛЯ ДОВІДКИ

Цирки порушують дві основні статті Загальної декларації прав тварин (урочисто проголошено в Парижі 15 жовтня 1978 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО) UNIVERSALDECLARATION OF ANIMAL RIGHTS .

Стаття 4: "Всі тварини, що належать до дикоростучих форм, мають право жити вільно в їхньому природному, земному середовищі, мають доступ до повітря та води і вільні в розмноженні. Тому будь-яке позбавлення волі, навіть для освітніх цілей, суперечить цьому праву".

Стаття 10: "Жодна тварина не повинно використовуватися для розваг". Тому виставки та шоу з використанням тварин несумісні з гідністю і правами тварин.

Українське законодавство щодо використання циркових тварин у видовищних заходах: ЗУ " Про захист тварин від жорстокого поводження " ст. 25 декларувало (а немає, ще й досі декларує) тільки дотримання зоогігієнічних, ветеринарно-санітарних норм і правил, встановлених для утримання тварин і заборону жорстоких методів в дресурі тварин, а наказ № 429 "ПОРЯДОК утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах" - стандарти перевезення і мінімальні площі змісту.

ПЕРЕЛІК КРАЇН, ЯКІ МАЮТЬ ЦІКРОВИЕ ЗАБОРОНИ ТА ОБМЕЖЕННЯ (за даними animalshelp.org.ua):

Австрія: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках з 2005 року

Бельгія: заборонено використовувати більшість диких тварин в циркових аренах

Болгарія: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках. Закон був прийнятий ще в 2008 році, хоча заходів не було вжито. У Болгарії налічується близько 10-ти цирків з дикими тваринами.

Боснія і Герцеговина: Загальнодержавна заборона на використання диких тварин у цирках;

Угорщина: загальнонаціональну заборону на використання певних видів диких тварин в цирках: слонів, носорогів і приматів, а також новонароджених диких тварин;

Данія: загальнонаціональну заборону на використання певних видів диких тварин в цирках. Винятки при індивідуальній оцінці, наприклад, для слонів, морських левів, єноти, зебр, диких баранів і птахів можливо.

Естонія: загальнонаціональну заборону на використання диких новонароджених тварин в цирках.

Фінляндія: загальнонаціональну заборону на використання певних видів тварин в цирках. Заборонено використання мавп, хижаків, слонів, бегемотів, носорогів, сумчастих, тюленів, крокодилів, хижих птахів, страусів, диких форм жуйних тварин родини конячих.

Греція: заборонено показання і використання всіх видів тварин в циркових аренах і аналогічних розважальних шоу.

Великобританія (Англія і Уельс): загальнонаціональну заборону на диких тварин від грудня 2015 року включно. Понад 220 місцевих органів влади ввели локальні заборони на гастролі цирків з тваринами

Мальта: загальнонаціональну заборону на використання всіх тварин для виступів, виставок або підготовки для цирків - дресура.

Нідерланди: загальнонаціональну заборону на використання та транспортування тварин в цирках, з винятками для певних в основному домашніх видів тварин

Люксембург: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках

Польща: загальнонаціональну заборону на використання диких новонароджених тварин в цирках.

Португалія: загальнонаціональну заборону і обмеження використання людиноподібних мавп в цирку, а також заборона на придбання і розведення перерахованих в СІТЕС видів тварин. Заборонено розведення і придбання тварин для циркових шоу.

Швеція: загальнонаціональну заборону на використання певних видів тварин в циркових аренах. Заборона на мавп, хижаків, носорогів, жираф, кенгуру, бегемотів, тюленів, хижих птахів, страусів, крокодилів, оленів

Словаччина: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках, які перераховані в СІТЕС.

Словенія: загальнонаціональну заборону на використання та покази диких тварин у цирках

Чехія: загальнонаціональну заборону на використання певних видів диких тварин в цирках. Заборона на використання новонароджених мавп, тюленів, китів (за винятком дельфінів), носорогів, бегемотів, жирафів;

Хорватія: локально-муніципальні заборони на використання тварин у цирках в багатьох містах

Угорщина: загальнонаціональну заборону на використання ново-спійманих тварин в цирках. Заборона на покупку і навчання слонів і приматів для циркових виступів, а також покупку, навчання і використання в цирках перерахованих видів СІТЕС

Кіпр: загальнонаціональну заборону на використання всіх тварин в цирках;

Ірландія: локально-муніципальні заборони на використання тварин у цирках в багатьох містах:

Іспанія: 162 локально-муніципальних заборони на використання диких тварин у цирках в містах, включаючи Барселону.

Франція: локально-муніципальні заборони на використання диких тварин у цирках в декількох містах

Німеччина: локально-муніципальні заборони на використання диких тварин у цирках в багатьох містах.

Норвегія: локально-муніципальна заборона в місті Тромсе на виступи диких або екзотичних тварин.

США: 49 локально-муніципальних заборон (повні або часткові) на використання диких тварин у цирках в 22 штатах.

Канада: локально-муніципальні заборони на використання диких тварин у цирках в 28 муніципальних юрисдикціях.

Аргентина: локально-муніципальні заборони на використання диких тварин у цирках в більш ніж 20 містах, включаючи заборону в місті Buenos Aires.

Болівія: загальнонаціональну заборону на використання диких і домашніх тварин в цирках.

Бразилія: локально-муніципальні заборони на використання диких і домашніх тварин в цирках в багатьох районах

Чилі: локально-муніципальні заборони на використання диких і домашніх тварин в цирках в місті Santiago;

Колумбія: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках. З 25 великих цирків Колумбії 18 мають тварин в своїх програмах, а решта сім змінили шоу і не пов'язані з дикою природою.

Коста-Ріка: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках з липня 2002 року;

Еквадор: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках.

Сальвадор: загальнонаціональну заборону на "Доходи, використання або зловживання, приниження диких тварин у всіх видах розваг";

Мексика: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках.

Панама: загальнонаціональну заборону з 2014 року від державного керівництва на доходи від виступів диких тварин в стаціонарних і пересувних цирках і подібних шоу;

Парагвай: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках з червня 2012 року;

Перу: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках з липня 2011 року, а також місцева заборона на виступи всіх тварин в Magdalena del Mar.

Австралія: локально-муніципальні заборони на використання тварин у цирках в декількох містах

Індія: загальнонаціональну заборону на використання певних видів в цирках з 1991 року. Заборонені виступу з мавпами, ведмедями, тиграми, левами, леопардами. Всі слони, які живуть в зоопарках і цирках будуть переміщені в індійські парки і заповідники де вони можуть жити більш вільно - це приблизно 140 слонів в 26 зоопарках і 16 цирках країни.

Ізраїль: загальнонаціональну заборону на використання диких тварин у цирках;

Ліван: заборона на торгівлю дикими тваринами для розваг з січня 2010 року;

Китай: заборона на приватні зоопарки з дикими тваринами і приватні циркові шоу з дикими тваринами. Китайський державний цирк в своїх виступах не використовує живих тварин.

У більшій частині цивілізованого світу використовувати тварин в цирках заборонено. До сих пір дозволяє собі це неподобство майже весь колишній "совок"

Прикольно, правда?

Загнані коні, облізлі леви і ведмеді, напівживі рептилії - ну якого психічно здоровій людині від цього може бути весело?
Може самі тоді в "звіряток" переодягнетесь ?
У чому звірі винні, що ви не здатні впоратися?
Шановні українці, а ви, коли водите дитини на такі спектаклі, що в ньому хочете цим виховати?
Що людина - цар природи і всі інші тварини - йому на розвагу?
Думаєте це не одне і те ж?
Думаєте, ведмедю цікаво кататися на велосипеді?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация