Твір на тему Тема революції (за поемою Дванадцять: Блок Олександр)

Поема Олександра Блоку «Дванадцять» наскрізь просякнута духом і настроями революційних подій 1917 року. Автор переплітає в поемі тривогу і страх буржуазії з рішучістю і гострої агресією революціонерів червоного прапора.

В якості головного героя поеми виступають 12 молодих хлопців, які добровільно стали в перші ряди революційного руху. Вони сміливо і впевнено крокують в далечінь, не звертаючи увагу на перешкоди на своєму шляху. Ці хлопці стали чином всього народу, який вирішив скинути пануючу владу. Автор зображує їх як звичайних хлопців, синів трудового народу, з м'ятою кепкою і насінням. Такий образ передовиків революції викликає безліч критичних зауважень в бік автора. Але Олександр Блок у своїй поемі зовсім не робив акцент на зовнішній вигляд і риси революціонерів.

Він висвітлював події тих днів за своїми внутрішніми відчуттями. Він не оспівував революцію, але і не був її противником.

Автор поряд з високими цілями трудового народу описує їх аморальну поведінку. У поемі згадуються розбої та грабежі, які часто влаштовували і схвалювали революціонери. Весь революційний запал, вся злість і невдоволення дванадцяти хлопців виливається на представників класу буржуазії: «Ти лети, буржуй, горобчиком! Вип'ю кровиночку За зазнобушку, Чернобровушку ... ». Караючий загін революціонерів ступає твердим кроком по вулицях міста і знищує все, що пов'язано з правлячим режимом, в тому числі і його захисників. Образ бідного, голодного, сутулого буржуя автор пов'язує з поваленим режимом, з минулим життям.

Перед собою дванадцять хлопців бачать тільки «завірюху» або «червоний прапор».

Перед собою дванадцять хлопців бачать тільки «завірюху» або «червоний прапор»

Автор робить акцент на тому, що простий народ пішов на революцію, не уявляючи свого майбутнього, не знаючи справжніх цілей своїх ватажків. У них в голові був лише «кривавий прапор», який вони повинні були пронести через всю країну. Образ «голодного пса», який йде поруч з дванадцятьма дітьми, символізує другу сторону медалі яскравих і красивих революційних гасел. Він вказує на те, що така безконтрольна, жорстока і аморальна зміна влади тягне за собою моральне і фізичне виснаження всього народу.

Олександр Блок не засуджує події тих років. Поема «Дванадцять» - це погляд автора на революцію, на її виконавців. Він передає її внутрішній світ, її характер. Окрилені метою скинути правлячий режим, дванадцять молодих хлопців не піднімаються з «низів», а несвідомо опускають вниз всю країну. І скинувши своїх панів і господарів, простий народ з одного рабства перейшов в інше. Всі вони стають рабами ідеї «кривавого прапора».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация