Твір по картині В.М. Васнєцова «Богатирі» (третій варіант)



Художники-передвижники Віктору Михайловичу Васнецову народне визнання присвоїло титул великого російського творця. Він увійшов в історію культури як автор безсмертних полотен на теми народних російських казок і билин. Сюжети багатьох картин навіяні шедеврами усної народної творчості, російського фольклору, а також творами російських поетів і письменників, особливо А. С. Пушкіна.
Одним з найбільш відомих творів Васнецова є картина «Богатирі», над якою працював художник понад двадцять років. На полотні зображено три російських воїна: Ілля Муромець, Добриня Микитич та Альоша Попович. Сюжет, за задумом творця, позначає спадкоємність на порозі нового ХХ століття героїчного минулого народу руського з великим його майбутнім.
У центрі на вороному коні зображений сивоволосий богатир Ілля Муромець. Вся його стати - втілення сили і безстрашності. Є у нього і сагайдак зі стрілами, і цибулю, і щит, але воювати він не збирається. Він - захисник.
По праву руку від Іллі Муромця - Добриня Микитич. Він весь напружений, меч його наполовину вийнятий з піхов, щит - напоготові, ноги в стременах. Обладунки Добрині - одяг і зброю - кажуть про його багатство, на них багато прикрас. І кінь богатиря Белеюшко - до пари господареві, в ошатною збруї. У ньому немає мощі Муромця, але Микитович - гідний побратим Іллі, захисник вітчизни свого.
Зліва від Муромця - молодший з трьох богатирів - Альоша Попович. Весь його вигляд говорить про те, що юний богатир думками десь далеко, може бути у ніг своєї коханої. За його посадці, погляду, нахилу голови видно, що Альоша хитрий і кмітливі. Він, не роздумуючи, виступить проти ворога, але не буде нерозважливо віддавати своє життя. Гуслі, які притримує рукою Альоша, говорять про його впевненості в тому, що давно вже останні вороги вигнані з землі російської. Весь вигляд богатиря показує, що він істинний захисник своєї землі.
Таким чином, у вигляді трьох богатирів зумів втілити Віктор Васнецов кращі риси російського національного характеру. Дивлячись на картину, не сумніваєшся, що не здолати ворогів землі російської, поки стоять в дозорі Ілля Муромець, Добриня Микитич та Альоша Попович. У цей глибоко вірив і сам художник.


Перший варіант твору Другий варіант твору

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация