Твір на тему Талант любові в творах Купріна (: Купрін А. І.)

Почну з «Гранатовий браслет». Купрін, як відомо, створив цей твір за мотивами історії, розказаної йому колись. Ця історія пов'язана з родиною князя Дмитра Любимова. Всі дії цієї історії накладаються на сюжет оповідання «Гранатовий браслет», крім розв'язки, яку Купрін просто придумав, щоб прикрасити і довести розповідь до свого логічного завершення.

Я вважаю, у Купріна це вийшло непогано, хоч і занадто багато сентименталізму я не люблю.

Так само достеменно невідомо, чи є дві історії генерала Аносова правдою, або ж це знову вигадка автора. Як би там не було, мораль цих двох історій і є мораль усієї розповіді. У них він на наочних прикладах показує, на що люди готові заради вищої любові, на які жертви вони готові піти заради коханого, але найчастіше нелюблячий людини. Перша історія розповідає про молодого прапорщика, який позбувся рук, виконуючи примху своєї «пані», дружини полкового командира. Друга історія розповідала про якийсь військовому начальнику, дружина якого в відкриту, абсолютно нахабно, не приховуючи своєї любові до іншого, наказує цьому начальнику берегти її коханця, шантажуючи до того ж.

Друга історія розповідала про якийсь військовому начальнику, дружина якого в відкриту, абсолютно нахабно, не приховуючи своєї любові до іншого, наказує цьому начальнику берегти її коханця, шантажуючи до того ж

В обох випадках нелюблячий виявлялися жінки. Збіг? Не думаю…

Мораль історій Аносова коротко: любити дано не кожному, це талант, Божий дар. Любити не просто, а по-справжньому, самовіддано, доходячи до крайнощів. Не поділяю позицію Купріна з цього питання, але так як це не есе, а твір, не буду тягнути ковдру на себе і обійдуся без суб'єктивного висновку.

Другий твір Купріна, що оповідає про той самий «таланті», називається «Поєдинок». У цьому романі автор показує, як у простого солдата полуразвалившейся імператорської армії проявляються почуття, особливо ця вища любов, цей особливий «талант». У романі яскраво описуються вербальні і невербальні жести головного героя, тактильні дотику, нюхові відчуття, прихильність - в загальному, все, що витворяє закохана людина. Ключову роль в розумінні любові за твором «Поєдинок» грає Назанский, духовний наставник головного героя роману. Самі захоплені вигуки Назанский присвячує нерозділеного кохання, любові страдницьке. У цій філософії «Поєдинок» схожий на «Гранатовий браслет». Така ж мораль, такий же сентименталізм, який мені не до душі.

Збіг?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация