Творець «Парфумера» перетворив себе в легенду

Лише кілька людей знайомі з ним особисто, про його приватного життя майже нічого не відомо, він практично не дає інтерв'ю і забороняє це робити своїм найближчим родичам. Його, як і Бога, можна тільки визначити в термінах заперечення: не бачимо, не пізнати. Це найщасливіший німецький письменник і сценарист, який ховається то в Мюнхені, то в Парижі. Його ім'я - Патрік Зюскінд. Лише кілька людей знайомі з ним особисто, про його приватного життя майже нічого не відомо, він практично не дає інтерв'ю і забороняє це робити своїм найближчим родичам

Головний герой роману і фільму - Жан-Батист Гренуй

Парфумер-вбивця виходить на великий екран

У четвер на екрани виходить екранізації його однойменного бестселера «Парфумер. Історія одного вбивці ». Однак сам автор напередодні прем'єри жодного разу не дав про себе знати. «Зюскінд дохідливо висловився, що не збирається ділити з творцями фільму його вихід на екрани», - сказав німецькій інформаційній агенції dpa продюсер Бернд Айхінгер, на кіностудії якого «Костянтин-фільм» зняли цю картину.

Оточений таємничістю, 57-річний автор уже друге десятиліття відмовляється давати інтерв'ю, а після прем'єри до нього почнуть липнуть не тільки репортери, а й фотографи. «Патрік Зюскінд взагалі не дає інтерв'ю. Він терпіти не може публічності », - говорить прес-секретар книжкового видавництва« Діоген », що володіє правами на публікацію творів письменника.

Зюскінд, який написав захоплюючу історію одного вбивці, переживає страхи, що охопили все людство. Під час візиту письменника до Голлівуду журнал «Штерн» дослівно процитував його слова: «Ночами людей постійно охоплює жах, що хтось в наркотичному дурмані забереться до кого-небудь в будинок і когось уб'є».

Під час візиту письменника до Голлівуду журнал «Штерн» дослівно процитував його слова: «Ночами людей постійно охоплює жах, що хтось в наркотичному дурмані забереться до кого-небудь в будинок і когось уб'є»

Найуспішніший роман німецькою мовою. Автор так і не зміг

Ось все, що достеменно відомо про це «містера Ікс» світової літератури. Патрік Зюскінд народився 26 березня 1949 року в баварському Амбахе (Ambach) на березі озера Штарнбергер Зеє. Батько - журналіст і письменник, мати працювала спортивним інструктором. З 1968 по 1974 рр. вивчав історію в Мюнхені і Провансі. У ті роки почав писати короткі оповідання, які ніхто не хотів публікувати. У їх числі опинилася і новела «Контрабас», нині сама грається п'єса на підмостках німецьких театрів, а тоді без жалю відкинута безліччю видавництв. У співдружності з режисером Гельмутом Дітла (Helmut Dietl) Патрік Зюскінд написав сценарії для телепостановок «Монако Франца» ( «Monaco Franze») і «Кир Руаяль» ( «Kir Royal»).

У 1985 році виходить перший роман Зюскінда «Парфумер». Спочатку виданий накладом 10 000 примірників, він придбав такий шалений міжнародний успіх, що на даний момент продано більше 15 мільйонів екземплярів. Спочатку задумане як коротка розповідь, цей твір перетворилося в найвдаліший роман німецької літератури. Протягом 9-ти років книга не покидала список бестселерів і була переведена на 45 мов.

Через два роки після успіху «Парфумера», автор випускає розповідь «Голуб» ( «Die Taube»), в 1991 р «Історію пана Зоммера» ( «Die Geschichte von Herrn Sommer»), в 2002 р "Амнезія in litteris" ( «Amnesie in litteris»). Однак такого успіху, як його дебютний роман, ці твори не мали. Найдивовижніше, що цей дивак-мільйонер продовжує писати сценарії. Дітля і Зюскінд в 1996 році за сценарій «Россіні і вбивчий питання, хто з ким спить» ( «Rossini oder die mörderische Frage, wer mit wem schlief») отримали премію від Міністерства внутрішніх справ. Від усіх інших, крім цієї поліцейської премії, він категорично відмовляється.

Ігор Буккер

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация