У «Шереметьєво» роздають безкоштовні сендвічі

Пасажири аеропортів на межі нервового зриву. Cвоіх рейсів чекають тисячі людей

За яким принципом в "Шереметьєво" одні рейси випускають, а інші без кінця відкладають?

Термінал D поступово порожніє. Реєстрація йде в прискореному режимі, тому що, нарешті, співробітники авіакомпанії зважилися зайняти місце біля стійки, переставши боятися гніву натовпу. Авіакомпанія, в свою чергу, вирішує ситуацію кардинально, переносячи багатьом вильоти на 31-е і 1-е числа. Як наслідок, багато пасажирів від квитків просто відмовляються, зали порожніють.

Багатьох з пасажирів цікавить питання: згідно яким принципом одні рейси випускають в першу чергу, а інші без кінця відкладають?

Як пояснив в приватній бесіді представник Аерофлоту, ці рішення не пов'язані з погодними умовами, оскільки і в Москві, і в світі погодні умови зараз нормальні, літаки злітають і сідають без проблем. Основна причина випуску або затримки рейсів - це штрафні санкції, які накладає приймає аеропорт. Припустимо, якби літак Аерофлоту прилетів вночі в аеропорт Мюнхена, там би взяли штраф 20 тисяч євро за нічну посадку, а в Дюссельдорфі - вполовину менше.

Як наслідок, першими будуть відправляти пасажирів на Дюссельдорф, а бажаючі полетіти в Мюнхен будуть змушені чекати наступного дня.

Пасажири в "Шереметьєво": Ми маємо намір бешкетувати, поки не дадуть борт

«Комсомолка» продовжує відстежувати ситуацію в столичних аеропортах. У середу, 29 грудня, в аеропорту «Шереметьєво» як і раніше напружена ситуація. Особливо в багатостраждальному терміналі Д, звідки летить «Аерофлот». Скасовано понад 15 рейсів цієї авіакомпанії. Зокрема, скасовано рейс і на Нью-Йорк, який повинен був вилетіти ще 26-го числа. Дізнавшись о 7 годині, що вильоту не буде, пасажири, проте, розходитися відмовляються, вони окупували одну зі стійок і дружно скандують: «Реєстрація! Реєстрація! »Співробітники авіакомпанії спішно викликають на підмогу міліцію, але буча не вщухає.

- Ми тут провели вже три доби, - говорить одна з пасажирів, що вилітають на Нью-Йорк, яка представилася Іриною. - Кожні три години рейс переносили, обіцяли дати борт, і ось тепер, виявляється, ми зовсім нікуди не летимо. Ми довго мовчали, тому що контингент на цьому борту, самі розумієте, - у всіх срібні карти авіакомпанії, публіка солідна. Але тепер і у нас закінчилося терпіння. Зокрема, через те, що представники авіакомпанії нахабно брешуть - мовляв, аеропорти Нью-Йорка не приймають. Але наші знайомі і рідні в Америці запевняють, що в Нью-Йорку літаки сідають і злітають без проблем. Тому ми маємо намір тут бешкетувати, поки не дадуть борт.

У терміналі Д почали випускати народ з так званої стерильної зони. У багатьох на обличчі садна, порвана одяг:

- Ми провели в митній зоні три доби, - каже пасажирка, що вилітає до Франкфурта, Анна Майер. - Нас туди загнали ще 26-го числа. І весь цей час ми чекали вильоту. Нас протягом трьох діб тримали в невідомості. У підсумку ми самі здогадалися, що рейсу до Франкфурта не буде, і стали пропонувати авіакомпанії свої варіанти. Чи готові були летіти до Берліна або в Дюссельдорф без доплати, головне - вибратися до Європи. Коли дали один рейс до Берліна, була страшна тиснява. Як бачите, у мене подряпане обличчя, тому що люди мене просто збили. Ми благали, щоб посадили хоча б маленьких дітей. Я бачила, як дві 8-річні дівчатка на прохання батьків стояли на колінах перед представниками авіакомпанії, благаючи посадити їх в літак. Не знаю, чи взяли їх.

Аерофлот скасував близько 140 рейсів

Компанія "Аерофлот" скасувала кілька рейсів. За словами директора департаменту зі зв'язків з громадськістю Андрія Соргіна, це було викликано бажанням розвантажити аеропорт Шереметьєво.

- Компанія «Аерофлот» прийняла рішення скасувати ряд рейсів, щоб розвантажити аеропорт «Шереметьєво». В цілому 139 рейсів, з яких близько 50 припадуть на середу, 29 грудня. Це в основному короткі рейси в радіусі 1,5 тисячі кілометрів навколо Москви.

- Скасовано дуже багато рейсів в Санкт-Петербург, до Франкфурта і т.д. Детальна інформація про скасованих рейсах може бути вивчена на сайті компанії «Аерофлот». Ми закликаємо всіх наших пасажирів, чиї рейси скасовані, здати квитки без втрати будь-яких грошових сум або обміняти їх на будь-який зручний для них день вильоту.

"Шереметьєво" поступово розвантажується: рейси потихеньку відходять

Ніч на середу кореспондент «КП» провів в Шереметьєво, де напередодні пасажири, які пройшли паспортний контроль і застрягли в прикордонно-митній зоні, влаштували бунт.

Близько першої години ночі народу спостерігалося більше, ніж зазвичай, але менше, ніж ще кілька годин тому. Аеропорт поступово розвантажується: рейси потихеньку відходять. Найбільше людей, в основному іноземці, вишикувалося до двох віконець «Аерофлоту» з написом «Обслуговування іррегулярних пасажирів». За словами співробітниці прикордонного контролю, ситуація відносно спокійна. Народ, млявий і сонний, розташувався на візках для перевезення багажу і на підлозі, хтось дрімає.

Якраз йшла реєстрація на рейси в Дамаск і Хургаду, які відбували о третій годині ночі. Судячи з табло, найближчі після цього рейси були заплановані на Анталію і Варшаву.

О другій годині ночі прозвучало оголошення, що в Шереметьєво відкриті ж.-д. каси для тих, хто бажає виїхати поїздом. Наприклад, до Києва. Обстановка спокійна, хоча затримок і раніше багато. Міліції практично немає, всього пара патрулів, які в очі не кидаються. Аеропорт працює в основному на відправку. За кілька годин Шереметьєво прийняло всього кілька літаків. Таксисти відверто занудьгували.

У терміналах З і Е по квитках дітям видають соки, дорослим пасажирам - воду.

У терміналах З і Е по квитках дітям видають соки, дорослим пасажирам - воду

Пасажирів з дітьми в Шереметьєво залишилося зовсім мало

Фото: Марина Волосевич

У готелі поблизу столичного аеропорту Шереметьєво знову з'явилися вільні місця. Хтось нарешті зміг полетіти, хтось, махнувши рукою і здавши квитки, повернувся додому, в Москву. У готелях залишилися головним чином транзитники, яким нікуди подітися (путівки-то вже оплачені) і іноземці, вже виписалися зі столичних готелів і вирішили туди не повертатися в очікуванні відправки на батьківщину або в подорож. Благо їх рейси відправляються більш-менш регулярно.

Благо їх рейси відправляються більш-менш регулярно

Багато в очікуванні свого рейсу і раніше розташовуються прямо на підлозі аеропорту, хоча в найближчій готелі вже повно вільних місць

Фото: Марина Волосевич

Близько о пів на третю ночі 29 грудня о Шереметьєво пішла сніжна «мжичка», але видимість залишалася прийнятною - до кілометра. Тим часом на злітно-посадковій смузі особливого снігоприбирального руху не спостерігалося. Видно, така необхідність вже відпала. Однак ситуація може знову змінитися.

Список рейсів «Аерофлоту», скасованих на 29 грудня.

У Шереметьєво залишаються 7 тисяч пасажирів, які очікують свої рейси. Як і раніше люди позбавлені будь-якої інформації про те, коли вони зможуть полетіти. Рейси постійно переносяться. За словами керівника прес-служби аеропорту Романа Гениса, робота аерокомплексу поступово нормалізується

- В цілому авіакомпанії працюють за розкладом, за винятком компанії «Аерофлот», але вона теж входить поступово в розклад, кількість затримок скорочується, - заявив Геніс.

Call-центр: (495) 223-55-55, 8-800-333-55-55, а також платна довідкова по номеру 0933.

«Домодєдово»

- Наш рейс до Лондона мав вилетіти о четвертій ранку, - розповідає Світлана Чухеева. - Виліт переносили вже двічі. Я випила дев'ять таблеток заспокійливого, тим і рятуюся!

Я випила дев'ять таблеток заспокійливого, тим і рятуюся

Великі проблеми, судячи з усього, у компанії «Трансаеро». Її стійку, за якою знаходяться семеро співробітників, оточила юрба. Люди кричать, розмахують паспортами і квитками ...

Тим часом електрику в «Домодєдово» подається справно. Працюють ескалатори, підсвічені стійки інформації та магазинчики.

Всюди представники аеропорту. Намагаються заспокоїти пасажирів. До речі, в усьому аеропорту заборонено продаж алкоголю.

Бажаючі можуть отримати безкоштовну їжу у двох головних входів. Їду привозять під охороною міліції. Вона упакована в невеликі коробки, дають всім, хто підходить.

Ситуація поступово виправляється. У вівторок, 28 грудня, з аеропорту було відправлено 130 рейсів.

«Шереметьєво»

У «Шереметьєво» на перший погляд тиша й благодать. Люди сплять в переходах між терміналами, на клумбах. У терміналі D лежать взагалі покотом.

- Готель вам не надали? - цікавлюся у жінки, що сидить на валізі.

- Та кому потрібна ця готель! - розлютилася туристка.

За словами пасажирів, до місця їх прикувала повна плутанина. Взяти хоча б історію з рейсом на Стамбул.

- Спершу на табло була інформація, що вилітає о 12 годині дня, потім виявляється - в три, потім в п'ять, нарешті о другій ночі, - розповідають пасажири.

Тобто замість того щоб поїхати додому і виспатися, люди всю ніч гіпнотизують поглядом табло і метушаться між стійками реєстрації. До речі, з 99 стійок в терміналі D реально працюють не більше десяти. Та й то з перебоями.

- Ось зараз співробітниця авіакомпанії сиділа, потім розплакалася і пішла, - каже пасажирка, спершись об стійку. - І її немає вже двадцять хвилин. Що за справи?

Справи такі, що у співробітників «Аерофлоту» (а з терміналу D вилітають борту тільки цієї авіакомпанії) нерви не гумові. Жінки-реєстратори просто ламаються від натиску пасажирів.

Черги в Шереметьєво стали помітно менше, йде реєстрація на найближчі рейси

Фото: Міла Стриж

- Частина стійок пустує, тому що наші співробітниці просто бояться виходити до пасажирів, - каже представник «Аерофлоту». - Деяких з них пасажири вночі намагалися побити.

- А навіщо ви кожні дві години переносите рейси? - питаю у нього. - Чому ваші представники не виходять до людей і не дають чіткої інформації?

- Неправда, виходять. Що ж стосується постійних переносів, то це пов'язано з тією плутаниною, яка виникла в авіакомпанії: одні затримки спричинили інші. До того ж у нас з'явилися проблеми з цією рідиною проти обмерзання, її виробляють лише дві фірми в Європі.

Одна з них, за словами представника «Аерофлоту», порушивши договір, віддала дорогоцінну рідину якоїсь європейської авіакомпанії, а «Аерофлоту» довелося терміново шукати обхідні шляхи.

Втім, повітряний колапс деяким навіть на руку. Так, в аеропорту вже щосили промишляють злодюжки. Пасажири скаржаться, що пропадають гаманці і навіть сумки.

Шереметьєво, день третій: «Оголосили посадку на літак? Ну а я що зроблю? »

Тим часом ще один кореспондент «КП» вже третю добу «живе» в Шереметьєво в ролі пасажира.

- Дівчина, на мій рейс реєстрація закінчується, будь ласка, прийміть мене, - благаю я сувору даму. Але вона мовчки і навіть трохи глузливо - мовляв, ви тут всі такі, - дивиться на мене і, ні слова не сказавши, відвертається. Мене миттєво відтісняють від стійки - люди, ридаючи, просять хоч щось сказати про свої рейси.

Я роблю чергову спробу і, сяк-так переступивши через величезний рожевий валізу (�� звідки тут тільки цей монстр ?!), знову подаю голос.

- Дівчина, вже посадку оголосили!

І тут піднявся ґвалт - виявилося, практично всі люди в черзі спізнюються на рейси - їх збирають так швидко, а співробітників в зоні реєстрації так мало, що багато хто просто не можуть пробитися, щоб оформити посадковий талон! Народ матюкається і ридає від безсилля, але зробити нічого не може. Найбільші відчайдухи просто кидають через голови свої паспорти, але враження це не справляє - співробітники незворушно стукають по клавішах.

- Дівчина, ви розумієте, що на мій рейс вже закінчується посадка? У мене квиток ж є! Я ж нікуди не полечу зараз! - реву в голос уже і я. І Залізна леді, нарешті, піднімає на мене холодні очі.

- І що? Я тут з 9 ранку сиджу, помру, а нікого це хвилювати не буде! - відрізала вона і знову від мене відвернулася.

«ВНУКОВО»

До ранку вівторка, 28 грудня, екстремальні метеорологічні умови стали причиною затримки рейсів і в цьому аеропорту.

- Я лечу до чоловіка в Хабаровськ, - розповідає пасажирка Аміна. - І починаючи з 10 ранку ми постійно чуємо оголошення про перенесення рейсу. У мене двоє маленьких дітей, вони плачуть, хочуть спати, тому терпіння закінчується.

Крім рейсу на Хабаровськ, затримані вильоти в Ростов-на-Дону, Волгоград, Єкатеринбург, Краснодар, відкладений також цілий ряд міжнародних рейсів.

Варто зазначити, що авіакомпанії без проблем надають пасажирам, які очікують вильоту більше п'яти годин, гарячі обіди.

Варто зазначити, що авіакомпанії без проблем надають пасажирам, які очікують вильоту більше п'яти годин, гарячі обіди

Аеропорт «Шереметьєво» поступово перетворюється в спляче царство ...

Фото: Володимир ВЕЛЕНГУРІН Дивіться фотогалерею.

ГЛАС НАРОДУ Поверніть «Змія Горинича!»

Ось що розповіли про авіаційний колапс слухачі радіо «Комсомольська правда» 97.2 FM

- Мене звуть Олександр, я працюю в аеропорту «Шереметьєво» багато років. У нас ще з радянських часів збереглися теплові машини, які здувають полій. Вони потужні, на базі «КрАЗу», до них прикріплені військові двигуни від літаків. Ці машини - ми їх «Зміями Горинич» називаємо - стоять під парканом. Фахівці скорочені, звільнені, гроші на утримання цих машин не виділяються. А нинішня техніка - що вона може зробити? Елозят на ній даремно, витрачають час, паливо, а результатів ніяких ...

ТІЛЬКИ ЦИФРИ

Станом на 18.00 вівторка в «Домодєдово» затримано 32 рейси. В аеропорту знаходяться 3500 пасажирів, з них 100 дітей. В охороні громадського порядку задіяно 130 осіб. З них 15 співробітників Московського ОМОНу. У залах працюють співробітники кримінальної міліції у штатському.

У «Шереметьєво» затримані 113 рейсів. У залах знаходяться 10 550 осіб, з них 405 дітей. Порядок підтримують 263 співробітника міліції. У «Внуково» затримано 9 рейсів. Їх чекає 441 пасажир. Безпека в аеропорту підтримують 34 міліціонера.

За інформацією відділу громадських зв'язків Управління на транспорті МВС Росії по ЦФО.

За інформацією відділу громадських зв'язків Управління на транспорті МВС Росії по ЦФО

Пасажири замовляли піцу прямо в аеропорт, хоча ресторанчики і кафе працюють вже нормально

Фото: Володимир ВЕЛЕНГУРІН

ПИТАННЯ ДНЯ

Десятки тисяч людей в ці дні виявилися заручниками моторошних перебоїв в московських аеропортах. Які уроки ми маємо винести з того, що сталося?

Андрій коломенцев, авіапасажир:

- Дві доби в «Домодєдово» торчу. Ну невже не можна було хоча б якийсь НЗ в аеропорту створити: питну воду, їжу ... Розкладачки хоча б для дітей поставили! Вже їх-то могли завезти ... А ще пропоную укласти договір з найближчої військової частиною - нехай в разі надзвичайної ситуації військово-польові кухні підганяють і застряглих пасажирів годують.

Володимир ПЛАТОНОВ, спікер Мосміськдуми:

- На дворі XXI століття, як таке може відбуватися? Думаю, Росавіація, власники аеропортів, МНС, енергетики повинні зібратися і виробити комплекс заходів щодо попередження таких колапсів. Адже не тільки природа в усьому цьому жаху винна.

Василь РЕШЕТНИКОВ, генерал-полковник, колишній заст. головкому ВПС СРСР, Герой Радянського Союзу:

- Мій рецепт простий: що потрапили в таку ситуацію аеропорти, точніше ті, хто там відповідає за сервіс, зобов'язані годувати людей і забезпечувати їх комфортним нічлігом. Рівень поваги до пасажирів в критичних ситуаціях повинен бути в сто разів вище!

Олег ПАНТЄЛЄЄВ, начальник аналітичного відділу компанії «Авіапорт»:

- Вкрай важливо створити надійну систему оповіщення пасажирів. Їхати їм в аеропорт чи не їхати? А якщо приїхали - коли буде реєстрація і виліт? Якщо немає реєстрації - коли буде харчування, вода? Загалом, потрібно підвищувати рівень інформаційного забезпечення авіаперевезень.

Олександр ГУРОВ, член Комітету Держдуми з безпеки:

- До мене дійшли відомості, що працівникам проблемних аеропортів начальство рекомендовано не з'являтися в залі очікування в формі. Вони, мовляв, повинні «замаскуватися», щоб їх не побили пасажири. Якщо обслуговуючий персонал буде і далі вести себе по-страусиному, ніякі уроки не підуть на користь.

Володимир ГЕРАСІМОВ, льотчик-випробувач, пілот I класу:

- Так елементарно: щоб дроти не рвалися і аеропорти не залишалися без світла, потрібно електричні кабелі на ці об'єкти прокладати під землею.

Агван Мікаелян, гендиректор компанії «ФінЕкспертиза»:

- Треба створити біля кожного аеропорту потужні джерела резервного живлення. Наприклад, дизельні електростанції, які можуть працювати при будь-яких (!) Умовах. Адже аеропорт - об'єкт подвійного призначення. А якщо війна і теж світло відключиться?

Михайло БАРЩЕВСЬКИЙ, адвокат, громадський діяч:

- На жаль, у нас немає культури поводження споживачів до суду. Якщо хоча б десята частина постраждалих авіапасажирів - і ті, кого неправильно сповістили, і хто не міг навіть води знайти в аеропорту - звернулися з позовами, це коштувало б власникам десятки і сотні мільйонів рублів. І, природно, нинішні господарі аеропортів стали б банкрутами. А нові знали б, що їх чекає в разі подібних НП. І тоді були б готові і генератори, і стратегічні запаси води і бутербродів ...

Кореспонденти «КП» привезли в «Шереметьєво» воду і газети

Тисячі людей вже четверту добу не можуть вилетіти з аеропортів Москви. Коробки з водою ми заносимо в термінал D - під здивованими поглядами охоронців аеропорту.

- Ми воду привезли людям, роздавати будемо безкоштовно, - пояснили ми.

Звичайно, у нас запитали дозвіл на «безкоштовну роздачу води», але потім махнули рукою, мовляв, йдіть - робіть добру справу.

- Почім у вас вода? - дівчина підбігла до нас, як тільки ми поставили коробки на підлогу.

- Беріть безкоштовно, і газету візьміть!

- Невже є люди, які не хочуть на нас заробити ?! - Дівчина дивилася з недовірою.

Через кілька хвилин навколо нас вже вишикувалася черга таких же недовірливих пасажирів.

ДО РЕЧІ

Проблеми і в Нью-Йорку

Один з аеропортів Нью-Йоркa - «Нью-Арк», за повідомленнями місцевої преси, зараз більше схожий на нічліжку для бездомних, ніж на об'єкт транспортної інфраструктури. Тільки за неділю і понеділок тут були скасовані майже 2 тисячі рейсів. Причина - небувалий снігопад, засипав льотне поле. На відновлення працездатності аеропорту його адміністрація просить час до п'ятниці. Авіакомпанії не змогли забезпечити своїх клієнтів нічим, крім двох квадратних метрів твердого статі в терміналі на кожного.

Схожа ситуація склалася і в інших аеропортах Нью-Йорка, Чикаго і Вашингтона. Деякі пасажири внутрішніх рейсів вирішили дістатися додому на прокатної машині. Однак на небагаті автомобілі ціни підняли до небес. За повідомленнями очевидців, за оренду машини на добу, щоб доїхати з Нью-Йорка до Атланти (це близько 1200 кілометрів), з родини запросили 2000 доларів.

У Європі ситуація трохи краще. Скасовано кожен п'ятий рейс з Парижа. Паралізована робота лондонського аеропорту «Хітроу» - з льодом тут якось впоралися, але після п'яти днів вимушеного простою літаки та екіпажі виявилися не готовими до польоту. Закрито аеропорт Дубліна. Є затримки у великих пересадочних вузлах - у Франкфурті та Цюріху.

У Парижі і Брюсселі пасажирам затриманих рейсів видали розкладачки. В інших містах мандрівники туляться як можуть.

- Для пасажирів створені абсолютно незадовільні умови, - заявив журналістам міністр транспорту Франції Террі Маріані.

А в Індії літаки прикуті до землі туманом. Фахівцям важко сказати, як скоро польоти відновляться і скільки часу буде потрібно, щоб розвезти всіх застряглих пасажирів.

ВАЖЛІВО!

МНС створить резерв розкладачок, а Росавіація задумається про електрику

Російська влада витягли з колапсу важливі уроки

Глава МНС Сергій Шойгу заявив, що в Росії потрібно створити систему кризового управління всім транспортом - на випадок надзвичайних ситуацій.

- Треба створювати систему кризового управління всією транспортною мережею в разі виникнення таких ситуацій, щоб усі аеропорти працювали як єдина система, щоб можна було переносити рейси з одного аеропорту в інший, - пояснив Шойгу. Він додав, що його міністерство організовує резерв на випадок нового транспортного колапсу.

- Щоб ми могли в таких умовах на залізниці і в аеропортах годувати і забезпечувати людей медичною допомогою, - пояснив головний рятувальник країни.

- Все, що відбулося - результат виключно несприятливих метеоумов та інших причин, - підкреслив глава Рос-авіації Олександр Нерадько. - Я хочу, щоб пасажири розуміли, що ні аеропортові служби, ні авіакомпанії не винні в ситуації, що склалася. Треба подумати, що можна зробити. Ймовірно, будемо міняти нормативи щодо резервування автономних джерел живлення.

Все це, звичайно, добре. Тільки хіба не Росавіація відповідає за те, щоб попереджати подібні НП?

ПОЇХАЛИ!

В аеропортах відкрили залізничні каси

Не можеш полетіти - їдь по рейках. У столичних аеропортах відкрилися цілодобові залізничні каси.

У «Шереметьєво»:

- в терміналі D «Шереметьєво», в залі прильоту навпаки ліфта;

- в терміналі C ( «Шереметьєво-2»), в залі прильоту.

У «Домодєдово»:

- на стійці № 65 в правому крилі будівлі аеровокзалу;

- на стійці № 44 в залі прильоту міжнародних рейсів;

- на стійці № 200 в залі прильоту внутрішніх рейсів;

- на стійці між аеробаром і медпунктом.

У «Внуково»:

- на стійці в залі прильоту.

Отримати інформацію про наявність місць та забронювати квиток можна на стійках компанії «Аероекспрес» в аеропортах «Шереметьєво», «Домодєдово» і «Внуково».

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

«На 90 відсотків винна погода»

Про те, як уникнути колапсу в «Домодєдово», міркує начальник відділу організації повітряного руху Московського центру автоматичного управління повітряним рухом Ярослав Сухар.

- Ярославе Івановичу, хто винен в цьому жаху - природа чи люди?

- На 90% - природа. Аеропорт «Домодєдово» має, як і належить, два незалежних один від одного джерела живлення. Ну хто міг уявити, що обидві електропідстанції разом вийдуть з ладу? Є у них і автономна система електроживлення, яка працює на дизель-генераторах, і її потужності цілком вистачило для виконання злітно-посадкових операцій.

- А як же аеровокзальний комплекс? Чому автономного джерела живлення - на тих же дизелях - у нього немає? Бачене чи справа - аеропорт без світла!

- Такий автономне джерело при будівництві аеропорту і не передбачався. Хоча гіпотетично його організувати можна. Адже є ж потужні дизельні електростанції, що постачають енергією бурові установки і цілі містечка геологів.

- Виходить, що поруч з «Домодєдово» та й іншими аеропортами потрібно будувати автономні електростанції?

- З одного боку, вони дійсно потрібні. З іншого - така електростанція - це величезні витрати, адже «Домодєдово», наприклад, потрібно стільки ж енергії, скільки московським району Орехово-Борисово. Плюс для електростанції потрібно знайти місце, а також витрачати щороку чималі гроші на її утримання ... Ці витрати в кінцевому рахунку ляжуть на плечі пасажирів. А ймовірність того, що електростанція коли-небудь знадобиться, - мінімальна. Адже «Домодєдово» залишається без світла раз в декілька десятків років.

- Добре, в «Шереметьєво» світло був. Чому ж літаки не вилітали?

- Там через сирої погоди різко збільшилася витрата рідини, якою обробляють літаки від обмерзання. Вони тижневий запас цієї рідини витратили за добу. Уявіть: літак обробили, зняли шар мокрого снігу та льоду. Але поки він вирулює на злітно-посадкову смугу або, наприклад, чекає черги на виліт, то вже знову покривається льодом. А обледенілій літака летіти не можна - порушуються його аеродинаміка та керованість. Можуть не відкритися закрилки, зразу ж не забереться або, навпаки, не випустили шасі. Загалом, літак потрібно обробляти знову. Ось вам і затримки рейсів, які наростали як снігова куля.

- Невже не можна було подбати про додаткове запасі Антиожеледний рідини? І якось прискорити процес обробки літаків?

- Звичайно, людський фактор теж втрутився.

- А чому колапс і не вразив цей «Внуково»?

- Цей аеропорт не такий великий, як «Домодєдово» і «Шереметьєво», він приймає і відправляє менше рейсів. До того ж «Внуково» відправляє менше рейсів за кордон. Адже чому багато хто не зміг полетіти з «Шереметьєво» і «Домодєдово»? Та тому, що в Європі - такий же колапс і багато аеропорти не приймали. Погода всім подкузьміть.

КП

Не пропусти блискавку! Підпісуйся на нас в Telegram

Багатьох з пасажирів цікавить питання: згідно яким принципом одні рейси випускають в першу чергу, а інші без кінця відкладають?
Готель вам не надали?
Що за справи?
А навіщо ви кожні дві години переносите рейси?
Чому ваші представники не виходять до людей і не дають чіткої інформації?
Шереметьєво, день третій: «Оголосили посадку на літак?
Ну а я що зроблю?
? звідки тут тільки цей монстр ?
Дівчина, ви розумієте, що на мій рейс вже закінчується посадка?
І що?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация