У Білорусі заборонили мовчати

  1. Орфографічна помилка в тексті:

6 жовтня 2011, 2:47 Переглядів: 6 жовтня 2011, 2:47 Переглядів:   Відтепер мовчазні акції протесту в Білорусі - поза законом, фото AFP

Відтепер мовчазні акції протесту в Білорусі - поза законом, фото AFP.

Палата представників Національних зборів Білорусі в понеділок, 4 жовтня, в ході закритого засідання прийняла в двох читаннях поправки в закон "Про масові заходи". Таким чином, депутати заборонили громадянам країни проводити мовчазні акції протесту, які затопили країну влітку цього року. Ухвалення поправок проходило в обстановці найсуворішої таємності. На засідання парламенту журналістів не запросили, сам текст документа був недоступний для ЗМІ. Про прийняття змін стало відомо лише на наступний день.

Згідно з внесеними поправками, флешмоби будуть розглядатися як пікети, обмежені майданчики для проведення масових акцій, а також надано роз'яснення деяким термінам. Крім цього, жителям Білорусі заборонили проводити масові акції, якщо їх організація проводилася через інтернет із зазначенням місця, часу і мети зборів. До несанкціонованого пікетування будуть ставитися і мовчазні акції протесту, якщо на їх проведення не було отримано дозволу влади.

"Поправки в закон не змінюють його в гіршу сторону, і він не відхиляється в гіршу сторону, ніж в інших країнах, а по відповідальності за порушення навіть гуманніше, ніж в США ", - заявив на прес-конференції заступник голови комісії з прав людини Палати представників Анатолій Глаз. Депутат також підкреслив, що не виключає можливості внесення змін до Конституції Білорусі, зокрема в статтю про" свободу зібрань ".

Перша мовчазна акція протесту в Білорусі відбулася 1 червня 2011 року, аналогічні заходи незабаром почали проходити практично у всіх великих містах країни. У міру зростання їх популярності серед населення почали прийматися активні заходи для розгону цих демонстрацій.

Наприклад, 15 і 29 червня на вулиці вийшли тисячі невдоволених громадян Білорусі, сотні з них були затримані і засуджені до адміністративного арешту на термін від 5 до 15 діб. Ще більш жорсткий розгін мав місце під час акції протесту на Привокзальній площі в Мінську 3 липня, коли люди в штатському били демонстрантів, в тому числі випадкових перехожих, і кидали всіх їх в автобуси без номерів. Тоді в білоруській столиці було затримано близько 100 осіб, на багатьох з них були накладені адміністративні арешти.

У відповідь на мовчазні флешмоби МВС Білорусі запропонувало внести поправки в закон про масові заходи, в яких, зокрема, передбачалася б відповідальність за "організовану бездіяльність". Не залишився осторонь і президент Білорусі Олександр Лукашенко . Він звинуватив протестувальників співвітчизників в тому, що ті намагаються дестабілізувати обстановку в країні, скориставшись складною економічною ситуацією.

"У них, бачте," чорні "середовища, там збирається 500-600 людей і починають провокувати, щоб картинку дати і показати на Заході. Адже гроші їм на це дають, це не безкоштовно ", - заявив він.

Для остаточного вступу в силу поправок до закону "Про масові заходи", їх повинні схвалити Рада Республіки (верхня палата) і сам Лукашенко.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

закон

, МВС , акція , вулиці , депутати , засідання , Білорусь , Лукашенко , парламент , арешти , Мінськ , заходи

Ви зараз переглядаєте новина "У Білорусі заборонили мовчати". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация