У Раді пропонують заборонити давати дітям дивні імена

Під заборону можуть потрапити імена, що складаються з назв неживих предметів, придуманих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур; імена з букв, символів і цифр; імена з нецензурною лексикою. Під заборону можуть потрапити імена, що складаються з назв неживих предметів, придуманих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур;  імена з букв, символів і цифр;  імена з нецензурною лексикою

У ВР пропонують заборонити давати дітям деякі імена / фото pixabay.com

У Верховній Раді України зареєстрований проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права на визначення імені особи (№9092), яким пропонується заборонити давати дітям деякі імена.

Текст законопроекту розміщений на сайті парламенту. Його автором є народний депутат з групи «Відродження» Володимир Мисик.

Законопроектом пропонується в Сімейному кодексі України встановити, що ім'я дитини має відповідати його підлозі. Дитині не можна давати ім'я, що складається з назв неживих предметів, придуманих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур; ім'я, що містить одночасно літери, символи та (або) цифри; ім'я, яке містить нецензурну лексику або ображає суспільну мораль.

У той же час рішення органів реєстрації актів цивільного стану про відмову у присвоєнні дитині імені з підстав невідповідності вимогам частини другої цієї статті може бути оскаржене батьками (або одним з батьків) в вищестоящий орган або в суд.

Крім того, в Цивільному кодексі в перелік підстав для відмови в зміні імені додається обставина, при якому нове прізвище і (або) власне ім'я заявника складається з назв неживих предметів, придуманих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур; містить одночасно літери, символи та (або) цифри, нецензурну лексику або ображає суспільну мораль.

Читайте також День батька в Україні: історія свята і поздоровлення

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, за даними Міністерства юстиції України, за попередні роки в країні було зареєстровано такі імена як Черешня, Золушка, Атлантида, Таймер, Сервер і Космос, Лялька, Мерседес, Алейна, Кнігіня, Ізраїль, Мілорд, Сероп, султан, Панна, Кітті, Янукович та інші.

«Бажання батьків присвоїти дитині певне« екзотичне »ім'я не повинно порушувати законні права дитини. Сучасні реалії вимагають більш чітких приписів нормативних актів з регулювання права на ім'я », - зазначає автор законопроекту.

Прикладом цього, зазначає він, зокрема, є зміни щодо обмеження вибору імені дитини, які були внесені в Цивільний кодекс Румунії, згідно з якими дитині заборонено давати ім'я, що містить нецензурну лексику або ображає суспільну мораль.

Крім того, йдеться в пояснювальній записці, в Новій Зеландії за підсумками аналізу запитів на реєстрацію імен новозеландських новонароджених був складений список імен, які заборонено давати дітям. Всього до переліку потрапило 102 імені. Серед них Месія, Люцифер, Адольф Гітлер, Містер, Суддя, Справедливість і багато інших.

Також Малайзія ввела перелік заборонених імен як для новонароджених, так і для дорослих громадян при зміні імені. До таких належать 007, Гітлер, Божевільний, Пахне голова, Смердючий пес і т.п.

У Німеччині є звід правил і постанов про те, як можна назвати дитину, а спірні випадки обговорюються на спеціальному засіданні суду. В Англії молодим батькам пропонується спеціальна послуга, де лінгвісти перевіряють звучання і значення імені на всіх мовах світу, щоб бути впевненим, що обране ім'я в одній країні світу не буде читатися неблагозвучно або мати несподіване значення, зазначив ініціатор законопроекту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация