У Ляйлят аль-Кадр пророку Мухаммаду відкрилася перша сура Корану

У мусульманській культурі поняття "ніч" стоїть осібно, представляючи собою явище, не до кінця досліджена і зрозуміле людині. Про це свідчить часом зайво містичне відношення до ночі, а також той факт, що безліч значимих подій Ісламу відбувалися в темний час доби. Одна з таких незвичайних ночей називається Ляйлят аль-Кадр, або Ніч могутності. У мусульманській культурі поняття ніч стоїть осібно, представляючи собою явище, не до кінця досліджена і зрозуміле людині

У неї немає незаперечною календарної прив'язки, але слова пророка Мухаммада, подальші дослідження богословів та сам мусульманський річне коло дозволяють максимально близько вирахувати час настання цієї ночі: 27 або 29 день місяця Рамадан. За словами пророка, це можуть бути тільки непарні за порядковим номером добу священного місяця, а так само відомо, що це одна з трьох останніх ночей поста. Таким чином, в цьому році Ніч могутності з найбільшою часткою ймовірності випадає на 14 серпня.

Є ряд "прийме", що дозволяють визначити Ляйлят аль-Кадр безпосередньо в її годинник або постфактум: в цю ніч не падають зірки, погода стоїть безхмарна, немає опадів, і взагалі все навколо дивно тихо, спокійно і спокійно. Це спокій ночі передається і Сонця: воно постає на ранок з ніжним світлом і не сліпить очі. Особливим буває не тільки денне світло наступного дня - в Ніч могутності майже всі правовірні мусульмани (і особливо ті, хто ретельно виконував приписи Корану протягом року) можуть бачити якийсь особливий, великий і яскравий світ, який виливається НЕ Місяцем і не зірками, а самим Аллахом - на його послідовників.

Читайте також: Священний Рамадан - піст, молитва і радість

Можна побачити і таке чудо, як схиляється перед милістю Аллаха дерево, або почути, а то і побачити ангелів в їх теперішньому вигляді. Ангели в цю ніч, дуже багато літають по світу, деякі з них мають два крила, деякі, дивним чином, три, ще хтось удостоюється чотирьох, а є такі, у кого крил куди більше. Цієї ночі ангели Ісламу можуть приймати чоловічий вигляд - і ніколи жіночий, а число їх перевищує кількість піску на землі, скільки їх точно - знає тільки Аллах. На чолі з архангелом Джабраїлом в Ніч могутності вони моляться з кожним, хто творить покладені в цей час намази або читає Зікр, і в цей час їх може побачити той, кому дається така милість. Звичайно, кожен віруючий прагне побачити якщо не сонм ангелів, то хоча б щось, що нагадує диво - адже той, хто зуміє побачити, розпізнати або хоча б почути про чудеса цієї ночі, на весь рік отримує ласку перед його обличчям Аллаха і його слуг.

Чому ж ця ніч так важлива? Саме в неї, в далекому 610 році пророк Мухаммад, який молився в печері Хіра на горі Джабал ан-Нур, отримав від Аллаха першу суру Корану. Якщо говорити мовою мусульманського богослов'я, "небесний оригінал був перенесений архангелом Джабраїлом від престолу Аллаха на найнижче і близьке до землі небо", звідки і був переданий Мухаммеду. Як відомо, пророк отримував одкровення про Коран протягом 23 років - важливо, що остання сура також була отримана в місяць Рамадан. У священній книзі є дивовижне за своєю красою і поетичності згадка Ночі Могутності, вона названа там "світом до початку світанку" (сура 97).

Читайте також: Ніч Мірадж - небесне подорож Мухаммада

Тому в цю ніч і прощаються всі минулі образи, відбуваються пропущені намази, аналізується минуле і будуються плани на майбутнє. Найважливіше, що може зробити правовірний мусульманин цієї ночі - це щире і щиросерде покаяння, щоб Аллах змилостивився і пробачив своєму наступнику всі попередні гріхи. Однак, не слід легковажно або надмірно самовпевнено ставитися до виконання додаткових обрядів цього свята, не розібравшись з обов'язковими. Звичайно, Іслам говорить про те, що "ця ніч краще тисячі простих ночей", але той, хто бажає провести її істинно, повинен спочатку виконати всі наявні у нього намази-борги, адже "той, хто займався додатковими видами дотримання, не виконуючи по через це обов'язкові - така людина сам себе обманює ".

Краще спочатку розрахуватися з усіма заборгованостями по молитвам, якщо вони є - а потім звернутися до Аллаха з такими словами: "Воістину, ти - прошающій! Любиш прощення, прости мої гріхи". Це слова залишені послідовникам самим пророком Мухаммадом, їх передала нащадкам його молода дружина Аїша, завдяки якій богословам відомо багато про земне життя засновника Ісламу.

Тим, хто вступає в Ніч могутності без молитовних боргів, слід благоговійно читати Коран і вдумливо здійснювати додаткові намази, які "краще, ніж такі самі діяння протягом тисячі місяців, коли немає Ляйлят аль-Кадр". За словами єгипетського вченого і богослова Саїда САБІКОМ, "це сама доброчесна ніч в році. Хто пропускає її, той пропускає багато доброго". Також є додаткові духовні нагороди тим, хто протягом усього Рамадану вранці і ввечері приймав участь в колективному намаз - навіть якщо ці люди з якихось причин пропустять Ніч могутності, вона їм зарахується.

Читайте також: Ніч зачаття Пророка вимагає благочестя

Є також дійство під назвою "киям", яке слід здійснювати (або хоча б прагнути до цього) протягом декількох завершальних днів Рамадану, коли може випасти цікавить всіх Ляйлят аль-Кадр - це колективна молитва з імамом. Є й інші приписи про те, як слід проводити ці ночі, в яких мирських задоволеннях слід відмовляти собі. Та ж Аїша розповідала, що "коли наступали останні десять ночей Рамадану, пророк затягував свій Ізар (тобто уникав плоских утіх зі своїми дружинами, щоб мати більше часу для поклоніння), не спав всю ніч і будив своїх дружин на молитву". Для тих, хто ретельно виконував всі приписи, молився в Ніч могутності, але не побачив ніяких її чудових ознак і не відчув присутності ангелів, є втіха: його душа все одно набуває користь; до того ж, йому пишеться винагороду як за цілу тисячу ночей дотримання. Ті щасливчики, які не тільки побачили чудеса, але ще і читали в цей час молитви, можуть зі спокійним серцем вступати в новий день і новий від цієї ночі, безсумнівно добрий для такого людина рік.

Читайте також: Ніч Хіджри: з Мекки в Медіну

Крім Ночі Могутності, цей час називається так само Аль-Кадр. Справа в тому, що ангели, яких можна побачити в цю ніч, відправлені Аллахом в світ не тільки для радості своїх послідовників. Саме зараз Аллах повідомляє їм про ті події, які чекають людей в найближчий рік, про те, кому посміхнеться удача, а кого чекає біда - і ці розпорядження ніхто не в силах скасувати і змінити. Спустившись з небес, ангели несуть знання в людський світ, готуються до виконання своїх функцій і розподіляють їх. Зумовлене Аллахом ще не відомо людині - а тому кожен з трепетом жадібно шукає в навколишньому світі чудеса Ночі Могутності і Приречення. Аедь якщо він їх побачить, значить, Аллах приготував йому спокійний, радісний, щасливий і вдалий рік.

Читайте найцікавіше в рубриці "Релігія"

Чому ж ця ніч так важлива?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация