У Казахстані розглядають 100 варіантів алфавіту латиницею

Вчені Казахстану в даний час вивчають варіанти перекладу національного алфавіту на латиницю. Вчені Казахстану в даний час вивчають варіанти перекладу національного алфавіту на латиницю

Повідомляється, що в Інститут мовознавства імені Ахмета Байтурсинова надійшло понад 100 варіантів казахського алфавіту латиницею. При цьому серьзно розгляду заслуговують лише два з них.

За даними експертів, філологи зараз працюють над створенням алфавіту, зрозумілого для всіх громадян. Необхідно врахувати особливості казахської мови, який не належить до індоєвропейської групи.

Відзначимо, що уряд до кінця 2017 повинен буде ухвалити єдиний стандартний варіант казахського алфавіту в новій графіці, а з наступного року почати підготовку кадрів для викладання нового алфавіту і підготовку підручників для середніх шкіл.

Як пояснила доктор філологічних наук, професор Фаузія Оразбаева, "зараз дуже багато варіантів. Наприклад, в центрі інституту мовознавства надійшло понад 100 варіантів. Але основним обговоренню підлягають два види: інтернет-варіант і лінгвістичний проект. Але я думаю, що, виходячи з тих проектів, які були запропоновані інституту мовознавства, потрібно вибрати найефективніші варіанти по графема ".

Вона також додала, що перед державою стоїть грандіозне завдання вчити "не тільки себе, але і дітей, і старших - все покоління".

Як писала Правда.ру, в Казахстані міністерство освіти наполягає на тому, що для переходу з кирилиці на латиницю потрібно прийняти зручний і прийнятний для всіх алфавіт і тільки після широкого обговорення.

"Що стосується переходу на латиницю, то це важливий проект. Тут головне бути обережним, не помилитися. Цього року єдине, що потрібно зробити, це прийняти якийсь прийнятний для всіх алфавіт", - заявив міністр освіти і науки Ерлан Сагада в ході брифінгу в уряді.

За словами міністра, потрібно підготувати кілька варіантів алфавіту, "їх обговорити і прийняти якийсь алфавіт". "Уже далі вибудувати якийсь план роботи по переходу на латиницю. Спеціальна комісія з цього приводу створена, вона працює", - додав Сагада.

Раніше "Правда.ру" повідомляла, що в минулому році Нурсултан Назарбаєв закликав країну готуватися до переходу на латиницю . Перехід Казахстану на латинський алфавіт може статися вже з 2025 року.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация