У 2018 році алкогольні напої в Україні подорожчають на 11% - це фейк. А то, що пиво виросте в ціні - цілком реально 7 лютого 2018

  1. В інфляційному звіті НБУ за січень 2018 років немає така сентенція «... продовження зростання ставок...
  2. Читайте також: Фінські туристи продовжують алкогольні тури в Естонію
  3. Про зростання вартості алкогольних напоїв та пива в 2018 році
  4. Про фактори, які визначають ціноутворення алкогольних напоїв та пива в Україні
  5. Читайте також: В Україні зросли ціни на алкоголь (інфографіка)
  6. Читайте також: Високі акцизи на алкоголь сприяють розвитку тіньового ринку
  7. Читайте також: То який алкоголь купується в роздробі: тіньовий або чесний (пиво - тема не зачіпає)?
  8. Правда слід звернути увагу на позицію ДП «Укрспирт», яку озвучив в.о. глави підприємства пан Лучечко...
  9. Читайте також: Продати Укрспирт або зібрати з рітейлу. Ось у чому питання
  10. На скільки зміниться ціна на пиво в 2018 році?
  11. Читайте також: У 2017 році український ринок пива скоротився майже на 3,0% в порівнянні з роком раніше...
  12. Збитки найбільших виробників пива в Україні
  13. Читайте також: Ціна на пиво з урахуванням індексу вартості життя (інфографіка)

В інфляційному звіті НБУ за січень 2018 років немає така сентенція «... продовження зростання ставок акцизних зборів Урядом України (зокрема в рамках взятих Україною зобов'язань щодо гармонізації акцизних ставок тютюнових акцизів до рівня акцизного навантаження в ЄС) визначить подорожчання тютюнової та алкогольної продукції (відповідно на 18% і 11% в поточному році, і на 9-13% - в наступні періоди) »

Цей прогноз порушив інтерес безлічі ЗМІ, які навперебій почали передруковувати «качку» від НБУ і лякати споживачів неминучим зростанням цін «на гріх».

Не знаю, на скільки зростуть ціни на пачку сигарет в абсолютних значеннях. Але ряд експертів передрікають додаткові витрати курців в 4-5 грн за пачку.

Звичайно ж, позначиться і вплив зростання витрат на: сировину, енергетичні тарифи і податкові відрахування, внаслідок збільшення зарплат персоналу.

Парламент затвердив семирічну програму зростання ставок акцизів на тютюнові вироби з перспективою зрівняти їх з мінімальними значеннями для країн ЄС в 90 ЄВРО / 1 тис. Шт. до 2025 року.

Читайте також: І нехай вивозять до Європи алкоголь і сигарети

Досить скептично сприймається такий тривалий прогноз в умовах макрофінансової невизначеності стану економіки навіть на рік поточний. Заглядати далі, особливо якщо кінцевий показник встановлений - не вірно. Більш того, загрожує негативними наслідками, які можуть послідувати внаслідок помилкового рішення. І ось чому.

Це перший прорахунок Уряду. Його не пізно виправити і розробити більш довгострокові плани з адаптації ставок і узгодити їх з ЄС. З урахуванням песимістичного сценарію в прогнозуванні основних економічних показників. Передбачити щорічну коригування ставок виходячи з появи уточнених даних в прогнозуванні на більш короткострокові періоди.

Асоційоване членство України в ЄС - правильний вектор зовнішньої і внутрішньої політики держави. Але не можна забувати і інших сусідів, які мають з Україною спільні кордони. Як тільки країна втратить свою конкурентну перевагу - «нижча вартість алкогольно-тютюнових виробів», ми «захлинемося» в нескінченному потоці контрабанди з країн-сусідів, колишніх союзних держав.

Читайте також: Фінські туристи продовжують алкогольні тури в Естонію

Як приклад-демонстрація. У січні 2018 року, як відзначають незалежні експерти, тіньовий ринок тютюнових виробів в Україні зріс з одного до трьох-чотирьох відсотків. Просто тому, що нелегально ввозити сигарети з Молдови, Росії та Білорусі стало вигідно. Тим більше, контрабанда з ЛДНР і раніше приносила хороші гроші тіньовиках.

І нехай поки це явище ще не прийняло загрозливих масштабів, час буде працювати проти України. Будуть збудовані «схеми», підібраний персонал і знайдуться ресурси для зростання обсягів контрабанди в Україну.

І чим більше «солодко» буде займатися таким бізнесом , Тим швидше «покладуть» легальних виробників і бюджет зазнає втрат, а не додатково збільшиться, як це пророкує «антиалкогольна коаліція».

Про зростання вартості алкогольних напоїв та пива в 2018 році

Про зростання вартості алкогольних напоїв та пива в 2018 році

У 2017 році акцизні надходження виробників лікеро-горілчаних виробів в Україні зменшилися майже на 160 млн. Грн в порівнянні з 2016 роком

Стверджувати, що ціни на алкогольні напої та пиво збільшаться в поточному році на 11% - помилково.

Перш за все, тому, що акциз на пиво і алкогольні напої в поточному році не збільшувався. Крім коньяку, який підріс в ставці на 20%. Але цей вид алкогольних напоїв не є визначальним в плані впливу на сукупні надходження від всіх виробників спиртовмісних напоїв.

До речі, в 2017 році акцизні надходження від українських виробників лікеро-горілчаних виробів зменшилися майже на 160 млн грн в порівнянні з 2016 роком.

Мабуть шок від результатів «акцизної реформи» протверезив більшість народних депутатів. Тому апетити КМУ щодо збільшення ставок в поточному році на прогнозне зростання індексу цін виробників (тобто на рівень інфляції) не були задоволені ВРУ.

Про фактори, які визначають ціноутворення алкогольних напоїв та пива в Україні

Про фактори, які визначають ціноутворення алкогольних напоїв та пива в Україні

Мінімальна роздрібна ціна на алкогольні напої визначається Кабміном і вводиться відповідною Постановою

Вони в корені відрізняються.

Роздрібна ціна на алкогольні напої, які виробник зобов'язаний обклеювати акцизною маркою, визначається в першу чергу мінімальної роздрібної ціною (МРЦ) на конкретний вид спиртовмісної рідини. Її встановлює Кабінет Міністрів і вводить в дію своєю Постановою. Під жорстким пресом виробників міцного алкоголю.

Читайте також: В Україні зросли ціни на алкоголь (інфографіка)

Це не ринковий, але вимушений механізм. Його існування пояснюється домінуючою і все зростаючою часткою тіньового ринку. Неврахований міцний алкоголь є прямим конкурентом виробників легальних напоїв і впевнено штовхає їх в могилу економічного банкрутства.

При цьому, МРЦ забезпечує легальному виробнику умови для отримання певного прибутку від операційної діяльності.

Читайте також: Високі акцизи на алкоголь сприяють розвитку тіньового ринку

Висока конкуренція на ринку реалізації алкогольних напоїв змушує всіх орієнтуватися в продажах саме на МРЦ. І без широкої присутності брендів в цій ніші, вітчизняному великому виробнику складно розраховувати на прибутковість компанії виключно за рахунок розвитку сортів в більш дорогих сегментах.

Так що, якщо МРЦ в 2018 не збільшиться, то і найбільш продавана горілка, рівна за вартістю МРЦ, з прилавків не зникне. Це підтверджується недавнім показовим прикладом.

В кінці червня 2016 року малі виробники з сумарною часткою в 2,0% від сукупного обсягу виробництва виграли тяжбу з великими гравцями і «опустили» МРЦ до 39,9 грн / 0,5 л .

Читайте також: То який алкоголь купується в роздробі: тіньовий або чесний (пиво - тема не зачіпає)?

У цей період МРЦ по суті перестали відповідати своєму призначенню. Оскільки його поріг до рішення суду вищої інстанції був майже в два рази вище. І великі були змушені працювати собі в збиток і знижувати роздрібні ціни, тільки щоб не втратити свої позиції на ринку. Почалася цінова війна і анархія на ринку. І тривала цінова бійня поки КМУ не ввів нові, більш високі і відповідають новим економічним умовам МРЦ на алкоголь.

І тривала цінова бійня поки КМУ не ввів нові, більш високі і відповідають новим економічним умовам МРЦ на алкоголь

З 1 січня 2018 року ДП «Укрспирт» скасовує знижки на покупку спирту для трьох найбільших компаній-лідерів ринку

Правда слід звернути увагу на позицію ДП «Укрспирт», яку озвучив в.о. глави підприємства пан Лучечко в кінці минулого року ТК «112». Вона зводиться до двох основних тез:

  1. З 1 січня 2018 року ДП «Укрспирт» скасовує знижки на покупку спирту для трьох найбільших компаній-лідерів ринку - ТОВ «УДК» (ТМ «Хортиця»), ТОВ «НВК» (ТМ «Козацька Рада», «Перша Гільдія») і ТОВ «ЛВН» (ТМ Nemiroff). Листи з повідомленнями про скасування знижок компаніям вже направили адресатам.

Вишеперечсіленние компанії купували спирт класу «Люкс» за ціною 285 грн / дал (10 л), в той час як іншим виробникам - близько 30 компаній, спирт відпускався по 341 грн / дал. Винятком з цього переліку була «Істерн Беверіджиз Холдинг». Оскільки вони розливали свою продукцію на потужностях Української дистрибуційної компанії (ТМ «Хортиця» і ін.) в Запоріжжі, то власник виробничого майданчика перепродував їм спирт по 301 грн / дал. Тим самим, УДК ​​ще й заробляв на різниці в ціні спирту, який закуповував у Укрспирту.

  1. За рік, з 2016-го по 2017-ий, трійка лідерів ринку збільшила питома вага в обсязі споживання спирту з 50% до 70%. Це не справедливо, вважає пан Лучечко і процес поглинання ринку монополістами необхідно припинити. Тому з першого січня поточного року ціна на спирт повинна стати однаковою для всіх гравців ринку без винятку.

При цьому, посилаючись на думку невідомих експертів, журналісти спрогнозували, що в 2018 році ціна горілки зросте на 1,0 гривню в зв'язку з ростом собівартості на 0,91 коп. І це зростання, нібито і спровокують лідери ринку через скасування знижок на спирт класу «Люкс».

Читайте також: Продати Укрспирт або зібрати з рітейлу. Ось у чому питання

Висновок явно не витримує критики. Спирт класу «Люкс» іспользиется переважно для випуску продукції среднеценового і преміального сегментів. Вони не прив'язані до МРЦ, а вище її. Включаємо математику і експертні оцінки накрутки дистриб'юторів і роздробу.

Не впевнений, що монополісти ринку підуть на таке істотне зростання ціни своєї продукції. Все ж в поточних умовах ціна є головним драйвером споживчих переваг і в середньоціновому сегменті.

На скільки зміниться ціна на пиво в 2018 році?

На скільки зміниться ціна на пиво в 2018 році

Найбільш «смачними» сегментами для великих компаній є преміальні і суперпреміальні бренди

У пивоварної галузі ціноутворення визначають ринкові механізми на тлі жорсткої конкуренції. Ніхто не хоче піднімати ціни, щоб тим самим не втрачати частку ринку.

Найбільш «смачними» сегментами для великих компаній є преміальні і суперпреміальні бренди. Вони все ще показують певне зростання продажів і забезпечують отримання прибутку. А тому і найбільш перспективні для компаній. Про посиленої уваги до дорогих сегментах пива вже заявляли генеральні директори компаній Carlsberg Ukraine і САН ІнБев Україна.

Читайте також: У 2017 році український ринок пива скоротився майже на 3,0% в порівнянні з роком раніше (інфографіка)

Звичайно, мейнстрім також важливий. Він характеризується значними обсягами. І нехай прибуток за одиницю реалізованої продукції менше, але сукупний «заробіток» компаній в мейнстрімі все ще великий.

І без пива в дисконтном сегменті великому пивоварові також не обійтися. Навіть якщо продавати своє пиво в збиток, компанія завантажить потужності, зменшить постійні витрати і найголовніше - матиме козирі в боротьбі за лідерство на ринку.

В Останніми роками тільки Carlsberg Ukraine демонструвала успіхи на ринку . Компанія нарощувала свою частку виробництва і реалізації. Нехай росла не так активно, як Перша приватна броварня (ППБ), тим не менше - зайняла лідерські позиції в галузі. Також дочка датського гіганта показала гідний зростання прибутку в гривневому вираженні.

Решта ж найбільші гравці ринку (САН ІнБев, Оболонь і ППБ) за 2014-2016 р.р. показували збитки.

Збитки найбільших виробників пива в Україні

2014-2016 р.р. (Млн грн)

Підсумки фінансово-економічних показників компаній за 2017 рік ще не публікувалися.

Тому, найбільші виробники вступили в 2018 рік у не дорівнює в фінансовому сенсі умовах.

За оцінками НБУ і КМУ вона складе на кінець року 8,9-9%. МВФ і Світовий банк більш песимістичні в прогнозах - індекс зростання відпускних цін виробників складе 10%. Але збільшення середньої ціни на пиво буде більшим.

Як би не хотілося виробникам мати «в кишені» нижчу середню ціну, як один з головних елементів конкурентної переваги, зростання відпускних цін відбудеться. З урахуванням історичних даних, ціни виробників збільшаться на 12-13%. На кінець 2018 року середня відпускна ціна пива виросте +/- на 1,45 грн / л до 13,6 грн / л. Полку в магазині відповість споживачеві більш істотним підйомом цін на хмільне - з 22,22 грн / л до 24,89 грн / л. В абсолютних цінах пиво подорожчає на 2,67 грн / л або більше. Все залежить від точності економічних прогнозів шановних експертних інституцій.

Читайте також: Ціна на пиво з урахуванням індексу вартості життя (інфографіка)

Але є і приємне для споживачів. Якщо звернули увагу, то мережі в минулому році як ніколи раніше були дуже активні в проведенні акцій, спрямованих на суттєве зменшення ціни на пиво.

Перш за все, під акції потрапляло не дешеве пиво. Неодноразово був свідком, коли бурштинове мейнстримівський сегмента продавалося дорожче, ніж ліцензійне або преміальне.

Істотні дисконти робилися і при продажу імпортного пива. Так що закони ринку щодо виробництва і реалізації ніхто не відміняв.

Ось і пиволюбам варто звертати увагу на програми лояльності, які запускаються в мережах, і робити свій розумний вибір. Як щодо улюбленого пива, так і місця його найбільш вигідного придбання.

BeerComments раніше публікував статтю про причини, які істотно вплинули на тотальне знищення пивоварної галузі .

Автор: незалежний експерт ринку алкогольних напоїв

Ігор Товкач

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Читайте також: То який алкоголь купується в роздробі: тіньовий або чесний (пиво - тема не зачіпає)?
На скільки зміниться ціна на пиво в 2018 році?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация