У Республіці Алтай починається акція "Збережемо кабаргу разом"

Екологічний фонд «Аргут» спільно з Виконкомом Міжрегіональної асоціації «Сибірська угода» за фінансової підтримки Фонду президентських грантів реалізує в регіоні унікальний проект по фермового розведення кабарги. Співробітники організації мають намір впровадити досвід по збереженню диких тварин в вольєрних умовах не тільки на Алтаї, але і у всьому сибірському ареалі проживання тварини.

Робота над проектом почалася в 2013 році. За цей час експертами фонду «Аргут» зібрані відомості про чисельність популяції в Гірському Алтаї, вивчений науковий досвід по фермового розведення рідкісних тварин в умовах неволі. Практичне втілення стало можливо в 2017 році: проект отримав підтримку Фонду президентських грантів, увійшов в число 2243 переможців з усіх регіонів країни.

Кабарга - найменший олень нашої планети Кабарга - найменший олень нашої планети. Його висота в холці - до 70 см; маса - 10-16 кг. Характерна зовнішня особливість - наявність іклів замість рогів, виняткова - мускусна залоза самців, видобуток якої стала причиною масового винищення тварин незалежно від статевої приналежності.

Мускус - найдорожчий продукт тваринного походження. З давніх часів він є незамінним компонентом у східній медицині і парфумерної промисловості. Вартість одного грама на ринку дорівнює ціні золота.

Фахівці Екологічного фонду «Аргут» готові вирішити головну причину винищення кабарги - отримання мускусу. В рамках пілотного проекту створено розплідник і для перших вихованців облаштовані вольєри, максимально наближені до природного середовища проживання. За задумом авторів проекту, тут буде міститися 8 - 12 особин. Технологія прижиттєвого отримання мускусу дозволяє щорічно отримувати цінний продукт без умертвіння тварин.

В процес вилову і ознайомлення з умовами утримання оленів задіяні місцеві жителі з числа найбільш досвідчених мисливців.

Як зазначив директор Екологічного фонду «Аргут» Ермен Суркашев, залучення місцевого населення в новий напрямок є основним завданням проекту. Набагато простіше утримувати кабаргу, ніж цілеспрямовано переслідувати її в тайзі, добувати рідкісних звірів «одноразово». Жителі Гірського Алтаю побачили новий підхід до видобутку мускусу і готові переглянути своє ставлення до реліктовому безрогого оленя.

У найближчому майбутньому буде створена галузева асоціація до якої можна буде приєднатися і жителям інших сибірських регіонів, бажаючим взяти участь у проекті. Для цього потрібно направити заявку, написавши на пошту [email protected] ,.

Інформаційний супровід проекту веде Виконавчий комітет Міжрегіональної асоціації «Сибірська угода».

Важливо відзначити, що, як і сибірська кабарга, алтайський марал ще зовсім недавно в зв'язку з непомірним полюванням також знаходився під загрозою зникнення. Створення мараловодческих ферм на Алтаї і в інших регіонах дозволило зберегти вид, при цьому вдалося забезпечити потреби пантового ринку.

Автори проекту впевнені, у кабарги є шанс на таке майбутнє. З однією різницею - чисельність дикої популяції буде поповнюватися самками і дитинчатами, отриманими в неволі.

Для довідки: чисельність кабарги в Гірському Алтаї з 1980-х років скоротилася майже в десять разів. За оцінками експертів, в даний час не перевищує 2-2,5 тисяч особин. Сибірська кабарга включена в список Міжнародної Червоної книги як вид, що знаходиться під загрозою зникнення, охороняється конвенціями Російської Федерації, в 2017 році занесена в Червону книгу Республіки Алтай

Прес-служба Міжрегіональної асоціації

економічної взаємодії суб'єктів Російської Федерації

«Сибірська угода»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация