У нас святкування Сатани розуміють по-іншому: як критикують зарубіжні свята в Казахстані

Сьогодні, в переддень Дня всіх святих, у багатьох країнах відзначається Хелловін, що бере свій початок з традицій древніх кельтів.

Багато хто вважає святкування Хеллоуїна незвичайним, барвистим і досить цікавим. У цей день прийнято вбиратися в костюми чудовиськ і відьом, а ввечері 31 жовтня діти стукають у двері будинків і випрошують солодощі у господарів.

Однак в Казахстані Хелловін святкується трохи інакше: молоді люди, прикрасивши особи і одягнувшись в страхітливі костюми, збираються великою компанією і весело проводять час в нічних клубах.

Так і чи інакше, відзначення іноземних свят в Казахстані з кожним роком сприймаються все більш неоднозначно. У зв'язку з цим Caravan.kz згадав найгучніші висловлювання і публікації про закордонні святах в казахстанських ЗМІ за останні роки.

«Святкування сатани»

Одним з супротивників святкування Хеллоуїна в Казахстані свого часу виступив депутат мажилісу парламенту РК IV скликання Курмангалі Уалі. Про це повідомляв "Діапазон" в 2010 році.

- Є деякі проблеми в підлітковому сфері. На вулиці молодь виглядає, як демони, яких викликали з темряви ночі. Ми розуміємо, що цей вплив іноземної культури, яка є неприйнятною для нас. І ми повинні поставити якісь перепони, щоб такий негатив не розвивався у нас.

Свого часу все найгірше в казахському менталітеті позначалося словом «шайтан». А зараз виходить, що ці демони гуляють серед нас. Ви знаєте, що Хелловін у нас зараз святкується. В Алмати, виявляється, в день Хеллоуїна 17 клубів присвятили свої заходи цього свята. А в Астані цього заходу приділили увагу «Хан Шатир» і «Керу», - повідомив депутат.

Чиновник підкреслив, що уряду слід вжити якихось заходів, щоб «правильно пояснити неправильність цього явища».

- Це явище не має якихось коренів в Казахстані, і воно просто скопійовано. І це може призвести до якихось незрозумілих і непередбачених наслідків. Тому що це за кордоном святкується, там коріння є у цього дня, якісь поняття, а у нас святкування сатани молодь може розуміти абсолютно по-іншому, - пояснив пан Уалі.

Притягнення до кримінальної відповідальності за святкування Хеллоуїна

Як повідомлялося в 2014 році, в Союз мусульман Казахстану (СМК) і Мусульманський комітет з прав людини в Центральній Азії (МКПЧ ЦА) надходили численні скарги казахстанців на святкування Хеллоуїна в країні. За словами громадських діячів, люди вважали, що і без того казахстанське суспільство переповнене страхами. Народ заляканий терористами, екстремістами, девальвацією, інфляцією, підвищенням цін на хліб і бензин, розпуском парламенту і т.д. За деякими даними, в результаті всіх цих страхів можливий масовий вихід людей з країни, передавав Zakon.kz з посиланням на прес-службу СМК.

У зв'язку з цим керівництво СМК і МКПЧ ЦА мало намір притягнути до кримінальної відповідальності за розпалювання соціальної ворожнечі тих, хто святкуватиме Хелловін в Казахстані і лякати добропорядних громадян в денний і нічний час доби. Відповідні листи були направлені в Генеральну прокуратуру, МВС і КНБ РК.

Без уваги критиків не залишився й інший популярний і улюблений молоддю свято - День святого Валентина.

Без уваги критиків не залишився й інший популярний і улюблений молоддю свято - День святого Валентина

Протиріччя, пов'язані з Днем святого Валентина

11 лютого 2014 року члени республіканського руху «Болашак» провели акцію протесту з знищенням коробок для збору «валентинок», проведенням роз'яснювальної роботи в школах. Крім того, вони проїхали по місту на агітавтомобіле з написом: «Ми не святкуємо День Валентина», повідомляв Zakon.kz .

Сенс акції лідер молодіжного крила організації Елнур Бейсенбаев пояснив це просто:

- Уявіть, що вже зі шкільної лави дітям прищеплюється розбещене поведінка - адже на «валентинках» часто можна побачити такі написи: «Ти мій, я - твоя!», «Мій пристрасний!», «Я пам'ятаю перший поцілунок!», «Сьогодні наша перша ніч »і т.д. У ці дні крім обіймів і поцілунків багато вирішуються на свій перший в житті секс. Адже про це сурмлять з усіх боків! А потім ми запитуємо: звідки у нас рання вагітність, покинуті діти та різні «любовні» захворювання?

думки експертів

У тому ж матеріалі Zakon.kz опублікував кілька думок від різних вітчизняних експертів.

Нурлан Ерімбетов, голова правління ГО «Культурний фронт»:

- День Святого Валентина - це свято, що не має ніякого релігійного відтінку. Це можливість зустрітися, можливість відчути себе коханою і просто «потусуватися». Це бажання нашої молоді. Вони знають, що весь світ відзначає це свято, і хочуть бути співучасниками якогось масштабного дійства. А всі ці страхи не виправдані.

Тимур Козирєв, політолог:

У Казахстані День закоханих перенесли на 15 квітня-В Казахстані ніколи не було традиції святкування Дня Святого Валентина - західно-європейського католицького святого, що не має ніякого відношення до нашої країни. У чому благо цього свята я, правду кажучи, не дуже добре розумію. До ідеї республіканського руху «Болашак» ставлюся в цілому з розумінням, однак методи, до яких вони вдаються, - надмірно радикальні. Якщо знайдуться бажаючі настільки ж активно захищати ці ящики з «валентинками» - що тоді?

Мурат Телібеков, керівник Союзу мусульман Казахстану:

- Я не можу сприймати день Святого Валентина однозначно. Звичайно, в ньому є свої плюси. Плюс в тому, що він є міжнародним святом, який має підтримку в основному у молоді. Але є і мінуси. З точки зору фахівців, зокрема педагогів, подібні свята певною мірою сприяють статевої розбещеності. Наслідки таких речей загальновідомі: це ранні аборти, позашлюбні зв'язки, інфекційні захворювання і т.д.

Альтернатива Дню всіх закоханих

Також слід зазначити, що з 2011 року в Казахстані відзначають своє національне День закоханих - «Улттик гашиктар Кунині Орай». В якості альтернативи міжнародному лютневого свята організатори запропонували свою дату - 15 квітня, присвячену Кози Корпеш і Баян-Сулу. Це герої поеми казахського епосу 13-14 століть, яка оповідає про трагічну, красиве кохання і смерті закоханих юнаки та дівчата, передає Calend.ru .

Хоч і ці свята прижилися повсюдно, особливо в молодіжному середовищі, багато хто продовжує скептично до них ставитися. Можливо, тому казахстанці продовжують бурхливо реагувати на них і пропонують свою молоді свята з національним колоритом.

А потім ми запитуємо: звідки у нас рання вагітність, покинуті діти та різні «любовні» захворювання?
Якщо знайдуться бажаючі настільки ж активно захищати ці ящики з «валентинками» - що тоді?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация