У чому ходити мусульманці на пляж?

Мусульманська мода (багато саме це словосполучення вважають оксюмороном) викликає безліч суперечок і розбіжностей: як серед самих мусульман - про те, які частини тіла пристойно відкривати жінці, так і в усьому іншому світі - здоров'я, краса, гідність людини є основними постулатами противників традиційної жіночої мусульманського одягу. Мусульманська мода (багато саме це словосполучення вважають оксюмороном) викликає безліч суперечок і розбіжностей: як серед самих мусульман - про те, які частини тіла пристойно відкривати жінці, так і в усьому іншому світі - здоров'я, краса, гідність людини є основними постулатами противників традиційної жіночої мусульманського одягу

Справедливості заради почати слід з того, що не тільки нагота жінки важлива для ісламу - тому, як слід вкривати чоловіче тіло, теж відведено велике значення, в Корані на цьому аспекті зроблений сильний акцент. Є спеціальний термін "аурат", що позначає те, що людина повинна приховувати від інших в контексті оголеного тіла - в принципі, дослівним перекладом є словосполучення "приховане, таємне місце", літературно-звичним: "нагота".

Якщо з чоловічим одягом мусульман практично немає суперечок і питань, то жіноча мода схильна до численним нападкам як феміністок, так і просто толерантно налаштованих верств суспільства. Цьому є просте і логічне пояснення. За часів, коли "освічена Європа" дозволяє ходити по вулицях практично в нижній білизні, закутана до очей жінка Сходу варто не просто особняком або білою вороною, але, при бажанні, може бути ілюстрацією зашореності релігійної громади, неосвіченості країн третього світу і навіть - при відомій частці перекручувань - зразком жертви домашнього насильства.

Цьому активно суперечить хоча б таке явище, як "дизайнерська мода ісламу": хвилясті газові сукні, спадаючий шовк найрізноманітніших кольорів і відтінків або хіджаби різного роду, від класичних до сучасних, з написами "Хіджаб. Моє право. Мій вибір. Моє життя" . До речі, про хіджаб. Ті ж дизайнери і кутюр'є в один голос стверджують, що покрита голова жінки зовсім не применшує її гідності, а, навпаки, символізує звільнення жінки від тиску суспільства.

З цим можна погоджуватися або не погоджуватися, але самі витоки такого вбрання, тобто заповіти пророка Мухаммада, говорять про те ж: максимально закритий одяг була покликана убезпечити жінку від можливих посягань з боку чоловіків і зберігати скромність, адже, як сказав Мухаммад: "Скромність - частина віри (...) Воістину, Аллах скромний і стриманий, і любить скромність і стриманість ". Цьому вторять і дослідники Корану: "не дивлячись на те, що Аллах бачить нас одягненими так само, як і роздягненими, він бачить, що неодягнені люди схильні до залишення хороших манер, а одягнені - до дотримання". Мабуть, саме час повернутися до терміну "аурат" і детально розглянути, що і чому іслам велить ховати жінці від сторонніх очей.

Читайте також: Гюльчатай-Гюльчатай, відкрий личко!

Аурат жінки ділиться на два основних види: під час молитви і поза молитви. Другий пункт, в свою чергу, підрозділяється на безліч підпунктів: аурат на самоті або перед чоловіком, перед мусульманками і не-мусульманками, перед чоловіками-махрамамі (тобто, родичами), які, в свою чергу, поділяються на вірних і невірних.

Аурат під час молитви, як і багато в ісламі, дуже формалізований: жінка не тільки повинна закрити всі тіло, крім обличчя, кистей рук і стоп, але так само повинна ретельно стежити за тим, щоб жодна частина тіла не оголилася випадковим чином, адже в цьому випадку намаз просто стане недійсним. "Якщо під час молитви оголиться одна четверта частина органу, який входить в аурат, і вона не буде знову закрита протягом періоду часу, за який можна тричі вимовити" Субхан Аллах ", намаз стає недійсним". Також мусульманкам важливо пам'ятати, що закривати аурат для здійснення намазу необхідно незалежно від того, одна жінка робить молитву, або в компанії з кимось - так само як і те, в темряві вона молиться або при світлі.

Аурат в самоті значно вільніший: потрібно обов'язково закривати лише область від пупка до колін, роблячи виключення в разі необхідності, тобто відвідування туалету або душу. Аурат перед чоловіком дозволяє ще більше вільностей. Незважаючи на те, що деякі ісламські богослови наполягають на тому, що небажано повне оголення (посилаючись, скажімо, на слова дружини пророка Мухаммада Аїші, яка сказала, що вона ніколи не бачила статевих органів свого чоловіка), в більшості трактувань подружжю дозволено дивитися на будь-які частини тіла один одного. Таким чином, можна сказати, що перед чоловіком Аурат не існує.

Подальший поділ Аурат вкрай розгалужене і спірно. Так, наприклад, якщо в разі Аурат перед іншими жінками-мусульманками все тлумачі єдині в тому, що це область тіла від пупка до колін включно, то допустимість оголення перед жінками-немусульманкамі (включаючи лікарів) різниться у різних дослідників. Хтось вважає за можливе оголяти все тіло, крім тієї самої заповітної області від пупка до колін, хтось же, навпаки, заявляє про дотримання повних правил з покриванням всього тіла, крім обличчя, кистей рук і стоп. І ті, і інші тлумачі єдині в одному: жінці не варто оголюватися перед тими особами своєї статі (незалежно від їх віросповідання), які можуть надійти неблагочестиві і описати побачену красу чоловікам. В цілому ж найбільш просунуті кола мусульманського світу, розуміючи, що в сучасних умовах дотримуватися аурат перед іншими жінками стає все складніше і складніше, схиляються до послабленням саме в цьому аспекті життя своїх дружин і дочок.

Читайте також: Химерні шлюби: заміж ... на дві години?

Аурат перед чоловіками ділиться на два основних поняття: махрамом (родичі жінки, за яких заборонено виходити заміж за близькості споріднення) і не-махрамом. Першим дозволено бачити все жіноче тіло, крім головної області від пупка до колін, а так само під обмеження потрапляють живіт і спина. Більш того, цим родичам - з суворою застереженням, що не виникне пристрасті або потягу - дозволено навіть торкатися до відкритих частин тіла. Ті ж, кому не пощастило стати жінці махрамом, можуть побачити її лише в тому вигляді, як і більша частина світу: відкриті тільки обличчя, кисті рук і стопи. Різночитання зустрічаються і в разі, якщо чоловік є махрамом, але не сповідує іслам - хтось дозволяє оголятися так само, як і перед родичами-мусульманами, хтось наполягає на звичній тріаді "особа-руки-стопи".

На завершення перерахування тих, хто може, так чи інакше, бачити оголені частини тіла жінки-мусульманки, хочеться знову згадати лікарів. Наполягаючи на тому, що найкраще вдаватися в цьому випадку до допомоги жіночого медичного персоналу, іслам все ж дозволяє звернутися і до професіонала протилежної статі, наполягаючи на максимальному дотриманні всіх шаріатських норм і правил. Одним з цих умов є той момент, що відкривати дозволено тільки ту область жіночого тіла, яка безпосередньо має потребу в лікуванні.

Та все це недвозначно вказує на те, що в ісламі існує безліч правил, дійсно обмежують жіночу свободу. І той факт, що жіноча мусульманська мода в останні роки розвивається семимильними кроками, підтверджує цю думку - втім, поряд з тим, що жінкам ісламу комфортно в своїх рамках, і вони лише хочуть декорувати їх.

Наостанок потрібно сказати про те особливому місці в сучасній пасової мусульманської моді, яке займає пляжний одяг, або, по-простому кажучи, купальники. Вбрання, що називається спеціальним словом "буркіні" (явно вгадується фонетичне сходження до оригіналу: французьке слово "бікіні" і французьке ж "Бурк" - паранджа) являє собою цілий комплект з штанів, кофти і шапочки - адже відомі частини тіла як і раніше повинні бути закриті, навіть у воді. Силует купальника вкрай простий: вільні штани, широкий джемпер з довгим рукавом і горлом, шапочка пришита до горловини ззаду, зсередини купального костюма вшиті білизна по жіночій фігурі. Як і годиться, костюм шиється з тканини, яка швидко висихає, що не просвічує і, при бажанні клієнтки, являє собою не просто чорний або синій матеріал, але володіє яскравою, веселою забарвлення.

Читайте також: Химерні шлюби: заміж за ... джина?

Можна ламати списи на тему такого явища як "мусульманський купальник" довго, але факт залишається фактом: незвичний для європейського ока, мусульманський купальник успішно завойовує свою нішу ринку. Втім, справедливості заради треба відзначити, що в останні кілька років прокинувся і православний сектор: так звані "куплатья" (аморального "бікіні" немає навіть фонетично), що представляють собою швидше літнє платтячко, чимось, що прийнято називати купальником: закриті плечі, талія, ноги практично до колін. Звичайно, ні буркіні, ні куплатья ніколи не витіснять з споживчого ринку звичні купальники і крихітні бікіні, але сама їх поява свідчить про те, що безліч жінок найрізноманітнішої релігійної спрямованості готові йти за канонами своєї віри у всій повноті і ретельності.

Читайте найцікавіше в рубриці "Релігія"

На дві години?
Джина?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация