У Києві показали архіви військових років

Серед них - унікальні документи радянського офіцера, знайдені в його планшеті в ході пошукових робіт на місці оточення 26-ї армії Південно-Західного фронту

Серед них - унікальні документи радянського офіцера, знайдені в його планшеті в ході пошукових робіт на місці оточення 26-ї армії Південно-Західного фронту

Напередодні Дня Перемоги киянам і гостям столиці нагадали про ті страшні роки, які пережила Україна в роки Великої Вітчизняної війни. Виставка «Україна: шлях до Перемоги», яка дає уявлення про те, через які випробування довелося пройти нашим співвітчизникам, відкрилася в четвер, 7 травня в будівлі Центрального державного архіву громадських об'єднань України.

Виставка «Україна: шлях до Перемоги», яка дає уявлення про те, через які випробування довелося пройти нашим співвітчизникам, відкрилася в четвер, 7 травня в будівлі Центрального державного архіву громадських об'єднань України

До експозиції увійшли унікальні документи, що описують діяльність партизанських загонів, агітаційні матеріали тих часів, особисті справи репресованих громадян, а так само які раніше не експонувалася документація старшого лейтенанта Богомолова.

До експозиції увійшли унікальні документи, що описують діяльність партизанських загонів, агітаційні матеріали тих часів, особисті справи репресованих громадян, а так само які раніше не експонувалася документація старшого лейтенанта Богомолова

- Ми співпрацюємо з Державною архівною службою з 2011 року. За цей час було організовано передача в архів різних документів, знайдених в ході пошукових робіт. Передавалися та документи, які були виявлені під час роботи з архівами інших країн. Відрадно, що сьогодні тут представлені як раз такі матеріали, а так само документи старшого лейтенанта Богомолова, які були знайдені на місці оточення 26-ї армії Південно-Західного фронту в районі Оржиці. Це безцінні дані, оскільки в них містяться прізвища тих бійців, які раніше вважалися безвісти зниклими. Завдяки таким знахідкам ми зможемо вирвати з небуття ще багато імен забутих героїв, - розповів про цінності архівних документів глава ВГО «Союз« Народна Пам'ять »Ярослав Жилкін.

За його словами, в 2013-2014-му роках пошукачам і дослідникам з України вдалося відпрацювати величезний масив матеріалів, в т.ч. донесень штабів, журналів бойових дій частин в зарубіжних архівах. Це десятки тисяч документів. Значна частина з них вже передана на зберігання архівних установах.

ДЛЯ ДОВІДКИ

В рамках заходів, присвячених святкуванню 70-ї річниці визволення України від нацистських загарбників, 28 жовтня 2014 ВГО «Союз« Народна Пам'ять »передала до Центрального державного архіву громадських об'єднань унікальну колекцію з 10 дисків з оцифрованими документами, що стосуються періоду Другої Світової війни.

З 2011 року організація передала в різні експозиції понад 22 000 історичних артефактів, знайдених в ході пошукової роботи. Тільки в червні 2014 року, незважаючи на складну внутрішньо-і зовнішньополітичну ситуацію, пошуковики передали в державні музеї Дніпропетровська і села Нерубайське на Одещині 1200 експонатів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация