У Києві вбито журналіста Аркадій Бабченко. Що про це відомо?

  1. Як сталося вбивство
  2. Що кажуть слідчі органи
  3. Як відреагували українські влади
  4. Яка реакція російської сторони
  5. Чим відомий Аркадій Бабченко
  6. Що кажуть друзі і колеги Бабченко

Від редакції: Повідомлення про смерть журналіста Аркадія Бабченко виявилися інсценуванням. У середу Служба безпеки України заявила, що це була спецоперація із затримання підозрюваного в підготовці вбивства. Сам журналіст виступив на прес-конференції СБУ. Цей матеріал був підготовлений і опублікований до цієї прес-конференції. Відомості про загибель журналіста в цьому матеріалі не відповідають дійсності.

===

Увечері 29 травня російський журналіст Аркадій Бабченко був убитий пострілами в спину в його будинку в Дніпровському районі Києва. Від отриманих поранень він помер в машині швидкої допомоги. Російська служба Бі-бі-сі зібрала то, що відомо про вбивство на даний момент.

Як сталося вбивство

Друг убитого Айдер Муждабаев розповів, що журналіст повернувся до Києва з відпочинку напередодні вбивства. "Вони їздили на своїй машині. Я думаю, що був якийсь" жучок "в машині. Вони (вбивці) знали про його переміщення", - заявив Муждабаев.

Депутат Верховної ради України Антон Геращенко заявив , Що той, хто стріляв чекав журналіста, який вийшов в магазин за хлібом, на сходовій клітці в під'їзді, і, коли той повернувся додому, "підло, в спину, зробив кілька пострілів".

Представник поліції України Ярослав Тракало повідомив, що свідком вбивства стала дружина Бабченко, яка перебувала у ванній кімнаті. "Вона почула удари, вийшла і побачила чоловіка в крові. Викликала" швидку ", його забрали, він помер в кареті" швидкої ", - розповів Тракало" Українській правді ".

Сусідка Бабченко розповіла журналістам, що вбивця, ймовірно, користувався глушником, оскільки пострілів не було чути.

Національна поліція України в офіційних соцсетевих акаунтах опублікувала фоторобот підозрюваного у вбивстві.

Фоторобот супроводжується коментарями, з яких випливає, що підозрюваний - чоловік зростом 175-180 сантиметрів у віці 40-45 років. У нього сива борода, середня статура і "є живіт". Одягнений ця людина була в темно-синю бейсболку, джинси і джинсову куртку, вказує відомство.

Image caption Біля під'їзду будинку в Києві, де жив Аркадій Бабченко, виставлено поліцейське охорону

Що кажуть слідчі органи

Начальник управління Національної поліції в Києві Андрій Крищенко в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив, що основною версією вбивства поліція вважає професійну діяльність журналіста.

"Найперша і найочевидніша версія - професійна діяльність", - сказав він, додавши при цьому, що поки рано вибудовувати версії.

Як повідомляє український портал "Громадьске" з посиланням на свої джерела, поліція цікавилася відеозаписами з камер спостереження в будинку Бабченко ще напередодні його вбивства.

У нацполіціі України повідомляють, що в рамках розслідування буде проведено повний комплекс експертиз, в тому числі судово-медична.

Українське агентство УНН повідомляє з посиланням на поліцію, що на місці вбивства Бабченко знайдені три гільзи від патронів калібру 9 міліметрів для пістолета Макарова. Крім самого пістолета Макарова, широко розповсюдженого на пострадянському просторі, такі патрони використовують ще більш 20 зразків зброї.

Як відреагували українські влади

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив в зв'язку з убивством журналіста, що це може бути тактикою дестабілізації України з боку Росії.

"Занадто рано говорити, хто за цим стоїть, однак розуміння аналогічних випадків змушує нас думати про те, що Росія використовує і інші види тактики для дестабілізації України, зокрема, проводить теракти, підривну діяльність і політичні вбивства", - сказав Клімкін на спеціальному засіданні ради Безпеки ООН у вівторок.

"До прибуття в Україну його змусили покинути Росію після нападок і погроз на його адресу і на адресу його родини, він поїхав до Праги, а потім до Києва. Він продовжив боротися за демократичну Росію, за Україну, і звичайно, Москва завжди розглядала його в як ворога ", - додав міністр.

Він продовжив боротися за демократичну Росію, за Україну, і звичайно, Москва завжди розглядала його в як ворога , - додав міністр

Media playback is unsupported on your device

Вбивство журналіста Аркадія Бабченко

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман також схиляється до версії причетності Москви до загибелі Бабченко. "Переконаний, що російська тоталітарна машина не пробачила йому чесності і принциповості. Справжній друг України, який розповідав світові правду про російську агресію. Вбивці повинні бути покарані", - написав Гройсман у Фейсбуці".

Поліція України порушила кримінальну справу за статтею "Умисне вбивство". Кримінальну справу у зв'язку з убивством Бабченко порушив і Слідчий комітет Росії.

"Слідчий комітет не має наміру залишати без уваги жорстокі злочини відносно громадян Росії", - заявили у відомстві, нагадавши, що раніше на Україні були вбиті журналіст Павло Шеремет і екс-депутат Денис Вороненко.

Яка реакція російської сторони

МЗС Росії в свою чергу поширив заяву, в якій вимагав від української влади докласти всіх зусиль для розслідування вбивства Бабченко, підкресливши при цьому, що "рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ на Україні неухильно зростає", а розслідування не призводять до покарання злочинців .

Пізніше глава МЗС Сергій Лавров назвав заяви України про причетність Москви до вбивства Бабченко "сумною модою".

"Але, як бачите, багато її підхоплюють, особливо ті, хто як наші українські сусіди, користуються повною безкарністю з боку своїх західних кураторів", - додав він.

Заступник голови Спілки журналістів Росії Олексій Вишневецький заявив, що українська влада не зацікавлена ​​в розслідуванні гучних злочинів, до яких відносяться і вбивства журналістів.

"Є підозри, що доведення такого розслідування до кінця не зіграє на руку українській владі. Крику і шуму можна багато створювати, звинувачувати Росію, а висновки слідства можуть зруйнувати політичну складову", - сказав він.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав заяви Києва "верхом цинізму".

"На тлі такого жорстокого вбивства ось так русофобські стрясати повітря замість того, щоб говорити про необхідність проведення ретельного та неупередженого розслідування", - сказав Пєсков.

Спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко відзначила, що російська влада готова надати підтримку сім'ї Бабченко.

"Я хочу висловити співчуття рідним Аркадія Аркадійовича Бабченко. Яку б політичну позицію вона займала, як би він не ставився до Росії, але це людина, яка свого часу воював за неї. Це людина, у якого залишилося шість дітей, і Росія готова надати допомогу і підтримку його сім'ї ", - сказала вона.

Чим відомий Аркадій Бабченко

Аркадій Бабченко народився 18 березня 1977 року в Москві, в 1995 році був призваний в армію, брав участь у першій чеченській війні.

Після звільнення в запас вступив на юридичний факультет Сучасного гуманітарного університету. У 1999 році знову відправився воювати на Північний Кавказ - на цей раз за контрактом.

У 2000 році Бабченко почав свою журналістську і письменницьку діяльність.

Бабченко працював військовим кореспондентом "Московського комсомольця", писав для "Нової газети" та інших видань. Журналіст висвітлював військові конфлікти в Південній Осетії і на сході України.

Бабченко різко критикував російську владу. У березні 2012 року проти нього було порушено кримінальну справу про заклики до масових заворушень за пост про мітинг за вільні вибори.

У лютому 2017 року Бабченко повідомив, що в зв'язку з неодноразово надходили погрозами на його адресу виїхав з Росії.

Image caption Бабченко висвітлював події на Україні в січні 2014 року

"Надійшла інформація про те, що зараз в високих кабінетах люди вирішують, що зі мною робити, - то чи заводити справу і садити в тюрму надовго, то чи махнути на мене рукою і залишити все як є. Але я не став чекати їх рішення, і вирішив переїхати сюди на якийсь час ", - розповідав він радіо" Громадьске ".

Спочатку він знаходився в Чехії, потім - в Ізраїлі, а з серпня 2017 року жив у Києві. На Україні він вів передачу на кримськотатарському телеканалі ATR.

За кілька годин до загибелі Аркадій Бабченко опублікував в "Фейсбуці" пост, в якому написав, що цей день, 29 травня, його другий день народження.

"Чотири роки тому генерал Кульчицький не взяв мене на цей вертоліт. Через перевантаження. Не було місця. Перевантажена вертушка важко відірвалася від землі, і, мало не зачепивши шасі за бруствер, пішла на Карачун. Години через два після цієї фотографії її збили . Загинули чотирнадцять осіб. А мені пощастило. Другий день народження, виходить ", - написав журналіст.

Що кажуть друзі і колеги Бабченко

Дмитро Муратов - колишній головний редактор, нині видавець "Нової газети", де працював Аркадій, - сказав в ефірі телеканалу "Дождь", що вбивство, на його переконання, ніяк не може бути пов'язано ні з чим, окрім політичної позиції Бабченко.

"У мене немає жодного сумніву, що те, що з ним трапилося, пов'язано з його письменницької, блогерської, журналістською діяльністю. А ось хто це зробив, - ми поки не знаємо, але ми точно будемо цим займатися", - сказав Муратов.

Головний редактор газети "Московський комсомолець" Павло Гусєв сказав агентству РІА Новини, що Бабченко, який розпочинав військовим репортером в МК, був "досить адекватним, сміливим, дуже професійно працював", але останнім часом його позиція щодо Росії і України була протилежна позиції Гусєва .

"Це чергова провокація. Завтра піде слух, що це зробили російські спецагенти, щоб знищити опозиційного журналіста", - сказав Гусєв.

"Ми були знайомі, ми часто погоджувалися, часто не погоджувалися і сперечалися. Він завжди був гранично чесний, перш за все, перед собою. Це викликало роздратування, але найбільше - повага. Мені буде його сильно не вистачати", - наводить РІА Новини слова головного редактора радіо "Ехо Москви" Олексія Венедиктова.

На вбивство Аркадія Бабченко в соцмережах відгукнулися багато його друзі і знайомі.

Незважаючи на відсутність інформації з боку слідства про можливі вбивць і їх мотиви, багато хто з коментаторів прямо або алегорично звинувачують у вбивстві російська влада.

Image caption До квартирі в Києві, де жив Аркадій Бабченко, люди несуть квіти

"Тільки що говорили про Аркадія Бабченко з друзями, про життя в Києві ... І буквально через півгодини його вбивають. Який жах! За останні три дні я чув про три замовлення на російських опозиціонерів з числа емігрантів. Вербують колишніх бійців добробатов. Упевнений, що тут вбивцю треба шукати в цьому середовищі ", - написав колишній депутат Держдуми, політемігрант Ілля Пономарьов.

"Боюся, це не остання смерть. Слів немає. І хочу сказати, що сеящіе терор пожнуть збройний опір. Це написано в будь-якому підручнику історії!", - додав Пономарьов.

"Спочивай з миром, Аркаша. Ти був сміливий і дуже крутий, нам буде тебе не вистачати. ​​Чи не сумнівайся, ми помстимося", - написав інший російський політемігрант, організатор вільнюського Форуму вільної Росії Іван Тютрін.

"Ми з Аркашею одного разу мало не загинули разом. Аркадій був справжній чоловік", - написав фотограф і репортер, нині організатор благодійних проектів Митя Алешковский.

"Він був у Кримську, був на повені в Амурській області, і завжди віддавав себе слабким і нужденним без кінця, без утоми, до межі. Тому, що він був сильна людина, яка завжди знав, що треба допомагати слабким, і тим, хто постраждав від несправедливості ", - пише Алешковский.

"Убитий сьогодні в Києві Аркадій Бабченко, напевно, був рекордсменом світу серед журналістів за кількістю погроз вбивством на його адресу - онлайн і не тільки. Я знав його, і він був не з тих, хто ліз за словом в кишеню (і, чесно кажучи , часто заходив надто далеко). Несподіваним це не назвеш, але це, тим не менш, трагедія ", - написав журналіст, автор проекту" Лапшеснімалочная "Олексій Ковальов.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация