У холодного карлика виявлені три суперземлі

Вчені виявили транзитні сигнали трьох екзопланет / фото nplus1.ru

В рамках місії "К2" телескопа "Кеплер" астрономи виявили три суперземлі в 267 світлових роках від нашої планети. Вони обертаються навколо холодного карлика під назвою LP415-17.

Вивчивши дані місії "К2", команда дослідників виявила транзитні сигнали трьох екзопланет, передає N + 1 , Посилаючись на препринт arXiv.org.

Вони були зареєстровані під час спостереження за зіркою LP415-17. Це холодний карлик спектрального типу К з радіусом близько 0,58 сонячних і масою в 35 разів менше, ніж у нашого світила. Ефективна температура його поверхні становить всього близько 4258 кельвінів - для порівняння, у Сонця вона дорівнює 5778 кельвінів.

Читайте також Астрономи виявили "пекельну планету"

Найменша екзопланета, LP415-17 b, має радіус всього 1,8 земних і масу 4,7 земної. Вона обертається навколо головної зірки з періодом в 6,34 дня на відстані 0,056 астрономічних одиниць - тобто ближче, ніж Меркурій, приблизно в 6,5 разів. Через це її поверхню досить гаряча: за підрахунками вчених, рівноважна температура LP415-17 b становить 708 кельвінів.

LP415-17 c є найбільшою і найбільш масивної планетою в системі - її маса в 6,5 рази перевищує земну, а радіус становить 2,6 радіуса нашої планети. Небесне тіло рухається по орбіті радіусом 0,1 астрономічної одиниці і робить один оборот навколо зірки за 13,85 доби. Рівноважна температура екзопланети дорівнює 583 Кельвіна.

Найдальша планета, LP415-17 d, має радіус 1,9 земних, і майже в п'ять разів масивніше нашої планети. Велика піввісь орбіти планети приблизно дорівнює 0,19 астрономічної одиниці, а період обертання - 40,7 дня. Рівноважна температура далекого світу становить 381 кельвінів.

На думку вчених, відкриття допоможе краще зрозуміти формування та еволюцію суперземель, а також вивчити їх атмосферу, внутрішню будову, хімічний склад і то, як вони взаємодіють з материнською зіркою.

раніше астрофізики пояснили можливу відсутність суперземлі в Сонячній системі і механізм, завдяки якому очистилося простір навколо Сонця всередині орбіти Меркурія.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация