У Китаї збитих пішоходів добивають:

У Китаї камери спостереження регулярно фіксують, як водії по кілька разів проїжджають по тілах збитих пішоходів, щоб переконатися в їх кончину

У Китаї камери спостереження регулярно фіксують, як водії по кілька разів проїжджають по тілах збитих пішоходів, щоб переконатися в їх кончину. У країні навіть існує прислів'я: «Краще збити на смерть, ніж збити і покалічити».

У 2008 р один з телеканалів показав запис з камери спостереження: запилений білий VW Passat на високій швидкості здає задом і врізається в 64-річну жінку. Колеса авто прокочуються по її тілу. Потім водій на секунду зупиняє авто, знову тисне на газ, і переїжджає тіло, буквально розмазуючи його по асфальту. Але і це ще не все - водій ще двічі переїжджає свою жертву, а потім несеться геть на повній швидкості.

Неймовірно, але цю людину так і не звинуватили в навмисному вбивстві. Суд провінції Чжецян повірив його заявою, що він наїхав на мішок зі сміттям, і засудив всього лише до 3 років позбавлення волі за «халатність».

Наїзди з добиванням жертви користуються популярністю вже кілька десятиліть. Причина проста. Як пояснюють місцеві жителі, якщо пішохід тільки покалічений, доведеться все життя оплачувати утримання інваліда, а якщо убитий - заплатиш тільки раз: в якості плати за похорон.

Багато хто вважає, що така ситуація склалася у зв'язку з відверто збоченим законом про виплату компенсацій жертвам. У Китаї за загибель людини в ДТП необхідно заплатити $ 30-50 тис. Як тільки сума виплачена, питання закрите. А ось витрати з утримання того, хто став інвалідом, можуть вилитися в мільйони.

Нещодавно китайські ЗМІ розповіли, як один з постраждалих за 23 роки догляду отримав $ 400 тис. Іншими словами, водії, що добивають своїх жертв, надходять так з економічних міркувань. До речі, згаданий раніше водій, який збив і переїхав літню жінку 5 разів, виплатив в якості компенсації лише $ 70 тис.

На відео, датованому 2010-м р, процвітаючий молодий чоловік на BMW Х6 виїжджає задом з парковки, збиває трирічного малюка і проїжджає по його голові. Потім водій перемикає передачу і ще раз проїжджає по тілу дитини. Вражаюче, але після цього він ставить машину на задню передачу, виходить з авто і руками направляє його так, щоб колеса пройшли по тілу жертви. Ноги чоловіка настільки близькі до голови дитини, що - якби той був живий - він міг би дотягнутися до них ручкою. Потім водій розганяє свій BMW, ще раз тисне тіло і їде.

І в цьому випадку винуватця страшного ДТП засудили лише за ненавмисне вбивство - він теж стверджував, що переплутав дитини з картонною коробкою зі сміттям. Поліція зняла звинувачення у вбивстві і втечі з місця злочину.

Такі люди готові вбивати не тільки тому, що так дешевше, але і через впевненості в тому, що їм вдасться уникнути серйозного покарання: вони завжди можуть підкупити місцевих правоохоронців або найняти досвідченого адвоката.

І все ж повну острах викликають ті наїзди з добиванням, де жертва в результаті первинного зіткнення не отримала серйозних травм, проте водій зробив все, щоб знищити пішохода. Так, в провінції Сичуань величезний вантажівка збила дворічного хлопчика. Перший удар лише оглушив малюка, але той скочив на ноги. За словами свідків, дитина кинувся ловити відлетів убік парасольку, але вантажівка здав заднім ходом, і на цей раз задавив малюка на смерть.

Хоча були і свідчення, і навіть фотографії, що з'явилися в інтернеті, місцеві правоохоронці заявили, що водій вантажівки не включав задню передачу і не збивав дитини двічі.

У всіх описаних випадках - незважаючи на відео і показання свідків - водії відбувалися виплатою компенсацій і терміном, який зазвичай отримують лише за заподіяння незначних травм. Статут дивитися на те, як багато злочинців уникають заслуженого покарання, рядові китайці самі вершать правосуддя. Так, в 2013 р в провінції Хенань натовп побив водія-багатія, двічі проїхав по тілу збитого шестирічної дитини.

І Китай, і Тайвань прийняли закони для викорінення практики наїздів з добиванням. Тайванські законодавці змінили ст. 6 Цивільного кодексу, перш яка забороняла подавати цивільні позови від імені третьої особи (наприклад, людини, яка загинула в ДТП). У Китаї прийнято закон, що дозволяє трактувати наїзди з добиванням як умисне вбивство.

Проте похмура практика існує і сьогодні, а водії-вбивці регулярно йдуть від покарання. У січні 2015 р відеокамера зафіксувала жінку, яка кілька разів переїхала старого, послизнувшись на снігу. А в квітні водій шкільного автобуса точно так само вчинив з п'ятирічною дитиною. У травні камера спостереження зафіксувала, як водій великовантажного автомобіля 4 рази переїхав тіло збитого хлопчика - при цьому злочинець запевняв, що взагалі не бачив дитини.

У тому ж квітні під суд потрапила жінка, яка на BMW без прав збив на смерть дворічного хлопчика прямо на ринку, а потім намагалася підкупити його сім'ю, повідомляє американське видання Slate.com. (Компанії The Washington Post Co). Вона запевняла, що наїхала на малюка абсолютно випадково. У підсумку прокуратура прийняла її пояснення і попросила в суді зменшити її термін позбавлення волі на 2-4 роки.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация