У Чехії існує автошкола для інвалідів

Школа Павла Пемла була заснована в 1990 році, нo до навчання інвалідів з метою отримання ними водійських прав інструктори приступили лише в 2000 році. До сих пір тут отримали водійські права 105 інвалідів.

Розповідає власник автошколи - інтернату і співавтор концепції навчання водіїв-інвалідів Павло Пемл.

«90% автомобілів в нашій автошколі пристосовані для потреб інвалідів, це інваліди -« візочники », а також ті, хто пересувається за допомогою ходунків і милиць, люди без руки або ноги, або ось останній випадок Якуба Томеша - взагалі безрукого, тобто діапазон їх фізичних обмежень oчень широкий ».

В процесі навчання учасники курсу проживають два тижні в школі-інтернаті. Вартість курсу 17, 5 тисяч крон (приблизно 680 євро). Яким правилам підпорядкована програма автошколи?

«Правила обумовлені самим законом, згідно з яким учасник курсу підготовки водіїв зобов'язаний пройти 28-годинну програму практичних вправ водіння автомобіля. У нас програма інтенсивна і розподілена вона на 14 днів. Майбутні водії проводять щодня за кермом дві години і ще навчаються теорії, а на 15-ий день складають іспити ».

Павло Пемл належить до числа людей, котрі помітили, що співпраця з людьми з фізичними обмеженнями буває часто набагато більш успішним, ніж зі здоровими ...

«Люди з фізичними обмеженнями бувають дуже життєздатними і цілеспрямованими. Вони приїжджають в нашу автошколу, з самого початку і до кінця курсу усередині вивчають предмет водіння, дуже допитливі і активні. Завдяки своїй цілеспрямованості до кінця навчальної програми вони підготовлені до такої міри, що без всяких проблем здають іспити з водіння ».

Іншими словами, нам, дійсно, є чому повчитися у інвалідів.

За двадцять кілометрів від автошколи в Пршелоуч розташована фірма, без участі якої навряд чи вдалося б реалізувати цілий проект.

«Так, це фірма пана Гурта, яка знаходиться в м Тинец-над-Ельбою (Týnec nad Labem), і підганяє машини під певний стиль водіння наших клієнтів. Це не просто наша партнерська фірма, а й взагалі дуже дружня по відношенню до наших учням. На ділі це означає, що коли наш клієнт починає навчання, ми відвідуємо з ним майстерню пана Гурта, і майстри точно так само як кравець пошив би костюм за міркою замовника, підганяють керування автомобілем під конкретний вид інвалідності і можливості нашого учня ».

- А чи можливо також згодом домовитися з майстрами в індивідуальному порядку, щоб вони пристосували для конкретного водія також його особисту машину?

«Це наш пріоритет «Це наш пріоритет. Безпосередньо перед прийняттям наших клієнтів в нашу школу ми пропонуємо їм пристосувати в майбутньому автомобіль з урахуванням індивідуальних фізичних обмежень, які у них є. У разі якщо в учасника наших курсів вже є своя машина, ми відвозимо її в майстерню Гурта - в цей час учень проходить практику на спеціально пристосованих автомобілях нашої школи - і до кінця курсу разом з водійськими правами нашого клієнта очікує підігнана до його манери водіння машина. Додому він в такому випадку їде на машині, обладнаній ручним керуванням ».

Як кажуть інструктори автошколи в Пршелоуч, вони до 2000 року не були обізнані з конкретною методологією навчання водіїв-інвалідів, а, отже, і застраховані від деяких упущень. За відсутністю перевіреної методики їм довелося цілком покладатися на метод проб і помилок.

«Зізнаюся, що початок був складним. І ми практично вчилися на наших перших учнях - не тільки самі інструктори, але навіть комісар-екзаменатор. Все полягає в бажанні і прагненні, і якщо двоє людей, дійсно, хочуть домовитися, то вони знайдуть спільну мову. Головне було почати, і хоча початок був важким, потім процес навчання відшліфувати до повної задоволеності нас самих і наших клієнтів, які отримують у нас водійські права ».

Я впевнена, що більшість людей, дізнавшись про новий підмога в інтеграції в життя суспільства людей з різними формами фізичних обмежень, внутрішньо солідаризується з ними і побажають інвалідам відчути якісно новий рівень своїх можливостей. Проте, можна почути і голоси скептиків - мовляв, в непередбаченій ситуації водій-інвалід не зможе реагувати належним чином і може поставити під загрозу учасників дорожнього руху. Як би Ви відповіли їм?

«Я сказав би їм, що вони божевільні. Слід подивитися на це з будь-якого боку, вчора ось на тему водіїв-інвалідів по телебаченню Prima міркував психолог, який оцінює їх позитивно. І я зі свого досвіду можу сказати, водій-інвалід - незалежно від того, чи йде мова про «візочників» або про водія, який пересувається на милицях, буває водієм набагато краще того здорового ».

А також більш відповідальним, - додає Павло Пемл, і в чималій мірі цьому сприяє особлива «порода» його залізного коня.

«У тому випадку якщо водій-інвалід потерпить аварію, йому доведеться тривалий час чекати, поки відремонтують пристосовану саме для нього машину, тоді як здоровий водій часто після аварії просто змінює машину і шукай вітру в полі, чи не так?».

Крім медичної довідки про придатність інваліда до водіння автомобіля, чи потрібні ще якісь документи?

«Учасник курсу приїжджає до нас з цією довідкою, і з цього моменту ми беремо відповідальність за нього на себе, Починається навчання, і ми приймаємо рішення, чи можна допустити конкретного водія до іспитів, якщо рішення позитивне, ми передаємо рекомендацію комісара міського управління. Він і приймає остаточне рішення ».

Безпосередньо перед початком курсу його майбутній учасник приїжджає в Пршелоуч на консультації, в ході яких з'ясовується, чи під силу йому впоратися з вимогами, що пред'являються до майбутнім водіям.

www.peml.preloucsko.cz

Яким правилам підпорядкована програма автошколи?
А чи можливо також згодом домовитися з майстрами в індивідуальному порядку, щоб вони пристосували для конкретного водія також його особисту машину?
Як би Ви відповіли їм?
Крім медичної довідки про придатність інваліда до водіння автомобіля, чи потрібні ще якісь документи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация