У Донецькій області є своя Ялта, а по Хрещатику на Буковині гуляють корови

На карті України - багато "тезок": від десятків сіл з однаковими назвами до великих міст, у яких є свої маленькі "побратими". "Сегодня" з'ясувала, як живеться людям в Ялті під Донецьком чи Миколаєві на Галичині. Як з'ясувалося, у міст-тезок, крім назви, не дуже багато спільного. Але є і схоже. Наприклад, в Новій Одесі під Миколаєвом, як і у великій Південній Пальмірі, теж є катакомби, а ось з морем маленькому містечку не пощастило, зате донецька Ялта , Як і її знаменита кримська тезка, стоїть біля моря (правда, Азовського) і туди теж приїжджають влітку відпочивати. В інших же маленьких тезки великих міст скаржаться на відсутність газу і розваг, зате хваляться коровами, їстівними рекордами і тим, що вміють грати в латиський більярд.

NEW-ОДЕСА: БРОНЗОВИЙ СОЛДАТ І СПОРТ-БАР З КІНО

У містечку Нова Одеса під Миколаєвом немає моря, але зате є катакомби, що ріднить її з відомою тезкою. "Вони вважається головною родзинкою нашого міста, і є навіть легенда, що по цих катакомбах можна дійти до Туреччини. Я в це не вірю, але побувати там цікаво. Правда, звичайно, вони занедбані, і ходити в них без знає провідника і потужного ліхтарика не раджу ", - розповів Валентин Ігнатов з Нової Одеси. Його земляк Віталій Остах розповів, що з інших пам'яток можна виділити хіба що пам'ятник солдату: "Це такий здоровенний курган з величезним бронзовим солдатом нагорі", - говорить він.

Хлопець розповів, що в Новій Одесі живе багато героїв війни. За словами жителів містечка, ні культурних, ні спортивних закладів тут практично немає: "У нас є тільки ДК, в якому займається театральний гурток, і спорт-бар, де на проекторі крутять вечорами фільми або футбол, продають морепродукти до пива. Причому, зауважте, цей бар - єдиний в місті. Ось і все культурне життя. При совку був кінотеатр, а зараз це занедбаний будинок, більше схоже на руїну ", - додав Валентин. Обидва молодих людини розповіли "Сегодня", що в Південній Пальмірі вони не були, але мріють туди з'їздити і, можливо, навіть переїхати: "У великому місті, ще й у моря, ще й в такому колоритному, як Одеса, 100% набагато веселіше жити ", - вважає Віталій Остах.

У ДОНБАСЬКОЇ ЯЛТІ ПИШАЮТЬСЯ "Лукомор'я" І ПАСХОЙ

Ялт в Україні дві. Правда, як зізналися нам жителі знаменитого кримського курорту, про існування другої Ялти (в Першотравневому районі Донецької області) вони навіть і не підозрювали. "Дізнавшись від вас, що є таке селище, почала шукати про нього інформацію, цікаво адже. Тепер навіть трішечки ревную", - сказала нам одна зі співробітниць мерії міста Ялта. У селищі Ялта на Донбасі (це місто теж стоїть біля моря, тільки Азовського) на це відповідають з часткою гумору. "Кримський місто Ялта для нас як старший брат. І до речі, наша бухта - дзеркальне відображення тієї, що в місті Ялта. А ще є відомості, що Олександр Пушкін, коли писав рядки" У Лукомор'я дуб зелений ", мав на увазі нашу територію" , - сказав нам селищний голова донецької Ялти Дмитро Черниця. Про селищі каже, що він теж курорт - тут багато баз відпочинку, і що раніше тут працювали два великих колгоспу, а зараз - агрофірми. "Зараз на цих полях фермери вирощують кукурудзу, ячмінь, овес, соняшник", - додав Черниця.

За словами селян, недавно вони приготували найбільший в Україні чебурек і паску. "Чебурек був размером2,20 мна1,08 м. Для нього виготовили спеціальну жаровню, спочатку зробили пробний, а потім рекордний. Ми побили український рекорд, тепер чекаємо, що його занесуть і в Книгу рекордів Гіннеса, - розповіли нам селяни. - А рекордної паскою (вагою 2 тонни 100 кг) ми нагодували піврайону! "

ЛУГАНСЬКЕ: БЕЗ ГАЗУ, АЛЕ З МУЗЕЄМ І Новус

Луганське в Мар'їнському районі Донецької області - досить велике селище міського типу, але єдина сфера, яка тут більш-менш розвинена, - це спорт: "Ми влаштовували змагання з новусу (латиський більярд. - Авт.), Беремо участь в аматорських футбольних змаганнях", - розповів "Сегодня" Микола Шеремет з Луганського. За його словами, нещодавно в селищі, нарешті, зробили нормальну дорогу. А ще тут немає газу, зате є свій музей: "Там багато всяких історичних речей, які залишилися від предків, але, якщо чесно, нічого цікавого", - каже пан Микола.

Є в Луганському і своя жива пам'ятка: "Живе у нас один божевільний, він на кладовищі працює і копає там ями. Він божевільний, і все його бояться, а на кладовищі він як би стежить за порядком, і якщо йому щось не подобається - може і побити. Такі випадки вже були, а міліція нічого не може зробити ", - скаржиться Шеремет. Його земляк Євген Горпіенко каже, що селище вмирає, і якби у нього була можливість переїхати до великого міста, він би обов'язково нею скористався. Всього в Україні є чотири населених пункти з назвою Луганське - два смт в Донецькій області, село в Криму і село в Запорізькій області.

Хрещатиком ГУЛЯЮТЬ КОРОВИ, А В КРИМУ ЖИВУТЬ 10 ТИСЯЧ ОСІБ

Тезки бувають не тільки у міст, а й у вулиць, і навіть у республік. Наприклад, в Україні є цілих 4 села, назва яких співзвучна з назвою головної вулиці країни - Хрещатик. Два з них знаходяться в Сумській області, одне в Черкаській і одне - в Чернівецькій. У найменшому з них жівeт 97 осіб, а в найбільшому - 905. "Ми, звичайно, пишаємося тим, що наше село називається як київська вулиця, але ж у нас є те, чого там немає: наприклад, навряд чи на центральній вулиці столиці стоїть церква, тече Дністер, і вже зовсім точно - там не можна зустріти пасуться корів і таких красивих дівчат, як у нас ", - каже Олексій з села Хрещатик на Буковині.

А ось в східній частині півострова Крим є місто Старий Крим . "Наш містечко дуже маленький, живуть тут менше 10 тисяч чоловік, але у нас є багато пам'яток. Наприклад, fрмянскій монастир Сурб-Хач, мечеть хана Узбека, побудована ще в 1314 році, є ще мечеть Бейбарса і санаторій, в який з 1931 року їздять лікуватися хворі на туберкульоз з України та інших країн. До речі, в цьому санаторії свого часу працював видатний хірург Микола Амосов ", - говорить мешканка міста Мавіле Муслімова. У Старому Криму кілька років жив письменник Костянтин Паустовський (" Повість про життя "), а на місцевому кладовищі похований Олександр Грін (" Червоні вітрила "), який провів в місті свої останні роки, тут же є будинки-музеї їх обох. Також одне літо тут в гостях провів поет Осип Мандельштам. З трьох сторін містечко оточене лісами і горами, а до моря звідси -35 км. Але якщо йти по стежці через ліс, то відстань скоротиться до 10 км . Ще в цьому місті щороку в партнерстві з Туреччиною проходить фестиваль народних традицій і мистецтва Сходу "Мінарети Солхата".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация