У Білорусії заборонили анонімність на новинних сайтах

Батька урізує свободу інтернету

Користувачі інтернету в Білорусі тепер зобов'язані залишати номер мобільного телефону при коментуванні новин на сайтах країни. Про це повідомив портал TYT.BY.

Міністр інформації Білорусі Олександр Карлюкевіч зазначає, що з цих пір публікувати коментарі на білоруських новинних сайтах можна буде тільки після аутентифікації автора через номер мобільного телефону Міністр інформації Білорусі Олександр Карлюкевіч зазначає, що з цих пір публікувати коментарі на білоруських новинних сайтах можна буде тільки після аутентифікації автора через номер мобільного телефону.

«Хтось захотів створити коментар. Він відправляє послання своє на той чи інший інтернет-ресурс і залишає номер телефону. Йому прийде спеціальний код », - пояснив Калюкевіч.

Нововведення, за словами міністра, не суперечить свободі слова - кожен може висловитися, однак це не повинно суперечити законам Білорусії.

Положенні про обмеження анонімності коментаторів включено в поправки до білоруського закону про ЗМІ; вони вступають в силу з 1 грудня 2018 року. Поправки, крім перерахованого, дозволяють ресурсів в інтернеті збирати персональні дані користувачів - ПІБ, стать, дату народження, адресу електронної пошти та багато іншого.

Інтернет-ресурси Тримайте дані облікового запису та надавати владним органам на вимогу суду, прокуратури або інших відомств по нагляду.

Одна з перших проблем, що настають за рішенням уряду Білорусії - зниження активності коментаторів на сайті: безліч дій, необхідних для висловлення своєї думки, відвертають користувачів. Білорусія будує для себе інтернет без людей - більшість користувачів віддасть перевагу відмовитися від коментування та користуватися анонімайзерами для відвідування сайтів.

Скорочення прав на свободу слова в Білорусі почалося ще в 1990-х роках з закриття «Радіо-101,2» в 1996 році. З того дня закрилося безліч газет і радіо через тиск влади. З 2002 року в Білорусі переслідують журналістів. У 2002 році посадили Віктора Івашкевича, редактора газети «Робочий», за звинуваченням у наклепі на президента. Іван Роман, який написав у 2009 році про невиплати зарплат на Гродненському заводі Німан, отримав офіційне попередження КДБ про можливість кримінального переслідування за статтею 369-1 КК РБ «Дискредитація Республіки Білорусь». З 2009 року в країні проводиться цензурування всіх виходять фільмів і літератури. Влада, за повідомленнями джерел, чинить тиск на Союз білоруських письменників.

Цензура в інтернеті почалася в 2001 році. Тоді вперше були заблоковані деякі політичні ресурси, які висвітлювали вибори президента. У 2016 році, згідно з дослідженням Worldwide Press Freedom Index про свободу ЗМІ, Білорусія опинилася на 157 місці з можливих 180. Білорусію незначно випереджає в списку Росія.

У Білорусі продовжуються і переслідування комуністів, про це ми знаємо від товаришів з неофіційних комуністичних об'єднань.

У Білорусії давно диктатура. Але точно не пролетаріату.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация