У Тобольську мігрантів з Узбекистану і Туреччини звільнили після масового бунту на будівництві «Сибура»

У Тобольську Тюменської області Росії відбулися масові заворушення мігрантів з Узбекистану і Туреччини на будівельному майданчику нафтохімічного заводу «ЗапСібНефтеХім», що належить компанії «Сибур». У повідомленнях місцевих ЗМІ та в соцмережах причиною бунту називалися невиплати зарплат, однак роботодавець спростував ці відомості, назвав призвідників бунту провокаторами і звільнив їх, повідомляє Ura.Ru .

У «Сибурі» заявили, що 15 липня частина працівників субпідрядної організації «Пандера» (підрядник - компанія «Ренейссанс») зібралася в обідній час близько у польового офісу компанії «Ренейссанс», щоб обговорити питання по заробітній платі, умовами проживання та харчування. Далі, за версією компанії, між кількома працівниками сталася звичайна бійка: «В результаті локально виникла конфліктна ситуація, в наслідок чого травми отримав водій і незначні пошкодження отримав автомобіль. Водій направлений в лікарню. Правоохоронні органи спільно з адміністрацією будівельного міста проводять з працівниками профілактичні заходи », - йдеться в заяві компанії, опублікованому в її офіційному акаунті в соцмережі «ВКонтакте» .

Фото із товариства «Кримінальний Тобольськ» в соцмережі «ВКонтакте»
Фото із товариства «Кримінальний Тобольськ» в соцмережі «ВКонтакте»

«Компанія вважає даний інцидент провокацією маленької групи індивідуумів, які вже виявлені. Трудові відносини з ними вже розірвані », - заявили в« Сибурі ». Інформацію про затримку зарплат в компанії не підтвердили, спростувавши «некоректні» повідомлення місцевих ЗМІ про бунт робітників через невиплату зарплат. За версією компанії », у робочих cубподрядной організації« Пандера »були лише« загальні зауваження до умов праці », які будуть усуватися.

17 і 18 липня будівництво відвідали працівники прокуратури Тюменської області і Слідчого комітету (СК). Співробітники СК вилучили документацію, а прокуратури зустрілися з працівниками комбінату з ближнього зарубіжжя, які скаржилися на роботодавців. Мігранти пояснили, що працюють за трудовими контрактами, і зарплата їм видається не два рази на місяць, а одноразово, і перерахували ряд претензій до організації перевезень, харчуванню та медичної допомоги.

Прокурорська перевірка підтвердила факти «порушень санітарно-епідеміологічного законодавства при організації харчування працівників, їх медичного обслуговування, порушення законодавства в сфері безпеки пасажирських перевезень». Прокурорські працівники провели нараду з представниками ТОВ «СібурТобольск» і ТОВ «Ренейссанс Хеві Индастрис», після чого наглядове відомство підготувало постанови про порушення адміністративних справ. Про невиплати в повідомленні наглядового відомства мови теж не йде.

Масові заворушення сталися в Тобольську 15 липня, бунт підняли громадяни Туреччини і Узбекистану. Мігранти зламали джип одного з начальників, перевернули два автобуса, влаштували бійку з охоронцями та представниками силових органів. 16 липня в мережі з'явився короткий відеоролик під назвою «Бунт на Сибурі, Тобольськ», в якому відображено, як натовп з декількох десятків людей біжить по будмайданчику.

Як розповів один із співробітників підприємства місцевої мережі міських порталів, робітникам не переводили кошти на картку для відправки грошей на батьківщину, при цьому друга зарплатна картка справно поповнювалася. за повідомленням РІА «Новий День» , В безладах брали участь близько 500 осіб. Затримали, за різними даними, від 100 до 300 осіб. В управлінні СК по Тюменській області проводиться дослідча перевірка за зверненням працівників субпідрядної організації про невиплати.

Це не перший випадок страйків мігрантів в поточному році. У травні мігранти з Киргизії в місті Північно-Курильськ на острові Парамушир зупинили роботи на трьох об'єктах Курильської програми, зажадавши погасити їм борги із зарплати за два місяці. їм вдалося домогтися порушення кримінальної справи на директора будівельної компанії. У тому ж місяці в Москві біля офісу клінінгового агентства «Моє місто», яка заборгувала зарплату за два-три місяці, сотням співробітників, пройшов мітинг трудових мігрантів, які вимагали виплати зароблених грошей.

У червні на будівництві ГРЕС-2 на Сахаліні десятки киргизьких робітників оголосили страйк через невиплату зарплати за травень.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация