У Києві ТРЦ-порушники пожежної безпеки підуть під суд

  1. Як працюють служби інспекції пожежної безпеки
  2. У нас є «гасив», а є «рішали»
  3. Яка ситуація з пожежною безпекою ТРЦ в Києві
  4. Кемерово в будь-який момент може статися і в Києві
  5. Всім порушникам загрожує суд

Тема техніки пожежної безпеки захлеснула столицю в зв'язку з трагедією в Кемерово . Гряде ряд масштабних перевірок.

У середу, 29 березня, в Києві пройшла прес-конференція на тему «Як не перетворити ТРЦ в братську могилу». Як швидко приїдуть пожежники і відреагують на виниклу надзвичайну ситуацію - це вже наслідок. Проблема найчастіше закладена ще під час проектування і будівництва будівлі, коли не дотримуватися норм ДБН [прим.ред. Державні будівельні норми] і об'єкти пускають в експлуатацію за допомогою «вирішував». Про це інформатор дізнався від спікерів прес-конференції.

Як працюють служби інспекції пожежної безпеки

На цей рік у ГСЧС заплановано 38 тисяч перевірок. «Це багато чи мало? - запитує Костянтин Гринчук, екс-радник міністра з надзвичайних ситуацій, - 3 тисячі інспекторів. Це приблизно 10 перевірок на одного інспектора в рік ». Гринчук підводить до того, що це мало, і не розуміє, за що держава платить їм гроші.

«Буквально перед прес-конференцією пройшло засідання Кабміну, на якому прем'єр-міністр Гройсман оголосив, що відновить перевірки об'єктів, де є люди . Питання: а де немає людей? Об'єкти, загоряння яких призведе до отруєння повітря над містом. Згадайте Чорнобильську катастрофу. Або пожежа «БРСМ - Нафта» два роки тому », - обурюється екс-радник.

У нас є «гасив», а є «рішали»

«Мені цікаво, що саме перевірятимуть інспектори: торгові центри або розважальні комплекси? У нас є два ДБН і два види об'єктів. Один об'єкт - торговий центр, а другий - розважальне будівлю або споруду. Взяли і схрестили носорога з бегемотом і зробили ТРЦ, а цього немає в нашому законодавстві, в наших державних будівельних нормах. У нас є «гасив», а є рішали. Ті які загинули на «БРСМ - Нафта» під час гасіння пожежі два роки тому - це «гасив». А ті, хто видавав документи на будівництво і експлуатацію об'єкта - «рішали», - розповів архітектор Віктор Глеба.

Яка ситуація з пожежною безпекою ТРЦ в Києві

«Якщо в будинку передбачена незадимлювана сходи для проведення евакуації, нам, в принципі, байдуже якої висоти ці будинки, ми знаємо, що ми абсолютно спокійно по незадимлюваної сходах можемо провести евакуацію населення. Якщо будівля побудована за всіма нормами ДБН і воно зібрано з матеріалів, які стійкі до високих температур - це завжди спрощує завдання і збільшує шанси врятувати людські життя », - розповів начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій Роман Ткачук.

Принципова різниця ТЦ і РЦ - це два різних об'єкта по функції і у них різні показники, в тому числі і по ширині евакуаційних проходів, системи пожежної безпеки. У розважальних закладах більше показник ширини евакуаційних проходів. 2,5 метра - для торгового центру і 5 метрів - для розважального центру. Яку норму приймати для ТРЦ - не відомо. Вже давно ніхто не читає класифікатори України. «Людина, що потрапляє в торговий центр, не захищений нічим і ніким. Архітектор щось напроектіровал, і він несе відповідальність за відповідність креслень з ДБНом. А хто несе відповідальність за відповідність експлуатації об'єкта за нормами? Ніхто! »- резюмував архітектор Віктор Глеба.

Тим часом, припустив спікер, люди вже фотографують двері, отвори, проходи в торговельних центрах. Вони вже самі зайнялися інспекцією, перевіркою пожежної безпеки. Тому що в країні тотальна недовіра до влади. І таке ж тотальна недовіра до інспекторів, перевіряючим органам.

«У нас дійсно є проблеми з еваку-виходами, проблеми з проходами, ТРЦ економлять на площі, розміщують в проходах додаткові торгові точки, що зменшує пропускну здатність коридорів. Такі порушення є скрізь. Особливо багато порушень в роботі системи безпеки ТРЦ ", - зазначив Роман Ткачук.

Співробітники служби безпеки повинні бути навчені наданню допомоги та реагування в момент виникнення пожежі в даному об'єкті. У них всього три основні завдання:

  1. Передати інформацію про виникнення пожежі на службу 101.
  2. Провести максимально і якісно евакуацію людей з місця надзвичайної ситуації.
  3. Засобами первинного пожежогасіння приступити до можливого пожежогасіння з метою запобігання поширенню вогню.

Кемерово в будь-який момент може статися і в Києві

Україну і Росію пов'язують не тільки «братні стосунки на Донбасі» та ще й ГОСТи, державні будівельні норми. «Якщо у них горіло, то і у нас може згоріти», - зазначив Віктор Глеба. Торговий центр обшитий пластиком, утеплений пінопластом, обшитий поролоном - матеріалами, яких взагалі немає в переліку державних будівельних норм.

На сьогоднішній день в Києві з 125 ТРЦ і жоден з них не відповідає на 100% державним будівельним нормам. ТРЦ між капітальними стінами повинен мати площу 2,5 тисячі квадратних метрів.

«Капітальні стіни - це не перегородки з алюмінію і пінопласту. Це перший клас вогнестійкості. 150 хвилин вони повинні утримувати вогонь. Чи не 12 хвилин і не 15 хвилин. Кожна перегородка в наших торговельних і розважальних закладах не простоїть більше 15 хвилин. Ось на що варто звертати увагу! Як спрацює сигналізація - вже не важливо, адже за 15 хвилин ви просто не встигнете залишити приміщення, задихнетеся токсичними газами від пластику звукоизолирующих матеріалів ТРЦ. Використання яких заборонені в торгових центрах. Жоден торгово-розважальний комплекс не відповідає нормам по транспортному доступу спецтехніки. У Кемерово, до слова, пожежна машина не змогла під'їхати вчасно до місця трагедії, тому що радіус повороту заїзду для пожежної машини не підходив. У них теж по документам все було добре, а за фактом горі », - розповів Гліба.

Всім порушникам загрожує суд

Якщо будуть виявлені зауваження по ТРЦ, дана інформація буде доведена до правоохоронних органів, до прокуратури, і за «Подання» прокуратури справу буде винесено на суд. Рішення про майбутнє ТРЦ-порушників буде вирішувати суд. Але відразу ж інформація про дане порушення буде викладена в ЗМІ, щоб люди розуміли ризики відвідування торгових і розважальних центрів. Але спершу завжди буде процедура, коли на усунення помилок виділяють певний час, після приходить інспекція з повторною перевіркою. Запевнив в цьому Роман Ткачук.

Запевнив в цьому Роман Ткачук

Спікери стурбовані проблемами пожежної безпеки в ТРЦ Києва

Нагадаємо, в Росії в місті Кемерово 25 березня близько 16:00 за місцевим часом (у Києві 12:00) загорівся ТЦ «Зимова вишня». Однією з робочих версій, чому трагедія досягла таких масштабів - не спрацювала сигналізація та пожежогасіння .

Також Інформатор писав, що в Києві загорівся магазин біля станції метро «Лівобережна» . Ніхто не постраждав. Раніше повідомляли про те, на що слід звернути увагу в плані пожежної безпеки в школах і дитячих садах . Також про те, як «все в ідеалі повинно бути» відповідно до державних норм.

Аліна Харавасіл

Фото Владислав Леонов

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

«Це багато чи мало?
Питання: а де немає людей?
А хто несе відповідальність за відповідність експлуатації об'єкта за нормами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация