У кожній країні існують свої традиційні новорічні страви

Олів'є, оселедець "під шубою" - улюблені новорічні страви росіян. В інших країнах теж є свої кулінарні традиції. Наприклад, японці в святкову ніч їдять довгу локшину, а поляки - коропа. Так що якщо вам не вдалося вирватися за кордон на свята, ви можете влаштувати кулінарну подорож, накривши інтернаціональний новорічний стіл. Олів'є, оселедець під шубою - улюблені новорічні страви росіян

Ні для кого не секрет, що в багатьох європейський країнах головним блюдом різдвяного столу є індичка або гуска, запечений з яблуками, чорносливом і грибами. У Британії до птаха додається спеціальна каша - "Пламя Поррідж" - зварена на м'ясному бульйоні.

У неї додають хлібні крихти, родзинки, мигдаль, чорнослив, мед і подають дуже гарячою. На початку третього століття ця каша стала називатися йоркширським пудингом. Сьогодні він є одним з головних страв різдвяного столу. Його ще називають "пудингом в вогні" - перед подачею на стіл його обливають коньяком і підпалюють.

Читайте також: Тільки російські знають, як відзначати Новий рік

У Німеччині, Швеції, Данії та Польщі на новорічному столі обов'язково є оселедець. Шматочок оселедця, з'їдений під Новий рік, символізує щастя, здоров'я і матеріальний дохід. Якщо вже говорити про поляків, то варто відзначити, що на їхніх столах обов'язково присутній 12 страв. Традиційно це овочеві супи, галушки, ячмінна каша і риба. М'ясо не подається ніколи.

Раніше королем столу вважався короп. З тих пір збереглося безліч способів його приготування - втім, як і соусів, якими його приправляють. Голова риби призначалася виключно господареві будинку - главі сім'ї. Це був знак вшанування, і ніхто інший не міг претендувати на такий ласий шматочок. Крім того, великі лусочки коропа відправлялися до господаря в гаманець - покладені туди в Святвечір, вони після настання Нового року повинні були звернутися в дзвінку монету.

У Південній і Північній Америці в новорічне меню входить кукурудза і страви з кукурудзяної крупи і борошна - вважається, що тоді грошей у їдців буде так само багато, як і кукурудзяних зерен в качані.

В Італії, Іспанії, Португалії, Бразилії і на Кубі під бій годинника обов'язково з'їдають 12 виноградин. Місцеві жителі вважають, що виноград схожий на монети з золота та, покуштувавши такого ласощі, кожен член сім'ї в майбутньому році буде неодмінно багатий і щасливий.

Традиційний стіл жителя Нідерландів в святкову ніч ломиться від дичини, яку готують за старовинними рецептами. У Бельгії і Люксембурзі подають телячу і кров'яну ковбасу, м'ясо вепра і місцеві вина. У Норвегії готують сушену тріску - лютефіск. Її подають з копченою грудинкою, розім'ятим горошком і вареною картоплею.

Французи на Різдво не змінюють своєї вишуканої кухні. Паштет з гусячої печінки, устриці, різноманітні сири, риба в білому вині - ось що їдять в свято жителі Франції. Також вони не гребують кров'яними ковбасами, смаженою гускою або індичкою, запеченої свинячої головою, горохом, квасолею, сочевицею, горіхами, каштанами, коржами на молоці, солодощами. Запивають це все, звичайно, шампанським і місцевими винами.

Читайте також: Новорічна чарка - прибуток до бюджету

Японці їдять особливу локшину, дуже довгу і Неразрезанную, яка завжди приносить їм здоров'я і довголіття. До слова сказати, в перші хвилини нового року японці сміються. Вони вірять, що сміх принесе їм удачу в новому році.

Стіл китайців, як і поляків, обов'язково прикрашає великий короп, приготований цілком. Це символ довгого життя, дітонародження, миру в сім'ї. Ті ж цінності уособлює собою і курка, запечена цілком.

Згідно з чеською традицією, під стіл з різдвяним обідом обов'язково треба покласти головку часнику - він захистить членів сім'ї від усього лихого.

Головною стравою угорського столу є бейгли - макові і горіхові рулети, які перекочували з єврейської кухні. Спочатку рулети завоювали популярність у столичних жителів, а потім підкорили і всю країну. В наші дні бейгли є обов'язковим атрибутом різдвяного столу угорця, а в кожній родині є свій рецепт цих ласощів.

У минулому, в Угорщині були куди більш цікаві традиції вечері. Кілька століть тому, перед святковою трапезою найстаріша в будинку жінка накидала різдвяну скатертину на росисту траву, а вдома вичавлювала зібрану таким чином росу і додавала її в корм худобі і по кілька крапель в олійницю, щоб краще збивалося масло. Різдвяної ж скатертиною накривали хворої людини або хворих тварин. У багатьох селах Південної Угорщини з цієї скатертини виробляли навесні сівши.

Крім того, раніше під стіл, за яким вечеряли в святвечір, ставили різні знаряддя праці, в залежності від переважаючого напрямку господарства: так, на заході здебільшого клали під стіл залізні частини плуга або борони, в центральних місцевостях країни, на півдні, де переважало скотарство, замість них - ярмо, вуздечку, пастушачий посох, рідше - домашнє начиння. Всі ці предмети залишали під столом до хрещення, коли їх окропляли святою водою і виносили з дому.

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация