У Миколаєві роблять корвет-невидимку і яхту для Примадонни

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

18 липня 2011, 18:56 Переглядів: 18 липня 2011, 18:56 Переглядів:   Володимир

"Володимир. Завдовжки - з футбольне поле, з українським радаром і французькими ракетами..

Рівно два місяці тому в Миколаєві відбулася знаменна для України подія: президент Янукович заклав перший український військовий корабель класу "корвет", який після спуску на воду в 2016-му році може стати флагманом наших ВМС. Всього флот отримає чотири таких корвета, здатних дати прикурити будь-якого ймовірного противника. Корвет №1 обійдеться державі в 250 млн євро , Його сістершіпи - по 200 млн. На всю програму витратять 16,2 мільярда гривень. "Сегодня" вирішила дізнатися, як просувається будівництво. Для цього ми вирушили на Чорноморський суднобудівний завод, до речі, один з найбільших в Європі.

Для цього ми вирушили на Чорноморський суднобудівний завод, до речі, один з найбільших в Європі

Янукович пообіцяв безперебійне фінансування програми "Корвет". Фото прес-служби ЧСЗ

За царя тут робили величезні лінкори, в тому числі добудовували знаменитий "Потьомкін", створили перший в світі підводний мінний загороджувач "Краб". За радянських часів зі стапелів ЧСЗ зійшли всі наші авіаносці - і відданий китайцям "Варяг", і єдиний діючий авіаносний крейсер Росії "Адмірал Кузнєцов"! Після розпаду СРСР підприємство довгий час влачило жалюгідне існування. Не так давно воно почало відроджуватися, хоча, звичайно ж, до колишнього розмаху ще далеко.

Зараз на заводі особливо жарко, причому як в буквальному - останні тижні в Миколаєві стоїть пекельний спеку, - так і переносному сенсі. Йде підготовка до відправки голландцям тільки-тільки завершеного середнього контейнеровоза (точніше, універсального вантажного судна, оскільки завдяки особливій двоповерхової палубі, воно здатне перевозити як контейнери, так і насипні вантажі). Робітники й інженери наводять на борту останній лоск і помітно нервують: замовник попався на рідкість допитливий, чіпляється до кожної дрібниці. "Але, думаю, проблем зі здачею не буде, ми ж не новачки в цій справі. Один контейнеровоз в минулому році їм передали, зараз в цеху збираємо корпусу ще двох. Всього їх буде 5, - розповідає головний інженер ЧСЗ Олександр Остапенко. - Крім того, нещодавно завод закінчив будівництво для росіян модернізованого риболовецького траулера "Генерал Трошев" (Герой Росії, командував федеральними військами в Чечні, - Авт.). Це цілий плавучий завод, який перетворює улов відразу в консерви. Нашим інженерам вдалося збільшити його продуктивність в т і рази ".

Нашим інженерам вдалося збільшити його продуктивність в т  і рази

Суховантаж для голландців. Фото прес-служби ЧСЗ

Фото прес-служби ЧСЗ

Траулер для росіян. фото О.Константінова

Константінова

фото О.Константінова

Константінова

фото О.Константінова

Крім виробництва, завод займається ще і судноремонтом. Наприклад, зараз десь на території лагодять велику супер-яхту "Алла", що належить, за чутками, самої Примадонни! Відвідувачам її не показують, але, судячи з усього, це та ж плавуча красуня, що в минулому році стояла кілька днів в яхт-клубі Одеського морвокзалу.

Як зіницю ока

Атмосфера таємності огортає і роботу над корветом. Доступ до місця, де народжується смертоносна махина, здійснюється тільки з санкції СБУ, контррозвідка контролює там кожен чих. Фотографувати, ясна річ, заборонено (фотографії нам надала прес-служба ЧСЗ). Втім, працівники заводу, незважаючи на всі строгості режиму, по-справжньому щасливі. "Вперше за багато років ми робимо справжнє діло, працюємо не на бізнес, а на всю країну", - поділився робочий Микола.

Фото прес-служби ЧСЗ

Корвет отримає назву "Володимир Великий", на честь київського князя, який хрестив в 10-м столітті Русь. Правда, заводчани жартують, що мова йде зовсім про інше Володимирі. "Наш власник - російський бізнесмен Вадим Новинський, він кращий друг прем'єра РФ, так що вибір назви, мені здається, не випадковий", - міркують вони. Але в адміністрації заводу все заперечують: мовляв, назва вибирав не господар ЧСЗ, а Міністерство оборони України, так що Новинський з Путіним тут ні при чому.

Але в адміністрації заводу все заперечують: мовляв, назва вибирав не господар ЧСЗ, а Міністерство оборони України, так що Новинський з Путіним тут ні при чому

Фото прес-служби ЧСЗ

Будують бойову машину на т.зв. поточно-позиційної лінії, яка працює як конвеєр, дозволяючи випускати по судну кожні два тижні. Зараз кораблебудівники роблять корпус майбутнього флагмана. Вступник з Маріуполя метал спочатку особливим чином розрізають, потім зварюють з отриманих шматків деталі. Деталі збираються в корпусні секції. Збірка відбувається в одному-єдиному на всю країну критому елінгу, що, до речі, було одним з аргументів на користь вибору саме Чорноморського заводу, хоча це замовлення розігрували ще три українські підприємства. Свою роль зіграли знову-таки міркування секретності. Дах, як нам пояснили, що не дозволяє супутникам-шпигунам відслідковувати процес створення корвета, ступінь його готовності. За цю інформацію іноземні спецслужби віддали б багато чого ...

Збірка першої секції "Володимира". Фото прес-служби ЧСЗ

Друга перевага ЧСЗ перед конкурентами - висококласні фахівці, перш за все самі кращі в країні зварювальники. Військове кораблебудування, стверджують чорноморці, - штука тонка, тут дуже багато залежить від якості роботи. Скажімо, в роки Першої світової російська лінкор "Слава" загинув в чому через те, що в самий розпал морського бою заклинило поворотний механізм вежі головного калібру. Корабель виявився майже беззбройним перед ворогом. Пізніше з'ясувалося, що поломку викликав заводський дефект однієї з деталей. "Халтура ні море, ні війна не прощають, тому Міноборони зацікавлене в тому, щоб корабель був зроблений на совість. Ми це гарантуємо", - говорить головний будівельник миколаївського заводу Ігор Татарченко.

Корабели вірять: будівництво "Володимира" має значення не тільки для зміцнення обороноздатності країни, але і є реальним шансом швидко витягнути на новий рівень все вітчизняне кораблебудування. Оновити засоби виробництва, технології, відродити кадровий потенціал. За Миколаєву тільки пройшов слух, що корабель будуватимуть на ЧСЗ, як місцева молодь кинулася надходити в суднобудівні ПТУ і профільний університет імені адмірала Макарова. "Люди знають: раз є замовлення, значить буде робота, робота для всіх", - з ентузіазмом пояснює 22-річну студент- "макаровец" Євген.

Охочих попрацювати на заводі не бракує. фото О.Константінов

"Ми вперше за 20 років завантажимо роботою більшість потужностей заводу, - впевнений Ігор Татарченко. - Але ж, крім нас, над корветом працює ще 60 українських підприємств. Так що, і один, не найбільший корабель може стати локомотивом економіки. Головне, щоб фінансування йшло ".

НАШ "ВОЛОДИМИР" - КРУТІШЕ ВСІХ

"Володимир Великий", за словами генерального військово-морського конструктора України Євгенія Борисова, буде найпотужнішим кораблем цього типу в Чорному морі: "Єдиний, хто зможе з ним змагатися, - будується в Туреччині" Мілгем ", але наш сильніше буде", - запевняє фахівець.

Довжина майбутнього флагмана - 112 м (як футбольне поле), ширина - 13 м, екіпаж - 110 осіб. Максимальна швидкість - 32 вузли (майже 60 км / ч). Автономність - 4 тисячі миль, тобто з однієї заправкою "Володимир" зможе двічі пройти вздовж узбережжя Чорного моря і повернутися на базу.

Корабель укомплектують двома скорострільними гарматами, протикорабельними і зенітними ракетами, а також торпедами. Вся зброя заховають в корпусі, який зроблять майже невидимим для ворожих радарів (технологія "Стелс"). У кормовій частині корабля обладнають вертолітний майданчик, а під нею - ангар.

Озброєння для корвета закуплять в Європі, силова установка буде спільного україно-Американу виробництва, радар вже розробив київський НДІ "Квант", а систему зв'язку виготовить одеський "Телекарт-Прилад".

А ще у "Володимира Великого" буде своя хрещена мати. Так називають жінку, зазвичай робітницю судноверфі, яка в момент спуску корабля на воду розбиває об борт пляшку шампанського. Фотографія хрещеної матері зберігається або в кают-компанії, або в каюті командира, а під нею, в спеціальному футлярі - перев'язане стрічкою горлечко тієї самої пляшки.

КУЗНЯ авіаносця

Головний будівельник ЧСЗ показує нам знаменитий заводський стапель №0. Саме тут свого часу створювали наводили жах на натівців вертольотоносці і важкі авіаносні крейсери. Над йде в воду площиною нависають колоси двох козлових кранів. Кожен з 24-поверховий будинок висотою, загальна вантажопідйомність - до 1,5 тисячі тонн. Такі крани, крім Миколаєва, є тільки на Ньюпортской верфі в США .

Такі крани, крім Миколаєва, є тільки на Ньюпортской верфі в   США

Стапель №0. Кожен кран - з 24-поверховий будинок висотою. Фото прес-служби ЧСЗ

"Я прийшов на завод в 1984-му році, - згадує Ігор Татарченко. - І брав безпосередню участь в будівництві авіаносців" Леонід Брежнєв "(сучасна назва" Кузнєцов ", - Авт.) І" Варяг "... Останнім ми заклали в 1988 -м році атомний "Ульяновськ". У ті роки завод не просто дихав на повні груди - на ньому панував вічний аврал. Люди працювали ударно, не покладаючи рук. Вже дуже грандіозне завдання поставили перед нами. Щоб ви розуміли: кожен авіаносець - це цілий плавучий місто, напханий складним устаткуванням, яке поставлялося з усієї країни. Тільки щоб обійти всі приміщення, затримавшись в кожному на кілька хвилин, потрібно витратити кілька діб. Уявляєте, які обсяги роботи нам доводилося виконувати? "

"Ульяновськ" на стапелях ЧСЗ. малюнок dodmedia.osd.mil

"Кузнецов" в Сєвероморську. Фото "Вікіпедії"

Коли країна розвалилася, авіаносну програму згорнули. З 7 побудованих авіаносців і двох вертольотоносців в строю залишився тільки "Кузнєцов". Інші або розпиляли (особливо прикро, стверджує Татарченко, було віддавати на металобрухт недобудований "Ульяновськ" - унікальний проект), або продали за безцінь іноземцям. Нещодавно з'ясувалося, що один з проданих кораблів - "Варяг" - скоро поповнить флот Китайської Народної Республіки. Миколаївці відчувають з цього приводу суперечливі почуття: "З одного боку, звичайно, неприємно, що він буде служити іншій країні. З іншого," Варяг "залишився бойовою одиницею, а не перетворився на плавуче казино. І це радує", - говорить головний будівельник .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У Миколаєві роблять корвет-невидимку і яхту для Примадонни". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Константинов Олег

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Уявляєте, які обсяги роботи нам доводилося виконувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация